Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Los Angeles, Baby! czyli Co Zwiedzić W Los Angeles > USA


lovelajf.pl lovelajf.pl Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie USA / - / Los Angeles / Los AngelesPodczas miesięcznego road trip po Kalifornii odwiedziliśmy Los Angeles. Przeczytaj co naszym zdaniem warto zobaczyć w mieście Aniołów.

Rano pomyślałam, że super byłoby zmienić środek transportu i przerzucić się z auta na rower. Kto nie chciałby zwiedzać pięknego zakątka Kalifornii, Los Angeles rowerem? Oczywiście, że to świetny pomysł, ale niestety tylko w teorii. Całe szczęście przed wypożyczeniem rowerów poczytaliśmy w internecie jak wygląda komunikacja w mieście Aniołów. Po krótkim przeszukiwaniu internetu okazało się, że LA nie ma centrum miasta, do którego możemy dojechać, a następnie przesiąść się na rowery. Wszystkie miejsca warte zobaczenia są w bardzo dużej odległości od siebie. Dla przykładu Aleja Gwiazd jest 7 mil od Beverly Hills, Beverly Hills 30 mil od Long Beach, a Long Beach 26 mil od Koreatown (tutaj mieszkamy). Dla przypomnienia 1 mila to 1,6 km. Można powiedzieć, że komunikacja miejska w Los Angeles nie istnieje. W całym LA jeździ tylko kilka autobusów, na które mówi się metro. Duża większość mieszkańców LA podróżuje samochodem. Auta od Priusa do Ferrari są po prostu wszędzie. Stąd ogromne korki i problemy z dostępem miejsc parkingowych. Nie mając wyboru wsiedliśmy w samochód i dołączyliśmy do stojących w korkach. Poniżej najciekawsze miejsca, które naszym zdanie warto zwiedzić w Los Angeles (Los Angeles co zwiedzić)

Hollywood Walk of Fame

Zdecydowanym must see w LA jest Aleja gwiazd, do której pojechaliśmy w pierwszej kolejności. Licząc na magię i wyjątkowość tego miejsca niestety się przeliczyliśmy. Aleja gwiazd to chodnik wśród sklepów spożywczych i bazarów z pamiątkami. Po bokach leżą bezdomni, a na środku turyści patrzący pod nogi by nie przegapić żadnej sławy na chodniku. Ciekawszym odcinkiem alei są okolice teatru chińskiego. Spotkać tam można ludzi przebranych za sławne osoby. My natrafiliśmy na Edwarda Nożycorękiego i Alana Garnera z dzieckiem na rękach, bohatera Kac Vegas (ten śmieszny z brodą). Całkiem zabawnie :)

Zdjęcia: Los Angeles, Los Angeles, USA
Los Angeles, Los Angeles, USAAtrakcja nie należy do wyrafinowanych, ale na pewno warto poświęcić czas na spacer tą ulicą. W końcu nie codziennie spotykamy na spacerze takie gwiazdy :)


Hollywood Sign

Każdy z nas dziesiątki razy widział Hollywood Sign. Bez wątpienia jest to jeden z najbardziej rozpoznawanych widoków na świecie. Mogłoby się wydawać, że to tylko napis. Wszyscy wiemy jak wygląda i nic nas nie zaskoczy jak zobaczymy go na własne oczy. Ale tak naprawdę jak się tego samemu doświadcza – wzgórze widziane dziesiątki razy na ekranie telewizora i przypomni sobie marzenia z dzieciństwa o tej właśnie chwili przebywania w tym miejscu, to jest to coś. Bez dwóch zdań.

Zdjęcia: Los Angeles, Los Angeles, USA
Los Angeles, Los Angeles, USABeverly Hills

Hmm… to miejsce będzie mi się kojarzyło z Rafałem w kabriolecie robiącym zygzaki i bączki na najbardziej luksusowych ulicach Beverly Hills. Wrzucę filmik bo słowa tego nie opiszą :) jak tylko zgramy z kamerki.

Rodeo Road

To właśnie na Rodeo Road, w Hollywood spacerowała i robiła zakupy Julia Robert w filmie „Pretty Woman”. Szczęściara z niej, ponieważ przecięty turysta raczej nie wpadnie w zakupowy wir na Rodeo Road. Nie sprawdzałam osobiście, ponieważ niestety miałam w kieszeni zaledwie 20$ pożyczone od towarzysza podróży, ale z daleka widać jakich ceny można się spodziewać na Rodeo Road. Najdroższe marki, spacerujący w nieprzypadkowych strojach i turyści rozglądający się na wszytki strony.

Następnego dnia cały dzień plażowaliśmy na Long Beach i Venice Beach. Na tej ostatniej kręcono Słoneczny Patrol, poznajecie? https://www.youtube.com/watch?v=1KujpGD0fSM

Podczas pierwszego spaceru w Los Angeles zapytaliśmy mężczyznę od którego wynajmowaliśmy pokój co można robić w LA. Roześmiał się gdy usłyszał nasze pytanie i odpowiedział „Hallo! you are in Los Angeles! it’s everything here! Everything you want and need!” To prawda, mieliśmy okazje się o tym przekonać. Te słowa bardzo dobrze oddają to co można zobaczyć, czego doświadczyć i co zwiedzić odwiedzając Los Angeles. Wszystko o czym pomyślisz, co chciałbyś zrobić albo zobaczyć jest w Twoim zasięgu. Na jednej z ulic spotkaliśmy nawet ubranego na zielono „doktora” z wizytówkami „green doctor, marihuana is good for your health” szukającego pacjentów 🙂 Los Angeles zapamiętamy jako miasto wielkich możliwości, zakorkowanych ulic i oczywiście lansu 😉

Więcej zdjęć i pełna relacja dostępna tutaj: http://lovelajf.pl/los-angeles-co-zwiedzic/
Na lovelajf.pl przeczytać możesz również o innych miejscach odwiedzonych przez nas podczas road trip po Kalifornii oraz krajach, które odwiedziłam podczas mojej podróży dookoła świata którą odbyłam sama. Zapraszam :)
lovelajf.pl

Zdjęcia

USA / - / Los Angeles / Los AngelesUSA / - / Los Angeles / Los Angeles

Dodane komentarze

PeterPeter dołączył
01.10.2017

PeterPeter 2017-10-01 05:07:56

Ta ze sklepami dla milionerów w Beverly Hills to Rodeo Drive, baby, Drive. Biegnie środkiem handlowego trójkąta pomiędzy Santa Monica Boulevard, Crescent Drive i Wilshire Blvd.
Rodeo Road to długa i nieciekawa ulica w południowym LA.

lovelajf.pl dołączył
16.09.2015

fanniemiec dołączył
01.09.2016

fanniemiec 2017-01-27 22:39:54

LA to ja pamietam jako miasto najwiekszych roznic - bogaci na jednej ulicy, biedni pare przecznic dalej, spokojne restauracje dla starszych, a zaraz obok bar z mlodzierza ;P

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl