Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Jakie buty trekkingowe kupić? > POLSKA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / W podróżyWłaściwie dobrane buty trekkingowe powinny być nieodłącznym elementem wyposażenia każdego świadomego piechura. Branża producentów tego rodzaju obuwia szybko się rozwija, przede wszystkim za sprawą rosnącej popularności turystyki pieszej w naszym kraju. Owocuje to szerokim asortymentem butów do trekkingu. Dawno już minęły czasy, kiedy w w jednej parze butów grało się w piłkę, chodziło na grzybobranie i górskie wspinaczki. Wzrost świadomości w zakresie warunków uprawiania różnych aktywności i głównie rozwój technologii, sprawiły, że obecnie na rynku znajdziemy buty trekkingowe o różnorodnej charakterystyce, wielorakim przeznaczeniu oraz oryginalnej stylizacji.

Wybór obuwia trekkingowego

Dobre obuwie do pieszych wycieczek po wyżynach, powinno gwarantować nam bezpieczeństwo, a także komfort dla stopy w ekstremalnym terenie i przy niesprzyjających bądź zmiennych warunkach pogodowych, o jakie w górach nietrudno. Odpowiednie buty do trekkingu muszą być wygodne. Miarą tej wygody powinna być możliwość koncentrowania się jedynie na celu wyprawy i podziwianiu otaczającego turystę piękna krajobrazu, a nie zaprzątaniu sobie głowy dyskomfortem, z jakim zmagają się stopy podczas wędrówki. Konstrukcja profesjonalnych butów do górskich spacerów, musi również zapewniać właściwe bezpieczeństwo dla palców, śródstopia, kostki czy pięty i chronić te części przed uciążliwymi otarciami lub groźnymi kontuzjami. Co do funkcji i roli idealnego obuwia trekkingowego, nie ma więc żadnych wątpliwości, problemem jest jednak fakt, iż nie istnieje jeden rodzaj butów, który sprostałby wszystkim wymaganiom w różnych warunkach terenowych oraz pogodowych.

Rodzaje butów turystycznych

W związku z tym, przed decyzją o zakupie odpowiednich butów trekkingowych, powinniśmy zastanowić się, w jakich warunkach i okolicznościach będziemy je użytkowali najczęściej. Warunki atmosferyczne potrafią być bardzo zmienne, dlatego też stosowane w butach terenowych technologie i rozwiązania często bywają uniwersalne. Wybór można więc ograniczyć wstępnym kryterium, jakim jest przeznaczenie obuwia, czyli czy będą to buty stricte wspinaczkowe, czy bardziej podejściowe. Dokonując prawidłowego wyboru butów do trekkingu, z pewnością ważny jest także rodzaj nawierzchni oraz pora roku, w jakiej będą one użytkowane. Do chodzenia po terenach zalesionych i płaskich, najlepszym wyborem są buty niskie, natomiast w sytuacji, gdy mamy zamiar eksplorować tereny górzyste bądź pokonywać duże nierówności na szlaku wędrówki, lepszą opcją będą buty z wysoką cholewką. Z kolei buty trekkingowe z twardą podeszwą doskonale sprawdzają się na kamienistych traktach, natomiast te z bardziej elastycznym i miękkim podbiciem, są idealne na rekreacyjne wędrówki przez doliny lub łatwiejsze szlaki górskie. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są buty trekkingowe ze specjalną, oddychającą membraną, stanowiącą jednocześnie wodoszczelną powierzchnię. Perforacja membrany umożliwia wydostawanie się z wnętrza buta pary wodnej, ale z drugiej strony jest zbyt mała, żeby mogła przepuścić cząsteczki wody.

Gdzie kupić buty trekkingowe?

W Internecie jest wiele różnych propozycji zakupowych w zakresie butów trekkingowych. Bardzo dobrym miejscem, za pośrednictwem którego można znaleźć odpowiednie dla siebie buty trekkingowe, spośród bogatego wyboru ofert sklepowych, jest Ceneo.pl - https://www.ceneo.pl/Buty_trekkingowe . Ten popularny serwis nie tylko ułatwia znalezienie obuwia do uprawiania pieszej turystyki, ale pokazuje aktualne ceny oraz daje możliwość zapoznania się z opiniami użytkowników danego modelu butów do trekkingu. Wszystko to sprawia, że Ceneo.pl to świetne miejsce, aby podjąć najlepszy wybór w zakresie kupna butów na wędrówki.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / W podróży

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl