Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wrocław na weekend? Zobacz, jak sprawnie poruszać się po mieście > POLSKA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / --- / zimowy Wrocław / Wrocław Wybierasz się na weekend do Wrocławia? Zobacz, jak skomunikowana jest Stolica Dolnego Śląska! Czy warto zabrać ze sobą rower? A może lepiej przyjechać tu samochodem? Jak dostać się z lotniska do centrum i w końcu – gdzie najlepiej wynająć apartament we Wrocławiu? Rozwiewamy wszystkie wątpliwości!

Z lotniska do centrum WrocławiaJeśli do Wrocławia przylatujesz samolotem, do centrum dostaniesz się wygodnie, korzystając z miejskiego autobusu linii 106. Kursuje on codziennie co 15 min i kończy trasę przy ulicy Dworcowej, w okolicy budynków Dworca Centralnego i Wroclavii – centrum handlowego z dworcem autobusowym w podziemiach.

W godzinach nocnych do centrum zawiezie Cię autobus linii 206. Pamiętaj jednak, że jeździ on z częstotliwością raz na godzinę.

Jeśli wynajęty przez Ciebie apartament we Wrocławiu znajduje się na osiedlach Poświętne, Karłowice, Różanka, Popowice, Gądów, Kuźniki lub Żerniki, do tych części miasta dojedziesz bezpośrednio z lotniska autobusem miejskim linii 129. Kursuje on codziennie co 30 minut. Bilet na przejazd komunikacją miejską kupisz bezpośrednio w autobusie, ale tylko i wyłącznie przy użyciu karty płatniczej. Jeden przejazd kosztuje 3,40 zł (3,60 zł w przypadku autobusu nocnego).

Zdjęcia: Port lotniczy we Wrocławiu, ---, Wrocław , POLSKA
Port lotniczy we Wrocławiu, ---, Wrocław , POLSKAPort lotniczy we Wrocławiu.Lotnisko dysponuje także swoim własnym autobusem – Wro Airport Express – kursującym z lotniska przez Galerię Dominikańską (okolice budynku Silver Apartamenty Wrocław >> tj. Justin Center) aż do Dworców PKP/PKS. Wro Airport Express kursuje co godzinę, a za bilet zapłacisz 10 zł – gotówką lub kartą u kierowcy.


Z dworców PKP/PKS do centrumZ dworców PKP czy PKS do centrum miasta możesz wybrać się spacerem. Nie powinien on potrwać dłużej niż 10-15 minut. Wystarczy, że przejdziesz się wzdłuż ulicy Kołłątaja (jej początek znajduje się naprzeciwko głównego wejścia na Dworzec Główny PKP), a po kwadransie znajdziesz się w sercu Wrocławia – na Placu Dominikańskim.

Jeśli podróżujesz z bagażami i nie masz ochoty na spacer, skorzystaj z komunikacji miejskiej. Np. autobus linii N zatrzymuje się zarówno przy Dworcu PKS (budynek Wroclavii), jak i Dworcu PKP, a następnie właśnie na Placu Dominikańskim (przystanek Galeria Dominikańska).

Wrocławska komunikacja miejska – informacje praktyczneWrocław to miasto bardzo dobrze skomunikowane i właściwie w każdy jego zakątek można sprawnie dostać się, korzystając z komunikacji miejskiej. W mieście kursują 22 linie tramwajowe i ponad 90 linii autobusowych – dziennych, nocnych, podmiejskich, szczytowych i wielu innych.

Zdjęcia: Tramwaj na Moście Piaskowym, ---, Wrocław , POLSKA
Tramwaj na Moście Piaskowym, ---, Wrocław , POLSKATramwaj na Moście Piaskowym.Za bilety komunikacji miejskiej zapłacisz kartą płatniczą bezpośrednio w pojeździe, choć jeśli odwiedzasz Wrocław na weekend, warto zdecydować się na bilet 48-godzinny, za który zapłacisz 20 zł. Wrocławska komunikacja miejska oferuje nie tylko bilety jednorazowe, ale także czasowe, dzięki którym możesz swobodnie przesiadać się podczas podróży po mieście. Wszystkie rodzaje i ceny biletów sprawdzisz tutaj .

Apartament we Wrocławiu – gdzie najlepiej?Jeśli zastanawiasz się, w której części Wrocławia zarezerwować apartament na weekend, postaw na okolice Placu Dominikańskiego, np. na apartamenty firmy Silver Apartamenty Wrocław zlokalizowane w samym centrum Placu. To tutaj krzyżują się linie tramwajowe i autobusowe, które zabiorą Cię niemal w każdą część Wrocławia.

Zdjęcia: Sypialnia w aparthotelu Silver Apartmenty Wrocław., ---, Wrocław, POLSKA
Sypialnia w aparthotelu Silver Apartmenty Wrocław., ---, Wrocław, POLSKASypialnia w aparthotelu Silver Apartmenty WrocławPlac Dominikański to także doskonały punkt startowy dla pieszych wycieczek. Stąd masz jedynie 5 minut na pieszo do Rynku, 5 minut do Panoramy Racławickiej, 15 minut na Ostrów Tumski, 10 minut na Plac Grunwaldzki czy 10 minut na Plac Wolności (Narodowe Forum Muzyki).

Jak jeszcze poruszać się po mieście?Na rowerze

Wrocław jest miastem idealnym dla rowerzystów. Z roku na rok powstają tu nowe trasy i udogodnienia dla wielbicieli tego środka transportu. Już w 2015 roku Wrocław posiadał ponad 200 km ścieżek rowerowych – komunikacyjnych, turystycznych, prowadzących przez parki, śluzy etc.

Na przykład z północy na południe Wrocławia biegnie szlak Euro Velo 9 (V-9) będący częścią znanego Szlaku Bursztynowego. Ma on swój początek w Gdańsku, a następnie przebiega przez Wrocław, Czechy i Słowację aż do Chorwacji.

Jeśli masz więc możliwość przyjazdu do Wrocławia ze swoim rowerem, nie zawiedziesz się, bo w tym mieście jako rowerzysta wygodnie i sprawnie dojedziesz praktycznie wszędzie!

Możesz także skorzystać z systemu Wrocławskiego Roweru Miejskiego. Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, w którym w 2011 roku firma Nextbike oddała rowery miejskie do użytku mieszkańców. Od marca 2019 roku firma ma wprowadzić we Wrocławiu dodatkowych 2000 rowerów, w tym 65 niestandardowych modeli – tandemów, cargo etc.

Celem miasta jest zwiększenie dostępności systemu dla mieszkańców, tak by prawie 70% z nich miało stację WRM nie dalej niż 500 metrów od domu, a w przypadku turystów – od wynajętego apartamentu we Wrocławiu.

Taksówką

We Wrocławiu funkcjonuje mnóstwo firm przewozowych. Najtańszymi z nich są Opti Taxi, Ryba Taxi i Wicar Taxi. Za 1 km jazdy zapłacisz u tych przewoźników około 2-2,50 zł. Oznacza to, że za przejazd taksówką z lotniska na Plac Grunwaldzki (pod budynkiem Silver Apartamenty Wrocław znajduje się wygodna zatoczka dla taksówek) powinieneś zapłacić do 40 zł. Trasa z okolic dworców do centrum będzie kosztować Cię maksymalnie 15 zł.

We Wrocławiu możesz też korzystać z aplikacji Uber i Taxify.

Samochodem

Do Wrocławia możesz przyjechać samochodem lub wypożyczyć go na miejscu. Biura różnych wypożyczalni dostępne są na lotnisku lub w okolicach Dworca PKP/PKS (ulice Piłsudskiego czy Sucha).

Podróżując po Wrocławiu samochodem, możesz mieć problemy z darmowym parkowaniem w centrum. Miasto dzieli się na 3 strefy płatnego parkowania – A, B i C – z których A oznacza ścisłe centrum. W strefach A i B pierwsza godzina postoju kosztuje 3 zł, w strefie C – 2 zł. Parkingi we Wrocławiu płatne są od poniedziałku do piątku między 9:00 i 18:00. W weekendy auto w centrum zaparkujesz bezpłatnie.

Jeśli do Wrocławia przyjeżdżasz samochodem na dłużej niż weekend, warto byś wybrał apartament we Wrocławiu z parkingiem dla gości. Np. firma Silver Apartamenty Wrocław oferuje nie tylko zakwaterowanie w sercu miasta (Plac Dominikański), ale także prywatne miejsce na parkingu podziemnym apartamentowca. Dzięki takiemu rozwiązaniu oszczędzasz nie tylko pieniądze za parking, ale także nerwy związane z poszukiwaniem miejsca w centrum miasta.

Zdjęcia

POLSKA / --- / zimowy Wrocław / Wrocław POLSKA / --- / Port lotniczy we Wrocławiu / Wrocław POLSKA / --- / Tramwaj na Moście Piaskowym / Wrocław POLSKA / --- / Sypialnia w aparthotelu Silver Apartmenty Wrocław. / Wrocław

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl