Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Assistance – jak z niego skorzystać? > POLSKA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Assistance - zdj do artykułuPolisa assistance jest jednym z najbardziej rozbudowanych ubezpieczeń nieobowiązkowych, które przewyższa inne warianty pod względem zakresu usług. W zależności od wybranego pakietu, możemy liczyć na pomoc zarówno przy holowaniu, naprawie, jak i przy innych niecodziennych sytuacjach.

Wypadek, stłuczka czy awaria pojazdu są momentami wyjątkowo stresującymi, dlatego warto postarać się zachować spokój i postępować zgodnie z zaleceniami specjalistów, dzięki czemu pomoc drogowa szybko do nas dotrze i będziemy mogli kontynuować naszą podróż.

Jak skorzystać z assistance?Kiedy w trakcie podróży przytrafi nam się przykra sytuacja - auto przestanie działać lub dojdzie do wypadku, wystarczy, że skontaktujemy się z Centrum Alarmowym. W ten sposób szybko uzyskamy informacje, co powinniśmy zrobić, a sam konsultant zorganizuje należytą pomoc. Numer telefonu do Centrum Alarmowego z łatwością znajdziemy na stronach naszych ubezpieczycieli.

Warto jednak podjąć konkretne działania jeszcze przed skontaktowaniem się z Centrum Alarmowym. W pierwszej kolejności należy zabezpieczyć samochód poprzez włączenie świateł awaryjnych i ustawienie trójkąta ostrzegawczego w odpowiedniej odległości – w terenie zabudowanym do 1 m od pojazdu, w niezabudowanym, w odległości 30-50 m, na autostradzie lub drodze szybkiego ruchu w odległości 100 m. Jeśli doszło do awarii lub kolizji (nikt nie ucierpiał), auto można przeparkować w miejsce, które zagwarantuje bezpieczeństwo zarówno nam, jak i innym uczestnikom ruchu drogowego. Jeśli podczas wypadku ktoś ucierpiał, należy poczekać na przyjazd służb ratunkowych i policji, w pierwszej kolejności dbając o udzielenie natychmiastowej pierwszej pomocy.

Postarajmy się jak najdokładniej określić swoje położenie, dzięki czemu szybciej będziemy w stanie uzyskać pomoc ubezpieczyciela, którego pracownicy bez problemu trafią na miejsce. Warto również postarać się zdiagnozować usterkę w samochodzie. O ten aspekt z pewnością zapyta konsultant w trakcie rozmowy telefonicznej, dlatego warto być gotowym już wcześniej. Przed wybraniem numeru do Centrum przygotujemy numer rejestracyjny pojazdu, numer VIN oraz numer polisy assistance. Konsultant będzie mógł sprawdzić jakie świadczenia nam się należą i jaką pomoc otrzymamy.

Zdjęcia: ---, ---, Assistance - zdj do artykułu, POLSKA
---, ---, Assistance - zdj do artykułu, POLSKACzego nie robić wzywając pomoc?Decydując się na skontaktowanie z Centrum Alarmowym, pamiętajmy o tym, aby po rozmowie z konsultantem trzymać przy sobie włączony telefon. Niekiedy zachodzi konieczność ponownego połączenia się z Centrum Alarmowym, zwłaszcza jeśli udzielone przez nas informacje okażą się niewystarczające. Nie oddalajmy się również od miejsca zdarzenia. Zachowajmy spokój i w bezpiecznym miejscu oczekujemy na pomoc. Wskazane jest założenie odblaskowej kamizelki, która sprawi, że będziemy bardziej widoczni.

Jak wybrać wystarczający pakiet assistance?Ubezpieczyciele oferują nam wiele różnorodnych wersji assistance, co często sprawia, że wybór ubezpieczenia samochodu assistance może okazać się bardzo trudny. Aby zakupić odpowiedni pakiet, warto w pierwszej kolejności zastanowić się jakiej pomocy prawdopodobnie będziemy najczęściej potrzebować. Jeśli jesteśmy właścicielami wysoce awaryjnego pojazdu, zdecydujmy się bardziej rozbudowane pakiety, które zagwarantuje nam poczucie bezpieczeństwa niezależnie od tego, gdzie będziemy się znajdować. Jeśli z samochodu korzystamy bardzo rzadko i czujemy, że rozbudowane świadczenia nie są nam potrzebne, sięgnijmy po wersję podstawową, która również często okazuje się wystarczająca.

Pamiętajmy, żeby przed dokonaniem ostatecznej decyzji i przed podpisaniem umowy, dokładnie zapoznać się z ograniczeniami, jakie są wprowadzane przez ubezpieczycieli. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe określa dokładne limity i warunki, które często mogą zmniejszyć komfort użytkowania z polisy. Powszechnie spotykane są również wyłączenia odpowiedzialności, czyli opisane sytuacje, w których nie będziemy mogli liczyć na pomoc ubezpieczyciela. Warto zwrócić uwagę na takie szczegóły. Mogą one w kluczowy sposób wpłynąć na zakres pomocy, której być może będziemy potrzebować w trasie. Odpowiednio dobrane ubezpieczenie assistance sprawi, że poczujemy się na drodze pewniej, chętnie będziemy podróżować i korzystać z samochodu, nie obawiając się o pozostanie z problemem sam na sam.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Assistance - zdj do artykułuPOLSKA / --- / --- / Assistance - zdj do artykułu

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl