Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Into the dust 2015- dookoła Maroka na Yamaha YBR 125 > HISZPANIA, MAROKO


Into the dust 2015 Into the dust 2015 Dodaj do: wykop.pl
patronaty medialne

Zdjęcie HISZPANIA / Andaluzja / Cadiz / Into the dust - przygotowania do podróżyPrzedstawiamy kolejny patronat Globtrotera- jedna dziewczyna, jedna Yamaha YBR 125 i ponad 4 tysiące kilometrów przez Maroko, czyli projekt Into the dust 2015.

Plan podroży

Plan podróży zakłada przejechanie dookoła niezwykłego kraju jakim jest Maroko. Trasę rozpocznę i zakończę w Kadyksie (Hiszpania), w którym obecnie mieszkam. Na zrealizowanie podroży zakładam ok. 1,5 miesiąca. Jednak czas przejazdu traktuje dosyć elastycznie, ponieważ chcę wybierać mniej popularne drogi Maroka, odwiedzić najbardziej i najmniej popularne spoty surferskie oraz poświęcić trochę czasu na kontakty z lokalnymi mieszkańcami (głównie Couch Surfing oraz społeczności motocyklowe i surferskie Maroka).

Zdjęcia: Cadiz, Andaluzja, Into the dust - przygotowania do podróży, HISZPANIA
Cadiz, Andaluzja, Into the dust - przygotowania do podróży, HISZPANIAMoim towarzyszem podróży i ukochaną maszyną jest Yamaha YBR 125, rocznik 2010. Jest to mój pierwszy motocykl i zdecydowałam się na niego ze względu na jego ekonomiczne możliwości, które idealnie przekładają się na nisko budżetowy styl moich podróży. Jeszcze przed zakupem Yamahy myślałam o dalszej podróży, ponieważ miejska jazda szybko mnie nudzi, a także zainspirowała mnie historia Nicka Jonesa, który część swojej podróży dookoła świata zrealizował na YBR 125 (www.talesfromthesaddle.com).

Trasa podróży

Jedna dziewczyna, jedna Yamaha YBR 125 i ponad 4 tysiące kilometrów przez Maroko.

Zdjęcia: Cadiz, Cadiz, Into the dust - przygotowania do podróży, HISZPANIA
Cadiz, Cadiz, Into the dust - przygotowania do podróży, HISZPANIACadiz – Tanger – Rabat – Casablanca- El-Jadida – Safi – Essaouira – Agadir – Tiznit – Tantan – Assa – Fam El Hisn – Tata – Foum Zguid – Zagora – Alnif – Sijilmassa – Ar-Raszidijja – Boudenib – Bouarfa – Tendrara – Oujda – Nador – Al Hoceima –Tetouan – Tanger- Cadiz.

Cele podróży

- Zrealizowanie marzenia i zainspirowanie innych do działania.
- Zachęcenie kobiet do podróży motocyklowych i każdych innych!
- Rozpowszechnianie podróży motocyklowych i udowodnienie, że dalekie podróże można realizować na małych motorach takich jak Yamaha YBR 125.
- Spotkania z klubami motocyklowymi Maroka i udział w: 4th iNTERNATIONAL MOTORCYCLE RALLY OF MARRAKECH (21-22.03.2015)
- Doskonalenie umiejętności surferskich i poznanie surferskiej społeczności Maroka, a także zebranie informacji o spotach i opracowanie mini przewodnika o surfowaniu w tym kraju.
- Docenianie każdego momentu podróży.

Zdjęcia: Cadiz, Cadiz, Into the dust - przygotowania do podróży, HISZPANIA
Cadiz, Cadiz, Into the dust - przygotowania do podróży, HISZPANIAA czemu właśnie Maroko? Wszystko ze względu na jego odmienną kulturę, wspaniałe krajobrazy i możliwości do surfowania! Maroko o raz pierwszy odwiedziłam 3 lata temu, kiedy to z plecakiem i grupą znajomych udało nam się przejechać kraj z góry na dół. Pamiętam że już wtedy zafascynował mnie widok Sahary. Ponadto główną cechą Maroka jest suchy klimat i wyżynny krajobraz, co czyni je najbardziej górzystym państwem północno-zachodniej Afryki. Do tego dochodzi jeszcze dostęp do Atlantyku i Morza Śródziemnego dzięki, czemu Maroko jest idealnym miejscem dla doświadczonych i początkujących surferów/surferek. Dlatego też moim marzeniem i celem podróży jest odwiedzenie takich miejsc jak: Taghazout, Sidi Kaouki czy Imessaune a także innych, mniej znanych spotów. Ponadto chcę udowodnić, że samotne podróżowanie dla kobiety po kraju arabskim jest bezpieczne, jeśli trzyma się pewnych zasad i rozsądnie planuje podróż.

Skąd pomysł na motor i surf?

Stosunkowo niedawno rozpoczęłam swoje motocyklowe podróże, jednak od dzieciństwa zawsze ciągnęło mnie w stronę motorów. Już jakiś czas temu odkładałam pieniądze na swoje pierwsze enduro, jednak chęć ciągłego podróżowania z plecakiem i zmiany miejsca były wówczas ważniejsze.

Zdjęcia: Cadiz, Cadiz, Into the dust - przygotowania do podróży, HISZPANIA
Cadiz, Cadiz, Into the dust - przygotowania do podróży, HISZPANIAJednak przy okazji powrotów do domu uczyłam się jazdy w terenie na Yamaha DT 125 pod czujnym okiem brata. Kolejnym moto doświadczeniem była 4 dniowa podróż na skuterze Yamaha 80 po górskich wioskach północnego Wietnamu. Miałam także przyjemność objechać południowe wybrzeżePortugaByły to skromne początki, ale zrodziły we mnie silna potrzebę zrealizowania kolejnego wyzwania, jakim jest właśnie podróż dookoła Maroko.


Były to skromne początki, ale zrodziły we mnie silna potrzebę zrealizowania kolejnego wyzwania, jakim jest właśnie podróż dookoła Maroko.

Zdjęcia: Cadiz, Cadiz, Into the dust - przygotowania do podróży, HISZPANIA
Cadiz, Cadiz, Into the dust - przygotowania do podróży, HISZPANIAJeśli chodzi o surfing, to właśnie w Nowej Zelandii pierwszy raz w życiu udało mi się usiąść z deską na oceanie i czekać na pierwszą falę. Mój znajomy Feelix, który od dzieciństwa startował w światowych zawodach dał mi kilka porad, ale deski, które miał zdecydowanie nie były dla początkujących. Więc oprócz adrenaliny, radochy i wyobrażenia, co w tej wodzie się naprawdę dzieję, nie nauczyłam się za dużo. Kursy surferskie rozpoczęłam podczas wakacyjnych, praktych studenckich w Cadiz, Hiszpania i cały czas kontynuuję rozwijanie tej pasji. Cadiz jest idealnym miejscem do stawiania pierwszych kroków na desce ze względu na częstotliwość i wielkość fal. Choć czasami i tu bywa ciężko. Szkół surferskich jest w Cadiz kilka, ja wybrałam CSC i Hopupu. Najlepsze miejsca do surfowania to Playa Santa Maria i Cortadura. Jeśli, ktoś będzie w pobliżu polecam zatrzymać się nawet na jeden dzień.


Nie ukrywam, że surfing jest dla mnie ogromnym wyzwaniem, ponieważ jest to najtrudniejszy sport, z jakim się spotkałam. A trochę już ich próbowałam. Generalnie określiłabym surf bardziej, jako filozofię. Z jego uprawianiem wiąże się nie tylko świetna kondycja fizyczna, elastyczność ciała, wytrzymałość i poczucie równowagi, ale też, koncentracja, cierpliwość, umiejętność współgrania z deską i oceanem, , mnóstwo poświęconego czasu i totalny brak strachu. Mój nauczyciel powtarza, że surf to Yin (jedna z dwóch sił Chi) delikatna, uległa i cierpliwa, bo z falą należy współpracować, poddać się jej – nie walczyć. I w ten właśnie sposób w pełnej gotowości należy czekać na swoja pierwszą falę, która (jeśli już uda ci się złapać !) może być energetyzującym zastrzykiem szczęścia i satysfakcji.

Wszystkie te elementy stanowią mozaikę, która według mnie jest idealnym miejscem do samotnej podróży motocyklowej przez znane i mniej znane drogi Maroka.

Zdjęcia

HISZPANIA / Andaluzja / Cadiz / Into the dust - przygotowania do podróżyHISZPANIA / Cadiz / Cadiz / Into the dust - przygotowania do podróżyHISZPANIA / Cadiz / Cadiz / Into the dust - przygotowania do podróżyHISZPANIA / Cadiz / Cadiz / Into the dust - przygotowania do podróżyHISZPANIA / Cadiz / Cadiz / Into the dust - przygotowania do podróży

Dodane komentarze

janusz44 dołączył
13.02.2013

janusz44 2015-02-03 18:14:58

Powodzenia w zrealizowaniu tych pięknych planów podróżniczych życzę:-)

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl