Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wielbłądy na ulicy :) w Zachodniej Saharze > MAROKO


SeaStar SeaStar Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MAROKO / Zachodnia Sahara / Zachodnia Sahara / Uwaga :) Na zwierzęta domowe :) Co można spotkać po drodze, z Maroka do Zachodniej Sahary.
Zaskakujące spotkania z Dromaderami i miłe spotkania z miejscową ludnością.

Zdjęcia: Zachodnia Sahara, Zachodnia Sahara, Uwaga :) Na zwierzęta domowe :) , MAROKO
Zachodnia Sahara, Zachodnia Sahara, Uwaga :) Na zwierzęta domowe :) , MAROKO


Na mapie miedzy Maroko a Saharą zachodnią była jeszcze granica :)
My czyli Ja z Mężem i naszą Córka, przejechaliśmy przez nią w ogóle jej nie zauważając, były normalne posterunki jak w Maroko i nic po za tym.
Oznaką tego że jesteśmy w innej części Afryki mogło być to że zrobiło się strasznie dużo piasku dokoła. Również na drodze ekspresowej ciągnąca się przez całe państwo, tak naprawdę to przez całe państwo ciągną się 2 drogi z północy na południe :) i na tym koniec cała reszta to radosny przypadek :) może uda Ci się przejechać i trafić do celu a może nie :) ze świeczką szukasz śladów samochodu na ziemi możesz poczuć się jak tropiący Indianin gdyż jeszcze przed chwilą wyraźne ślady opon nikną nagle i bez ostrzeżenia nikt poza miejscowymi nie potrafi samodzielnie dotrzeć :) GPS i Google do niczego się nie przyda :) sprawdziłam kiepsko dają radę :)

Zdjęcia: Zachodnia Sahara, Zachodnia Sahara, Wydmy, na drodze :) , MAROKO
Zachodnia Sahara, Zachodnia Sahara, Wydmy, na drodze :) , MAROKO


W każdym razie najlepszym źródłem informacji są policjanci na punktach kontrolnych rozstawionych na wjeździe do każdego miasta. Są też bardzo uczynni i przyjacielscy chętnie wszystko tłumaczą jeśli tylko znają choć trochę angielski. Najczęściej w ogóle nie rozumieją co się do nich mówi bo mówią tylko po francusku :) więc z angielskiego i przyjacielskiej konwersacji nici :) Za to bardzo są zadowoleni jak od naszego dziecka dostają garść cukierków :) żegnają Nas i witają kiedy tyko przejeżdżamy obok nich serdecznymi wymachiwaniem rąk :) z daleka Nas rozpoznając :)
W każdym razie na drodze są wydmy :) poprzednim razem żeby je zobaczyć jechałam aż do Merzougi w Maroko .Teraz są wszędzie i nie trzeba ich specjalnie szukać same nas znajdują :). Jedziemy drogą mijamy jedną wydmę później następną a później wydmy wchodzą na drogę :) co powoduje konieczność sypkiego ich mijania jak niepostrzeżenie wyjdą z za zakrętu :) nie wszystkim się udaje :) spotkaliśmy dwa tiry którym się nie udało :)

Zdjęcia: Zachodnia Sahara, Zachodnia Sahara, Slalom między wydmamli na drodze , MAROKO
Zachodnia Sahara, Zachodnia Sahara, Slalom między wydmamli na drodze , MAROKO


Początkowo chciałam poszukać też dromaderów :) w Zachodniej Saharze to też jest proste same Nas znalazły wszędzie były znaki ostrzegające przed nimi. Wjechaliśmy na jej terytorium w środku nocy i nie bardzo było widać dlaczego. Dopiero w dzień można było zauważyć że jest to jak najbardziej realne zagrożenie. Podobnie jak łosie albo wieloryb, dromadery w nosie mają przepisy drogowe i prawo drogi :)
Jadąc przez pustynię zobaczyliśmy najpierw dromadery pasące się pod ogromną elektrownią wiatrową która była aż po horyzont, Zbudowana przez Maroko na terenie Zachodniej Sahary, przy tych ogromnych przestrzeniach i pięknych widokach wyglądała ona zupełnie irracjonalnie .
Jechaliśmy mijając je i zachwycając się nimi z bliska oglądając całe stada dromaderów, z małymi. W pewnym Momocie naszą uwagę przykuła grupa wielbłądów drapiących się o słupy wysokiego napięcia.
Podjechaliśmy bliżej prąd przesyłany z elektrowni wiatrowej aż warczał groźnie :) Im kompletnie to nie przeszkadzało :) dalej spokojnie drapały się o słup z przyczepioną trupią czaszką :)

Zdjęcia: Zachodnia Sahara, Zachodnia Sahara, Niebezpieczeństwo, na drapaczce :) , MAROKO
Zachodnia Sahara, Zachodnia Sahara, Niebezpieczeństwo, na drapaczce :) , MAROKOA później te same dromadery spowodowały zatrzymanie ruchu na jednej z dwóch dróg w państwie :) Miałam wrażenie że specjalnie wyłażą na drogę jak tylko widzą nadjeżdżający samochód, może pragnęły zainteresowania :) i po prostu były bardzo towarzyskie to jedyne wytłumaczenie jakie wtedy przyszło mi do głowy, przecież takie sympatyczne zwierzaki nie mogą być takie złośliwe Prawda ?

Zdjęcia: Zachodnia Sahara, Zachodnia Sahara, Miłe spotkania :) , MAROKO
Zachodnia Sahara, Zachodnia Sahara, Miłe spotkania :) , MAROKO


Spędziliśmy w Maroko i zachodniej Saharze 2 miesiące, był to czas zaskakujący i pełen przepięknych widoków, sympatycznych zwierząt i przyjacielskich ludzi i mnóstwa śmiesznych sytuacji :) Zdecydowanie miałam za mało czasu żeby nacieszyć się tymi miejscami i z pewnością poświecę przynajmniej jeszcze raz tyle czasu na ponowne zwiedzanie tego kraju :)


Relacja z podróży trwającej 2 miesiące od Maroka do zachodniej Sahary

Zdjęcia

MAROKO / Zachodnia Sahara / Zachodnia Sahara / Uwaga :) Na zwierzęta domowe :) MAROKO / Zachodnia Sahara / Zachodnia Sahara / Wydmy, na drodze :) MAROKO / Zachodnia Sahara / Zachodnia Sahara / Slalom między wydmamli na drodze MAROKO / Zachodnia Sahara / Zachodnia Sahara / Niebezpieczeństwo, na drapaczce :) MAROKO / Zachodnia Sahara / Zachodnia Sahara / Miłe spotkania :)

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl