Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

O czym pamiętać wynajmując samochód na rodzinną wycieczkę? > POLSKA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Rodzinna wycieczkaSamochód to główny środek transportu wybierany przez rodziny podczas urlopów czy weekendowych wyjazdów. Podróżowanie z rodziną wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i poświęcenia sporej uwagi bezpieczeństwu. O czym należy pamiętać wynajmując samochód na rodzinną wycieczkę? Czy to tylko kwestia komfortowego modelu auta? O co zapytać pracownika wypożyczalni aut przed podpisaniem umowy?

Wyjazd z rodziną wymaga wcześniejszego zaplanowania i przygotowania. Takiej podróży nigdy nie zostawia się na ostatnią chwilę. Warto już kilka tygodni wcześniej, przed planowanym wyjazdem z rodziną, zastanowić się jakiego modelu i jakiego wyposażenia potrzebujemy, a także dokonać analizy dostępnych ofert. Zapewni nam to komfort na najwyższym poziomie oraz bezpieczeństwo, które jest niezwykle istotne.

Posiadanie własnego auta daje ogromną niezależność i mobilność. Podróżowanie z dziećmi autobusem lub pociągiem to nie lada wyzwanie i bardzo męcząca część wyjazdu. Rodziny z dziećmi coraz częściej decydują się, więc na wypożyczanie auta, a to sprawia, że w pełni mogą korzystać z uroków wolnego czasu i unikać zbędnych stresów. Chcesz się wybrać samolotem w góry? - wypożycz samochód we Wrocławiu i bądź mobilny

Bezpieczne wypożyczenie samochodu

Umowa i regulamin wypożyczalni to najważniejsze i pierwsze rzeczy, z którymi powinieneś skrupulatnie zapoznać się zanim zaczniesz poświęcać swoją uwagę na wybór modelu, koloru i wyposażenia. Poinformuj pracownika wypożyczalni o planowanej trasie wycieczki. Pamiętaj, że wypożyczalnie bardzo często nie wyrażają zgody na podróżowanie poza granice kraju, w którym został wypożyczony samochód, a złamanie jakichkolwiek postanowień umowy może wiązać się z karami finansowymi.

Zdjęcia: ---, ---, Rodzinna wycieczka, POLSKA
---, ---, Rodzinna wycieczka, POLSKAUbezpieczenie wynajętego samochoduSamochód z wypożyczalni powinien posiadać pełen pakiet niezbędnego ubezpieczenia AC/OC/NNW/ASSISTANCE. Dodatkowe warianty ubezpieczenia pozwolą Ci na uniknięcie dodatkowych stresów związanych z ewentualnymi niespodziewanymi sytuacjami.

Model samochodu z wypożyczalniDla podróżujących samochodem najważniejszy jest komfort wypożyczanego samochodu. Wybierz auto pakowne, z przestronnym bagażnikiem, o odpowiedniej wielkości. Większość firm zajmujących się wynajmem samochodów dla rodzin poleca wielofunkcyjne vany, w których zmieści się nawet do dziewięciu osób.

Zwróć uwagę czy samochód czy posiada fotelik dla dziecka. Używanie fotelika dla dziecka poniżej 150 cm jest obligatoryjne w Polsce. Ponadto z pewnością przyda się Wam nawigacja samochodowa. Ten dodatkowy element wyposażenia warto jednak sprawdzić przed zamówieniem. Należy zwrócić uwagę na to, czy mapy w niej zawarte są na bieżąco aktualizowane.

Jak wybrać wypożyczalnię?Flotę wypożyczalni carfree.pl stanowią samochody wielu marek. To jedna z wypożyczalni, która nie pobiera kaucji za wynajem samochodu, dokonuje podstawień pod wszystkie lotniska w Polsce i oferuje szeroki wybór modeli dostosowanych do rodzinnych podróży. Warto sprawdzić ofertę wypożyczalni online. W swojej ofercie posiadają spory wybór modeli dedykowanych podróżującym rodzinom, tj. SUVy, crossovery i wieloosobowe vany.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Rodzinna wycieczkaPOLSKA / --- / --- / Rodzinna wycieczka

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl