Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

7 zachwycających miejsc w Polsce, które musisz odwiedzić tego lata! > POLSKA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / / / Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich/Adobe StockPlanujecie już wakacje? Najwyższy czas! Tegoroczne lato będzie słoneczne i gorące, a taka pogoda sprzyja podróżowaniu. Polska obfituje w wiele pięknych miejsc, które warto odwiedzić w te wakacje. Wybraliśmy 7 najatrakcyjniejszych lokalizacji, których pozazdrościć mogą nam największe kurorty na świecie. Będzie lazurowa woda, skalne miasto i prawdziwa dżungla! Sami zobaczcie!

Zdjęcia: , , Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich/Adobe Stock, POLSKA
, , Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich/Adobe Stock, POLSKALato to najlepsza pora na podróżowanie. Wyjazdy kształcą i poszerzają horyzonty, ale często wiążą się z dużymi wydatkami. Nie musimy jednak rezygnować z marzeń o odwiedzaniu pięknych zakątków Polski. Wsparciem finansowym w takich sytuacjach mogą być mogą być pożyczki ratalne .

– Spłacane w dogodnie rozłożonych ratach nie obciążą naszego budżetu, a pozwolą odwiedzić wymarzone miejsca i przywieźć z nich piękne wspomnienia – podkreśla ekspert hapipożyczki, firmy udzielającej pożyczek na raty online na raty online.
Pamiętajmy, że nie musimy pokonywać tysięcy kilometrów, by odwiedzić piękne miejsca i przeżyć niesamowite przygody. Polska ma wiele do zaoferowania i często nie doceniamy jej uroków. Tymczasem nie brakuje u nas cudów natury i kurortów światowej klasy, z których przywieziemy niezapomniane wspomnienia. Wybraliśmy 7 miejsc, które musisz odwiedzić tego lata. W końcu "siódemka" to szczęśliwy numer.

Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich

Skryte w zboczach i cieniu drzew w sercu Rudaw Janowickich na Dolnym Śląsku. Kolorowe jeziorka w Wieściszowicach powstały w wyrobiskach dawnej kopalni pirytu. Kompleks tworzą cztery jeziorka: Żółte, Purpurowe, Błękitne i Zielone, które swoje kolory zawdzięczają składowi chemicznemu skał tworzących wyrobiska. Największą popularnością wśród odwiedzających cieszą się jeziorka Purpurowe i Błękitne, zwane również Lazurowym, które latem przybiera niezwykłą barwę kojarzącą się z morzem w egzotycznych kurortach.

Błędne Skały w Górach Stołowych

Urokowi tego miejsca nie mogli oprzeć się nawet hollywoodzcy filmowcy. Błędne Skały w Górach Stołowych w Kotlinie Kłodzkiej stanowiły scenografię do filmu "Opowieści z Narnii". Skalne formacje są efektem długotrwałej erozji, która nastąpiła po orogenezie alpejskiej. Ostańce tworzą tak realne kształty, że wiele z nich otrzymało swoją nazwę. Spacer po szczelinach i wspinaczka na skały to świetna przygoda dla całej rodziny.

Zdjęcia: , , Błędne Skały w Górach Stołowych/Adobe Stock, POLSKA
, , Błędne Skały w Górach Stołowych/Adobe Stock, POLSKAPark Mużakowski

To mało znane miejsce na mapie Polski, więc tym bardziej docenimy jego urok. Park Mużakowski położony jest nad Nysą Łużycką, na polsko-niemieckim pograniczu. Park powstał na początku XIX w. zgodnie z założeniami tzw. ogrodu angielskiego. Dzisiejszą różnorodność stylów park zawdzięcza kolejnym właścicielom, którzy rozbudowywali ogród wokół znajdującej się tam niegdyś rezydencji. Niestety, większość zabudowań została zniszczona w czasie II wojny światowej, ale park udało się odrestaurować. Dziś przecinają go liczne alejki, którymi można spacerować godzinami. Po niemieckiej stronie parku znajduje się neorenesansowy zamek, pięknie wpisujący się w charakter całego ogrodu. Park Mużakowski to jeden z obiektów światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce.

Zdjęcia: , , Park Mużakowski/Adobe Stock, POLSKA
, , Park Mużakowski/Adobe Stock, POLSKAKopalnia srebra w Tarnowskich Górach

A skoro mowa o najcenniejszych obiektach w Polsce, to tego lata warto zajrzeć również do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach. To najnowsza atrakcja na liście światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce. Długość podziemnych labiryntów, których część stanowi kopalnia, wynosi 150 km. Szlak turystyczny mierzy ponad 1700 m i łączy szyby "Anioł", "Żmija" i "Szczęść Boże". Zobaczymy tu dawne przodki górnicze i historyczne metody wydobywcze. Część podziemnej trasy turystycznej pokonujemy łodzią, co daje niesamowite wrażenie. Największą atrakcją tego miejsca jest pierwsza na Śląsku maszyna parowa.

Zdjęcia: , , Maszyna parowa w kopalni srebra w Tarnowskich Górach/Adobe Stock, POLSKA
, , Maszyna parowa w kopalni srebra w Tarnowskich Górach/Adobe Stock, POLSKARoztocze

Często określane mianem magicznej krainy, i to nie bez powodu. Roztocze, położone we wschodniej Polsce, to geograficzna perełka o niezwykle zróżnicowanej florze i faunie. Panuje tu swoisty klimat, za sprawą którego roślinność jest tu niezwykle bujna, więc można poczuć się jak w dżungli. Na terenie Roztocza znajduje się około 30 rezerwatów, szlaki piesze i rowerowe, a przede wszystkim – wiele pięknych zakątków, w których zapomnimy o cywilizacji.

Zdjęcia: , , Roztocze/Adobe Stock, POLSKA
, , Roztocze/Adobe Stock, POLSKANarwiański Park Narodowy

Położony w woj. podlaskim Narwański Park Narodowy to mekka kajakarzy, rowerzystów i ornitologów. Jeśli odwiedzimy to miejsce, obowiązkowym punktem programu jest przeprawa po narwiańskich kanałach pychówką. Rowerzyści mają do dyspozycji trasę Obwodnicy Narwiańskiego Parku Narodowego, która liczy około 90 km. Narwiański Park Narodowy to również królestwo ptactwa wodnego. Spotkać możemy tu gatunki niewystępujące w innych miejscach Polski.

Zdjęcia: , , Narwiański Park Narodowy/Adobe Stock, POLSKA
, , Narwiański Park Narodowy/Adobe Stock, POLSKAKaszuby

Bogata tradycja i piękne zakątki – tak w skrócie można określić Kaszuby stanowiące część Pomorza Gdańskiego. Zamieszkujący te tereny Kaszubi to niezwykle barwna grupa etnograficzna, która pielęgnuje nie tylko swoją kulturę, ale również wyjątkowy język. Krajobraz Kaszub tworzą przede wszystkim liczne jeziora, w tym te największe: Łebsko, Gardno, Wdzydze. Odwiedzając tę krainę, warto zajrzeć też do skansenu we Wdzydzach Kiszewskich.

Zdjęcia: , , Skansen we Wdzydzach Ciszewskich/Adobe Stock, POLSKA
, , Skansen we Wdzydzach Ciszewskich/Adobe Stock, POLSKA
Zdjęcia

POLSKA / / / Kolorowe Jeziorka w Rudawach Janowickich/Adobe StockPOLSKA / / / Błędne Skały w Górach Stołowych/Adobe StockPOLSKA / / / Park Mużakowski/Adobe StockPOLSKA / / / Maszyna parowa w kopalni srebra w Tarnowskich Górach/Adobe StockPOLSKA / / / Roztocze/Adobe StockPOLSKA / / / Narwiański Park Narodowy/Adobe StockPOLSKA / / / Skansen we Wdzydzach Ciszewskich/Adobe Stock

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl