Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Popularne wycieczki jednodniowe po Nowym Jorku > USA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie USA / --- / --- / Nowy Jork - artykuł partnerskiNowy Jork to największe miasto w Stanach Zjednoczonych, które tętni życiem przez całą na dobę. Nazywane „Wielkim Jabłkiem”, stanowi centrum światowej muzyki, sztuki i finansjery. Olbrzymią aglomerację wypełniają liczne drapacze chmur i miejsca, obok których nie można przejść obojętnie, takie jak: Statua Wolności, Central Park i most Brookliński.

Loty do Nowego Jorku, dostępne np. na stronie: https://www.fru.pl/tanie-loty/do-Nowy+Jork-NYC/>>>, odbywają się z lotnisk w wielu polskich miastach, m.in. w Warszawie, Katowicach, Rzeszowie, Krakowie, Gdańsku, Szczecinie. Odwiedzając największą aglomerację USA, warto skorzystać z atrakcyjnych jednodniowych wycieczek z przewodnikiem.

Rejs w Nowym Jorku: Statua Wolności i panorama ManhattanuWśród licznych turystów odwiedzających Nowy Jork dużą popularnością cieszą się wycieczkowe rejsy statkiem, podczas których odbywa się zwiedzanie Statuy Wolności. Ogromny posąg o wysokości ponad 90 metrów znajduje się na Liberty Island. Pomnik kobiety z pochodnią został przekazany Amerykanom przez Francuzów w 1884 roku, ku czci walki USA o niepodległość. Statek na wyspę płynie tylko kilka minut, ale ta podróż stanowi dobrą okazję do tego, aby porobić pamiątkowe fotografie. W cokole Statuy Wolności znajduje się punkt widokowy, z którego widać malowniczą panoramę Manhattanu, czyli jednej z pięciu najpopularniejszych i zarazem najpiękniejszych dzielnic Nowego Jorku.

Zwiedzanie Nowego Jorku autobusemDecydując się na jednodniową wycieczkę po największym mieście w USA, warto skorzystać z wygodnych autobusów i wybrać jedną z wielu dostępnych tras. Dobrym pomysłem jest np. przejażdżka po takich miejscach jak: Times Square, słynny wieżowiec Empire State Building, most Brookliński, a także Central Park, Harlem i Teatr Apollo.

- Times Square, Empire State Building, Brooklyn Bridge

Znajdujący się w samym centrum Manhattanu Times Square słynie z niezliczonych świetlnych reklam i charakterystycznych neonów. To popularne miejsce w Nowym Jorku – odbywają się tu najhuczniejsze imprezy, gdyż plac może pomieścić około miliona widzów. Empire State Building z kolei stanowi jedną z najbardziej rozpoznawalnych budowli w mieście. Na jej szczycie znajduje się punkt widokowy, z którego można podziwiać zapierającą dech w piersiach panoramę miasta. Z kolei most Brookliński to doskonałe miejsce do spacerów, podczas których podziwia się Manhattan.

- Central Park, Harlem, Teatr Apollo

Central Park to ogromna oaza zieleni w Nowym Jorku chętnie odwiedzana zarówno przez turystów, jak i mieszkańców. Zajmujący ponad 340 ha obiekt słynie z licznych atrakcji i wartych zobaczenia miejsc, takich jak: Truskawkowe Pole, fontanna Bethesdy, staw Conservatory Water, Zamek Belvedere. Z kolei Harlem to dzielnica znana głównie z jazzowych klubów. W tej części Nowego Jorku warto odwiedzić Teatr Apollo, liczne kościoły, gdzie odprawia się msze z muzyką Gospel, charakterystyczne czerwono-brązowe kamienice wykonane z piaskowca brownstone oraz prestiżowy Uniwersytet Columbia.

Zdjęcia

USA / --- / --- / Nowy Jork - artykuł partnerski

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl