Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Bezpieczeństwo w Maroko > MAROKO


Sway the way Sway the way Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MAROKO / Marrakesz / Marrakesz / Maroko bezpieczeństwoCzy Maroko to bezpieczny kraj? Czy jest się tam czego obawiać? O czym należy pamiętać, mając na uwadze kwestie bezpieczeństwa w Maroko? Czy w samym Marrakeszu jest bezpiecznie?

Zdjęcia: Marrakesz, Marrakesz, Maroko bezpieczeństwo, MAROKO
Marrakesz, Marrakesz, Maroko bezpieczeństwo, MAROKOCzy w Maroko jest bezpiecznie?

Kwestie bezpieczeństwa nurtują wielu podróżników, bo: 1. Maroko to kraj poza Unią Europejską, 2. Maroko to kraj w Afryce, 3. Maroko to kraj muzułmański. Nie znając zwyczajów w danym kraju narażamy się na niebezpieczeństwo. Dlatego naszą pierwszą i najważniejszą radą jest: zapoznajcie się z kulturą, religią oraz zasadami panującymi w danej destynacji! My dołożymy wszelkich starań, aby wpis na blogu był jak najbardziej kompletny, ale sugerujemy też, żebyście odwiedzili strony rządowe, m.in stronę Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ambasady RP w Rabacie, gdzie informacje są na bieżąco uzupełniane, a także publikowane są ważne komunikaty.


Informacje wizowe

Obywatele Polscy udający się turystycznie do Maroko są zwolnieni z obowiązku wizowego na czas do 90 dni. Dokumentem uprawniającym do wjazdu do tego kraju jest oczywiście paszport, który powinien być ważny przez minimum 3 miesiące od planowanej daty wjazdu. Ten dokument konieczny jest równiez do wyjazdu z Maroko, więc jeśli zdarzy się nieprzyjemny epizod, w którym go stracicie, należy to niezwłocznie zgłosić na najbliższym posterunku policji.


Ubezpieczenie


Z racji, że Maroko znajduje się poza Unią Europejską, nie obowiązuje tam karta EKUZ. Należy wykupić ubezpieczenie na wyjazd, a my radzilibyśmy wykupienie dodatkowego ubezpieczenia na bagaż. W ten sposób będziecie się czuli bezpieczniej i spokojniej o Wasze zdrowie oraz Wasz dobytek na wycieczce.

Szok kulturowy


Jeśli jest to Wasz pierwszy wyjazd do tak odmiennego kulturowo miejsca, pierwsze chwile mogą być oszałamiające. Możecie czuć się niepewnie i przytłoczeni. Pomocne na pewno będzie obserwowanie innych, a najważniejsze to pozostać spokojnym. Odnajdziecie się w nowym miejscu szybciej, niż Wam się wydaje.

Waluta w Maroko

Aby uniknąć natychmiastowego stresu po przylocie, warto wiedzieć, że Marokański dirham nie jest walutą wymienialną poza granicami Maroka. Co więcej, waluty tej nie można wwozić ani wywozić w kwocie przekraczającej 2000 MAD, czyli ok 200 EUR. Warto więc mieć ze sobą Euro, które możecie od razu wymienić po wylądowaniu w lotniskowych kantorach. Kurs walut jest zadziwiająco dobry, jeszcze lepszy jest jednak w bankach w mieście, dlatego radzimy na lotnisku wymienić tylko tyle, ile będziecie potrzebowali na dostanie się do miasta oraz pierwszy posiłek.

Karta SIM

Kolejną dobrą praktyką, w szczególności w kraju na innym kontynencie, jest zakupienie lokalnej karty SIM. Pozwoli Wam to na połączenia lokalne w dobrej cenie (nigdy nie wiadomo, czy łatwo znajdziecie się z Waszym przewodnikiem lub czy Wasz transport przyjedzie o odpowiedniej godzinie) oraz korzystanie z internetu bez płacenia fortuny. My sklep z kartami znaleźliśmy zaraz po przejściu bramek kontroli na lotnisku i za 50 MAD (ok. 5 EUR) kupiliśmy kartę z 1 Gb pakietem danych.

Zdjęcia: Marrakesz, Marrakesz, Bezpieczeństwo Maroko, MAROKO
Marrakesz, Marrakesz, Bezpieczeństwo Maroko, MAROKOZasady bezpieczeństwa w Maroko

Zasada 1: przed przylotem zarezerwujcie taksówkę
Zasada 2: uważajcie na tragarzy
Zasada 3: unikajcie mało uczęszczanych uliczek, szczególnie nocą
Zasada 4: uważajcie na przewodników
Zasada 5: uwaga na kieszonkowców
Zasada 6: turysta płaci więcej
Zasada 7: turysta jest bogaty
Zasada 8: pieszy nie ma pierwszeństwa
Zasada 9: Souki to chaos
Zasada 10: nasza flora bakteryjna jest inna

Przeczytajcie rozwinięcie każdego punktu TUTAJ!

Pełny artykuł TUTAJ!

Zdjęcia

MAROKO / Marrakesz / Marrakesz / Maroko bezpieczeństwoMAROKO / Marrakesz / Marrakesz / Bezpieczeństwo Maroko

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl