Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Ubezpiecz samochód na wakacje. Byle dobrze... > POLSKA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA /    /   / Wakacyjna podróż samochodemBagażnik wypakowany po brzegi, dzieci zapięte pasami w fotelikach, mapa i GPS w gotowości. Ruszasz, przejeżdżasz kilkadziesiąt kilometrów i zaczynasz już czuć wakacje… Rozmarzyłeś się? Fantastycznie, ale zejdź na chwilę na ziemię. Zanim zabierzesz bliskich na wczasy samochodem, sprawdź jak się do nich przygotować.

Podróż na wakacje własnym autem może być niezapomnianym przeżyciem. Większa swoboda, możliwość spakowania wszystkich niezbędnych rzeczy, zmiana kierunku wycieczki w ostatniej chwili, to tylko niektóre zalety tego rodzaju transportu. Oczywiście, aby podróż odbyła się bez komplikacji niezbędne jest kompleksowe zbadanie stanu technicznego auta. Kierowcy często zapominają jednak, że nie tylko silnik opony czy układ hamulcowy muszą być sprawne. Bezpieczna podróż to także odpowiednie ubezpieczenie, dopasowane przede wszystkim do kierunku wyjazdu.

Zdjęcia:  ,   , Wakacyjna podróż samochodem, POLSKA
, , Wakacyjna podróż samochodem, POLSKAWakacje z samym OC
Najmniej kłopotliwy w kwestii ubezpieczenia wydaje się być wyjazd w obrębie Polski. I rzeczywiście może tak być, pod warunkiem, że masz wykupione ubezpieczenie OC. Obowiązek jego posiadania nałożony jest na wszystkich właścicieli zarejestrowanych pojazdów mechanicznych. Jeśli więc z jakiegoś powodu nie masz polisy OC, lepiej pospiesz się z jej wykupieniem. Nie dość, że w przypadku spowodowania szkód, ich konsekwencje finansowe będziesz musiał ponieść samodzielnie, to za brak OC grozi Ci dodatkowa kara finansowa. Jej wysokość uzależniona od tego, jak długo Twoje auto nie jest ubezpieczone i może wynieść nawet 4 000 zł. Warto również zainteresować się ofertą OC, jeśli Twoja polisa traci ważność. Nawet jeden dzień przerwy w posiadaniu OC może nieść poważne konsekwencje. Znalezienie odpowiedniej polisy jest niezwykle proste, możesz np. wybrać i kupić OC online.


Czy warto kupić Autocasco?
Załóżmy, że masz już OC. Jedziesz więc pewny, że nic złego nie może się stać. Nagle dzieci chcą coś zjeść. Nic dziwnego. Zatrzymujesz się na parkingu, siadacie na ławeczce i rozpoczynacie piknik. Byłoby nawet przyjemnie, gdyby nie to, że wyjeżdżając z parkingu zahaczasz o słupek. Niby nic się nie stało, ale samochód zarysowany. Co w takiej sytuacji? Właściwie nic, poza tym, że z własnej kieszeni musisz naprawić auto. A gdybyś miał Autocasco? No wtedy sytuacja byłaby zdecydowanie mniej stresująca. Ubezpieczyciel pokryłby koszty naprawy w ramach polisy. Może więc warto zakupić również AC? Szczególnie, jeśli wybierasz się w dłuższą trasę. Wiele towarzystw posiada w ofercie atrakcyjne pakiety OC+AC. Możesz również sprawdzić propozycje ubezpieczenia ac na kalkulator-oc-ac.auto.pl.


Gdzie wymagana jest Zielona Karta?
To, że posiadasz ubezpieczenie OC, nie oznacza, że możesz poruszać się z nim bezpiecznie po całej Europie. Owszem, polisa jest respektowana w niemal wszystkich krajach Europejskiego Porozumienia Gospodarczego (EPG), ale są miejsca, w których wymagana jest tzw. Zielona Karta, czyli odpowiednik ubezpieczenia OC. Jeśli trasa Twojej podróży przebiega przez Albanię, Białoruś, Bośnię i Hercegowinę, Czarnogórę, Iran, Izrael, Maroko, Mołdawię, Macedonię, Rosję, Tunezję, Turcję lub Ukrainę, musisz zaopatrzyć się w dokument. Towarzystwo ubezpieczeniowe, które wydaje Zieloną Kartę, wypłaca odszkodowanie do limitów określonych prawem państwa, na terytorium którego doszło do zdarzenia lub do sumy gwarancyjnej określonej w umowie ubezpieczenia. Część ubezpieczycieli traktuje Zieloną Kartę jako bezpłatny dodatek do ubezpieczenia OC.


A może assistance?
Wyobraź sobie taką sytuację. Jedziesz samochodem, jesteś zrelaksowany, podziwiasz piękne widoki. Nagle silnik Twojego auta zaczyna się dusić, by ostatecznie przestać pracować. Kilka prób ponownego uruchomienia samochodu kończy się porażką. Utknąłeś. W obcym miejscu, bez znajomości języka, za to z prawdopodobnie sporym rachunkiem za naprawę. Jeśli masz ubezpieczenie assistance, może być zupełnie inaczej. Odpowiednio dobrana polisa zagwarantuje Ci nie tylko, odholowanie czy naprawę pojazdu, ale także umieści Ciebie i Twoich bliskich w hotelu i zapewni pomoc tłumacza. W najbardziej rozbudowanych pakietach na opiekę może liczyć nawet Twój pies! Jeśli wybierasz się za granicę koniecznie wybierz wariant, który obejmie ochroną również terytorium poza Polską. Assistance może zostać wykupione także w opcji krótkoterminowej, wyłącznie na czas wyjazdu.

Zdjęcia

POLSKA /    /   / Wakacyjna podróż samochodem

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl