Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:USA

Liczba wyszukanych artykułów: 71

USA / Kalifornia / Dolina Śmierci / Zabriskie Point
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 860

LidiaR Najgorętsze miejsce na Ziemi, najniżej położone w Ameryce Północnej i najbardziej suche w Stanach Zjednoczonych. Jeśli dla kogoś nie brzmi to jeszcze wystarczająco zachęcająco, dorzućmy nazwę – Dolina Śmierci – i, jak łatwo sobie wyobrazić, rodzina będzie zachwycona, gdy usłyszy, że planujemy wyprawę... Jeśli jednak myślicie o tej wyprawie poważnie i uda wam się te plany zrealizować, przekonacie się, że Dolina z jej mozaiką dramatycznych krajobrazów (głębokie kaniony, badlands, piaszczyste wydmy, wyschnięte jeziora, kratery) jest warta ryzyka. I na przekór nazwie - pełna życia, nie za sprawą turystów. Na co dzień zamieszkuje te gigantyczne tereny z prawie tysiącem mil dróg zaledwie 300 osób, ale nawet zimą czy latem można się tu natknąć na liczne zwierzęta i rośliny. Wiosną wtajemniczeni udają się do tego pięknego parku narodowego, by podziwiać w Dolinie Śmierci szemrzące strumyki i łąki z tysiącami dzikich kwiatów. Choć trzeba przyznać - i zimą, i latem życie może tu też wyglądać bardziej jak „życie po życiu” albo, jak powiedzieliby Buddyści, bardo – stan przejściowy, tajemnicza przestrzeń pomiędzy światami. Inna planeta.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

USA / California / Okolice Cadiz / Mojave Trails National Monument
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 827

LidiaR Pustynia to cała galaktyka symboli krążących wokół takich pojęć, jak nicość, marność, próżnia, pustka, śmierć. To także dzika, pierwotna przestrzeń, idealna do zmagań z własną fizycznością i do głębszych doświadczeń wewnętrznych. W wielu tradycjach wycieńczenie ciała, rzecz niemal nie do uniknięcia w pustynnych warunkach, jest jednocześnie bramą do jego oczyszczenia i do świątyni ducha. Ponieważ nie tak wiele jest tu do zobaczenia, podróżnik przez pustynię nieuchronnie spogląda też we własne wnętrze. Monotonia bodźców z zewnątrz i cisza to dla jednych idealne warunki do przyjrzenia się temu, co się tam dzieje, dla innych może to być przekleństwo. Z pustyni nie da się też za bardzo niczego przywieźć... może poza wyraźniejszym poczuciem tego, kim się jest.

zdjęcia, linki

USA / Kalifornia / Park Narodowy Drzew Jozuego / Szlak Barker Dam
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 907

LidiaR Pustynia to miejsce szczególne: z jednej strony bezludne, będące kwintesencją samotności i sprzyjające poszukującym odosobnienia, z drugiej - przestrzeń niezwykłych spotkań, wizji, objawień. Obszar dla transformacyjnych podróży. Na pustynię udajemy się, gdy mamy potrzebę dotknięcia tajemnicy pustki, sprawdzenia się w trudnych warunkach czy odnalezienia sensu, który wykracza poza znaki kultury. Warto odwiedzić ją także po to, by dowiedzieć się, co może oznaczać przetrwanie pomimo największych przeciwności.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

USA / Kalifornia / Pustynia Mojave / Wjazd do Rainbow Basin Natural Area
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1069

LidiaR Pustynia przyciąga. Bywa odpychająca, odludna, nudna, niebezpieczna, ale dla tych, który czują jej ducha, jest jak magnes. Kojarzy się z bezkresnymi piaskami, romantycznymi podróżami, egzotyczną kuchnią, palącym słońcem, potęgą i tajemnicą przyrody. Słyszymy „pustynia” i przed oczami przesuwają nam się klisze: upalne dni, zimne noce, rozgwieżdżone niebo, wędrówka, samotność, oazy, fatamorgana. Według filozofów, tęsknota za pustynią jest w istocie tęsknotą za utraconym instynktem. W religiach monoteistycznych (zwanych religiami pustyni) pustynia jest miejscem ucieczki od ludzi i miejscem duchowego spotkania - z Bogiem, z diabłem, z wewnętrzną pustynią.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

USA / --- / --- / Bilety lotnicze do Stanów Zjednoczonych
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 645

Globtroter.pl Stany Zjednoczone to jeden z najciekawszych i najpopularniejszych kierunków podróży. Z każdym kolejnym rokiem wzrasta liczba Polaków, którzy wybierają się za Ocean w celach turystycznych. Jedną z największych przeszkód jest jednak wysoka cena biletów lotniczych. Na szczęście, korzystając ze sprawdzonych i nowoczesnych narzędzi można trafić na tanie linie lotnicze. O czym dokładnie mowa? Wyjaśniamy!

inf.praktczne, zdjęcia, linki

USA / Massachusetts / Winter Island / Latarnia morska Fort Pickering
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1050

LidiaR Były przewodniczkami dla żeglarzy, rybaków, podróżników i imigrantów. Zwiastunami bezpiecznej przystani, symbolami wytrzymałości, siły, wewnętrznego światła. Od zawsze inspirują malarzy, pisarzy, filmowców i fotografów. Kochają je turyści. Kryją ciekawe historie, a dla okolicznych społeczności bywają najważniejszą budowlą - taką, wokół której gromadzą się opowieści i powstają lokalne legendy. Mają w sobie moc rozpalania wyobraźni i coś romantycznego, nostalgicznego, co każe nam myśleć o niebezpieczeństwach oceanu, dalekich podrózach, samotniczym życiu. Nadmorskim krajobrazom dodają koloru. Nowa Anglia, region na Wschodnim Wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, może się pochwalić pokaźną ich liczbą – niemal jedna czwarta z tysiąca latarni morskich w USA znajduje się tu, na północnym Wschodzie. Marynistyczna historia tego regionu (który uchodzi też za kolebkę amerykańskiej kultury i jedno z jej intelektualnych zagłębi), sięga roku 1620, kiedy to do Plymouth w stanie Massachusetts dotarł statek „Mayflower” z purytanami, uciekającymi z Anglii przez Atlantyk przed religijnym prześladowaniem. Tu rozpoczęła się europejska kolonizacja i narodziła koncepcja unii zjednoczonych kolonii. Tu osiadały kolejne fale imigrantów z Irlandii, Portugalii, Quebecu, Niemiec, Polski, Skandynawii, Azji, Ameryki Łacińskiej, Afryki. Wielu z nich docierało do „ziemi obiecanej” Nowego Kontynentu po miesiącach podróży właśnie dzięki latarniom morskim.

zdjęcia, linki

Globtroter.pl Odpoczynek nad Morzem Śródziemnym, zwiedzanie antycznych zabytków, a może egzotyczna podróż w nieznane? Wreszcie nadeszło lato, a wraz z nim upragniony, długo wyczekiwany urlop. Każdy, kto planuje zagraniczne wakacje na własną rękę może odetchnąć z ulgą. Po trudnym okresie pandemicznym branża lotnicza znów się odradza.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

USA / Południowa Dakota / Park Narodowy Badlands / Punkt widokowy, część północna
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2949

LidiaR Badlands National Park to jeden z najbardziej niedocenianych amerykańskich parków narodowych. Wizyta tam to jak wizyta na innej planecie i nie bez powodu jedną z postulowanych nazw dla tego parku przyrody było „Wonderland National Park”. „Byłem zupełnie nieprzygotowany na rewelację, jaką okazały się Badlands w Południowej Dakocie”, pisał o swojej podróży na te tereny w 1935 r. słynny amerykański architekt Frank Lloyd Wright. „To, co zobaczyłem, dało mi nieopisane poczucie tajemniczości miejsca ‘gdzie indziej’ - odległa architektura, eteryczna… nieskończony nadprzyrodzony świat, bardziej duchowy niż ziemia, ale stworzony z niej.”

inf.praktczne, zdjęcia, linki

USA / Wyoming / Devils Tower National Monument / Widok z drogi do Devils Tower
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2500

LidiaR W wyludnionej północno-wschodniej części stanu Wyoming pośrodku monotonnego płaskiego krajobrazu wyrasta nagle prosto w niebo ogromny kształt. Ni to wieża, ni to wulkan. Wielki, blisko 400-metrowy bazaltowy słup pośrodku niczego, z wyżłobionymi w monolicie kolumnami i szerokim płaskim szczytem nie przypomina żadnej innej góry czy skały na świecie. Imię, które nadano temu pierwszemu Narodowemu Pomnikowi USA w 1906 r. podczas proklamacji przez prezydenta Theodore Roosevelta, brzmi „Devils Tower”, czyli Diabelska Wieża. W tłumaczeniu zgubiło się oryginalne nazewnictwo zamieszkujących te tereny plemion Indian, w którym zamiast diabła mamy niedźwiedzia („Bear Lodge” albo „Bear’s Teepee”, czyli Namiot Niedźwiedzia). To do Devils Tower zmierzają z różnych stron świata „zaproszeni” przez obcą cywilizację bohaterowie pamiętnego filmu Stevena Spielberga „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

LidiaR Wyspa Świętego Tomasza jest górzysta, ze stromymi, urwistymi zboczami, po których pną się w górę kolorowo zabudowane uliczki. Roślinność jest tu bujna i zróżnicowana, klimat tropikalny. Charlotte Amalie, stolica Wysp Dziewiczych Stanów Zjednoczonych, największe miasto wyspy i największy port na Karaibach, do niedawna przyjmowała rocznie ponad milion statków wycieczkowych, a tygodniowo do jej portu zawijały setki żaglowców, promów i jachtów. Dawne miasto piratów w drugiej połowie XX wieku stało się rajem zakupoholików i plażowiczów. Pod turystyczną powierzchnią pulsuje jednak zupełnie inne życie.

inf.praktczne, zdjęcia

WYSPY DZIEWICZE STANÓW ZJEDNOCZONYCH / USA / Wyspa Świętego Jana / Port
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2747

LidiaR US Virgin Islands National Park to jeden z najintensywniej zielonych amerykańskich parków narodowych. Głęboka zieleń lasów deszczowych ma tu kolorystyczną ramę w postaci białego piasku plaży i turkusowej wody Morza Karaibskiego. Pocztówki z Wyspy Świętego Jana, której większą część zajmuje ten park narodowy, przypominają krajobrazy z rajskiej wyspy. Wyspa nie jest jednak bezludna, a raj niekoniecznie jest rajem religii konsumpcji.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

USA / Arizona / Sedona / Red Rock State Park
liczba komentarzy: 7

liczba odsłon: 10016

LidiaR Sedona, Arizona – jedyne takie miejsce na Ziemi. Niektórzy uważają, że jest to najpiękniejsze miasteczko w całej Ameryce. Słynie z czerwonych skał, które otacza prawie 2 mln akrów wiecznie zielonego lasu, z niezliczonej liczby galerii, międzynarodowego festiwalu filmowego, oryginalnej lokalnej społeczności oraz kilku tzw. vortexów, czyli miejsc, w których skoncentrowana energia z wnętrza Ziemi ma uzdrawiać, energetyzować i dostarczać wglądów. Symbolem Sedony jest widoczna z każdego punktu Cathedral Rock, górująca nad miasteczkiem niczym kamienna katedra.

inf.praktczne, zdjęcia

USA / --- / --- / Nowy Jork - artykuł partnerski
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1299

Globtroter.pl Nowy Jork to największe miasto w Stanach Zjednoczonych, które tętni życiem przez całą na dobę. Nazywane „Wielkim Jabłkiem”, stanowi centrum światowej muzyki, sztuki i finansjery. Olbrzymią aglomerację wypełniają liczne drapacze chmur i miejsca, obok których nie można przejść obojętnie, takie jak: Statua Wolności, Central Park i most Brookliński.

USA / Arizona / Wielki Kanion / South Rim
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2444

LidiaR Wielki Kanion odwiedza rocznie pięć milionów turystów. Ten gigantyczny krater, wyżłobiony parę milionów lat temu przez Rzekę Kolorado, rozciąga się na odległość prawie 500 km i szeroki jest na blisko 30 km, a głęboki na prawie 3 km. Jest piękną geologiczną opowieścią, a spacer na jego krawędź to spacer na krawędź czasu.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

USA / --- / --- / Nowy Jork
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1235

GlobAdmin Jakie korzyści daje Polakom członkostwo naszego kraju w amerykańskim programie bezwizowym? Czy wyrobienie wizy nadal jest konieczne lub przydatne?

Globtroter.pl Urlop i wakacje kojarzą się zwykle z piaszczystymi plażami, lazurowymi wodami, palmami, słońcem, drinkami i ekskluzywnymi hotelami SPA. Jednak coraz więcej jest miłośników podróży, którzy urlopowy czas pragną spędzić w inny, bardziej zaangażowany sposób – chcą nie tylko odpoczywać na plaży, ale zwiedzać i poznawać kultury, stając się jednocześnie ich aktywnym uczestnikiem. Czy to możliwe z biurem podróży?

USA / Floryda / Islamorada / Zachód słońca na Islamorada
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1700

nadrugikoniecswiata Archipelag wysp połączonych krajową drogą US 1, zakończone najbardziej wysuniętym na południe kontynentalnym miastem USA - Key West, stanowi w naszym odczuciu jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi. Mowa tu o tytułowym Florida Keys. Niebezpieczne z tego powodu, że jak już tu przyjedziesz to pokochasz to miejsce i z dużym prawdopodobieństwem wrócisz tu ponownie. Tak było w naszym przypadku. Dlaczego warto tu przyjechać? Pełna relacja na stronie: http://nadrugikoniecswiata.pl/florida-keys-relacja-z-podrozy/

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Floryda / Miami / Miami - art partnerski
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8562

Globtroter.pl Gotowi na wakacje życia w jednym z najpiękniejszych miast USA? Na śnieżnobiały, gorący piasek, kąpiele w lazurowych wodach Atlantyku i łyk zimnego Mojito pod szumiącymi palmami? Czas na spełnienie marzeń o słonecznym Miami!

ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE /  /  / Dubaj
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2750

Globtroter.pl Romantyczne zachody słońca, spacery po plaży, lazurowe morze, kolacje przy blasku księżyca, ciekawe zabytki – to tylko kilka elementów udanej podróży poślubnej. Dokąd warto się wybrać na te najważniejsze wakacje w życiu?

zdjęcia, linki

USA / - / Plaża / Rodzinne życie na Fali
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1981

BalticAnchor To już tak wiele lat, gdy większość czasu spędzamy całą rodziną na falach, tak wiele lat że powody tej życiowej przygody powoli zaciera czas. To opis początku kilku lat rodzinnej wyprawy, trwa nadal. Za 3 dni jedziemy przez Berlin na Gibraltar i dalej płyniemy do Afryki na kilka miesięcy !

USA / - / Los Angeles / Los Angeles
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 3651

lovelajf.pl Podczas miesięcznego road trip po Kalifornii odwiedziliśmy Los Angeles. Przeczytaj co naszym zdaniem warto zobaczyć w mieście Aniołów.

USA / Kalifornia Arizona Nevada / Kalifornia Arizona Nevada / Kalifornia road trip
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3870

lovelajf.pl Kalifornia Arizona Nevada #roadtrip #USA

USA / Kalifornia / San Francisco / San Francisco zakupy
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1439

lovelajf.pl W ubiegłym roku miałam przyjemność zwiedzić wzdłuż i wszerz słoneczna Kalifornię. Przeczytaj jeden z wpisów z tej podróży dotyczący zakupów w San Francisco - San Francisco zakupy

USA / - / Utah / Cottonwood Canyon Road - Grosvenor Arch 1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2814

Menhir Relacja z podróży terenówką po bezdrożach (i nie tylko) Dzikiego Zachodu, w miejscach, do których nie docierają turyści: w tej części marzenie wielu podróżników - GRAND STAIRCASE ESCALANTE.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

USA / Wyoming / Wyoming / dolina rzeki Snake
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5143

Borneo85 Jak to było z odkryciem złota, czy Szlak Kalifornijski nadal kusi oraz czy warto ulec gorączce złota? Przekonajcie się :-)

USA / Utah / Park narodowy Bryce Canyon / Kamienna armia
liczba komentarzy: 7

liczba odsłon: 2692

Awa To jeden z najbardziej widowiskowych parków narodowych na Zachodzie Ameryki. Zachwyca nie tylko kształtem skał, ale także różnorodnością kolorów. Całość - nie spiesząc się - można obejść w 4 godziny*.

USA / Arizona / Vermilion Cliffs / House Rock Valley Road 1
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2731

Menhir Relacja z podróży terenówką po bezdrożach (i nie tylko) Dzikiego Zachodu, w miejscach, do których nie docierają turyści, w tej części: Vermilion Cliffs - House Rock Valley Road i Wire Pass, droga nr 89 od Old Paria poprzez Toadstool Hoodoos po Glen Canyon Dam i Antelope Canyon.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

USA / Arizona, / Vermilion Cliffs / WHITE POCKET 9
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2438

Menhir Relacja z podróży terenówką po bezdrożach zachodnich stanów USA - w tej części to niezwykłe White Pocket na Vermilion Cliffs

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

USA / Arizona, Vermilion Cliffs / White Pocket / Droga pod White Pocket
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2436

Menhir Relacja z podróży terenówką po wertepach (i nie tylko) Dzikiego Zachodu, w miejscach, do których nie docierają turyści: Vermilion Cliffs - White Pocket, Cottonwood Canyon Road, Grand Staircase Escalante (Hole-In-The-Rock), Burr Trail Road i Yant Flat.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

GRECJA / - / Rodos / na pace
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4746

El Buscador Jeśli planujecie zakup auta, aby podróżować po USA, to warto przeczytać kilka cennych informacji.

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Antylope / Utah / Antelope Island State Park
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5341

Jasiekfireman Nasza pierwsza wyprawa poza Europę. To dzika przyroda. Majestatyczne słonie morskie widziane z tak bliska, że zapach ich wilgotnego futra zatykał nozdrza. To bezkrwawe safari z aparatem na pełnym oceanie w pogoni za wielorybami. To paląca, sucha skóra na karku w Dolinie Śmierci. To burza piaskowa, ulewa przechodząca w powódź na pustyni Moyave. To ażurowe nocne niebo nad namiotem w pobliżu jeziora Powell’a. To kawa na tarasie przy południowej krawędzi Kanionu Kolorado..

POLSKA / Kamień Pomorski / Kamień Pomorski / logo
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2279

wewnetrznawolnosc Początek mojej rowerowej przygody z Panamericaną

POLSKA / Mazowsze / Warszawa / Logo
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 5329

Trzeci Stopień Ryzyka Trzyletnia, bezgotówgowa, pieszo-autostopowa wyprawa dookoła świata.

zdjęcia, mapy, linki

wewnetrznawolnosc Kolejna wyprawa pod patronatem Globtrotera! Tym razem trzymamy kciuki za śmiałka, który podjął się samotnej wyprawy rowerowej autostradą panamerykańską. 15 krajów - ok 26000 km :-)

USA / Nowy Jork / Manhattan / Statua Wolności
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 10927

Smok-1 Garść informacji praktycznych dotyczących przekraczania granicy USA

inf.praktczne, zdjęcia

USA / New York / Rockefeller Center / Anioły
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 26369

Antoni Najsłynniejsza choinka przed Rockefeller Center w Nowym Jorku rozbłyśnie 4 grudnia.

inf.praktczne, zdjęcia, mapy, linki

USA / Nowy Jork / Nowy Jork / 21+ Najlepszych nowojorskich barów i jadłodajni
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 5413

Natural Born Vagabond Poniżej przedstawiamy wybór naszych ulubionych nowojorskich restauracji i barów, gdzie można dobrze zjeść bez rujnowania kieszeni.

inf.praktczne, zdjęcia, mapy

USA / Floryda / Econlockhatchee River (Econ River). / Lazy River Tour. Czyli spływ z aligatorami.
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2778

Natural Born Vagabond Dzisiaj czas na kajaki. Wśród czytelników znajdzie się zapewne kilku zapalonych kajakarzy, więc nie obawiam się o brak zainteresowania ;)

ROSJA / Irkucka Oblast / Irkuck / Podajnik do bagażu (rosyjskie klimaty)
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 2404

Smok-1 Opis kolejnych kilku sytuacji związanych z liniami lotniczymi, może komuś przydadzą się informacje o sposobach postępowania różnych linii w problemach różnej natury, zdarzających się podczas lotniczych eskapad

inf.praktczne, zdjęcia

USA / - / Chicago / Fasolka
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 33037

Antoni Fasolka” (The Bean), nazywana tak z uwagi na kształt, chociaż naprawdę nazywa się Wrotami Niebios (Cloud Gate). Jest nowym symbolem Chicago, popularnym punktem spotkań i ulubionym miejscem fotografowania się. Jest też poważnym dziełem artystycznym, ale nikt jej zbyt poważnie nie traktuje, wystarczy spojrzeć na stojących pod nią ludzi, którzy fotografują wykrzywione, odbite na wypolerowanej powierzchni „fasolki” swoje twarze.

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Minnesota / Winona / Bazylika z Winony
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5849

Antoni Winona leży w Stanie Minnesota, w środkowo-wschodnim obszarze Stanów Zjednoczonych. Jest to 12 stan co do wielkości i 21 najbardziej zaludniony - 5 milionów mieszkańców.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

USA / stan Minnesota / Winona / Ksiądz Paul Breza z Winony
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2713

Antoni Księdza Paula Brezę poznałem 4 lipca 2009 roku podczas XI Zjazd Kaszubów w Bytowie, w USA odwiedziłem 7 listopada 2010r. Na stacji kolejowej w Winona czekali na mnie członek zarządu miasta Winona, Tim Breza i ksiądz Paul Breza. W ciągu trzech dni zwiedzałem miasto, poznawałem ludzi i ich losy. Losy kaszubskich emigrantów osiadłych nad rzeką Missispi od pięciu pokoleń.

zdjęcia, mapy, linki

USA / - / Autostrada / Autostrada
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 4287

Arni Posmakowałam tego kraju, doświadczyłam na własnej skórze. Na chwilę się w nim zagubiłam, a potem szybko odnalazłam. Przemierzyłam tysiące mil w poszukiwaniu przygód, których nie zapomnę do końca życia.

USA / Mississippi / Mule Jail Lake / bagna
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 10195

contrario Relacja z trzytygodniowej wycieczki samochodowej po południowo-wschodniej części Stanów Zjednoczonych. Trasa: Miami, Key West, wschodnie wybrzeże Florydy, Georgia, Alabama, Mississippi, Louisiana, wybrzeże Zatoki Meksykańskiej, Miami. Doświadczenia w zakresie couchsurfingu.

inf.praktczne, zdjęcia

WIELKA BRYTANIA / Peak District / Derwent Reservoir / Kwitnace wrzosy
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4193

northkris Nigdy się nie zastanawialiście, dlaczego niektóre, małe rzeczy przeradzają się w wielkie idee, a inne giną śmiercią naturalną? Przypadek, przeznaczenie, szczęście? Nie wiem. Zastanawiam się, ale niestety, nie udało mi się jeszcze znaleźć satysfakcjonującej odpowiedzi. O jednym takim wydarzeniu, które przerodziło się w coś, czego nikt nie przewidział, chcę wam opowiedzieć.

USA / Arizona / Glen Canyon / USA roud
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6169

MAGDA I TOMEK DOOKOŁA ŚWIATA Przejechaliśmy około 8000 mil samochodem, 700 mil autostopem oraz 600 mil amerykańskim autobusem. W tym czasie spędziliśmy 41 nocy w wygodnych łóżkach servasowych gospodarzy, 20 nocy w hotelu “Honda Accord”, 18 nocy pod namiotem i jedną noc w wypasionym hotelu w kształcie piramidy. Poznaliśmy mnóstwo pozytywnych ludzi.

zdjęcia, linki

USA / South Dakota / Badlands Park / Badlands Park_1
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 16608

MAGDA I TOMEK DOOKOŁA ŚWIATA Co warto zobaczyć. Jak się poruszać. Gdzie spać. Czego musisz spróbować. Wiza. Co za ile.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

USA / NY / NYC / Brooklyn Bridge
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 11021

filnec Dzisiejszy artykuł jest poświęcony Nowemu Jorkowi, jednej z wielkich światowych metropolii które zaczynały jak osada

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

USA / Floryda / Miami / Baywatch
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 12556

filnec Dla wielu tutaj się zaczynają Stany Zjednoczone, dla niektórych to stan ostatnich dni.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

USA / California / Los Angeles / Universal Studios
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7339

Aga82 Los Angeles

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Nevada / Route66 / Route 66
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4760

Aga82 Route 66, Las Vegas

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Utah / Utah / Widoki z okna
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5050

Aga82 Bryce Canyon

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Wyoming / Yellowstone National Park / Yellowstone
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5217

Aga82 Kolejna czesc mojej podrozy po USA:) dziś Utah:)

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Wyoming / Yellowstone National Park / Rzeczka
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3637

Aga82 Tym razem będzie o Yellowstone

inf.praktczne, zdjęcia

USA / California / Lassen Volcanic National Park / Lassen Volcanic National Park
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6885

Aga82 Przedstawiam Wam pierwszą relację dot. mojej podróży do USA. Wyjechałam tam ze studenckim programem Work&Travel i odpracowawszy pańszczyznę sprzedając cheeseburgery w Kalifornii ruszyłam...

inf.praktczne, zdjęcia

2010-01-16

kuzyni New York

USA / brak / New York / New York
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3943

kuzyni Właśnie zaczynamy swoją 3 letnią podróż dookoła świata - startujemy w Nowym Jorku - krótka relacja.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

2009-09-13

tommy#1 Mackinac Bridge

USA / brak / Mackinaw / stan Michigan / Mackinac Bridge
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7339

tommy#1 Golden Gate Bridge w San Francisco znaja wszyscy. Bohater krotkiego artykulu nizej jest malo znany, nawet w samych USA. Poza granicami Stanow niewiele ludzi wie o nim, mimo, ze wedlug mnie, dla globtrotera jest o wiele bardziej interesujacy. Z powodu o ktorym traktuje ponizszy tekst :)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

USA / Alaska / Talketna / McKinley 2009
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2814

batibak Relacja z wyprawy na McKinleya w 2009r Klubu Alpinistycznego "Homohibernatus"

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Arizona / Upper Antelope Canyon / w kanionie Antelope
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7299

bravo11 Krótki opis jednodniowej wyprawy w okolice Page w Arizonie - niebywałe, pastelowe zakamarki Antelope Canyons, urwiska i meandry Colorado w Horseshoe Bend oraz ogrom jeziora Powela, to coś co warto zobaczyć...

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

USA / Arizona / Monument Valley / Kraina Navajo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8055

bravo11 Jesteśmy w cudownej krainie Navajo. Duch Johna Wayne'a jest na ustach wszystkich których spotykamy. Krajobrazy i przestrzeń zapierają dech w piersiach. Chłoniemy to, podziwiamy. Siedząc w siodle mamy zupełnie inną perspektywę... Cudowne wrażenia, kolejny raz próbujemy opisać coś czego się nie da wyrazić słowami...

inf.praktczne, zdjęcia, linki

USA / Colorado / Mesa Verde / Balcony House /
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6174

bravo11 Po wspaniałych widokach w Arches, Canyonlans, Bryce, trochę obawialiśmy się rozczarowania. Ale Pueblo Anasazi powaliło nas na kolana ... Nie przypuszczaliśmy, że coś takiego może się wydarzyć...Mesa Verde to podróż w czasie... Anasazi odeszli stąd i nikt nie wie dlaczego, pozostawiając po sobie niesamowity spadek... My opuściliśmy Pueblo dopiero o zachodzie słońca i tylko dlatego, że musieliśmy jechać dalej...

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Utah / Canyonlands / Island in the sky /Mesa arch / bezkeres Canyonlands
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6780

bravo11 O niedostępności Canyonlands naczytaliśmy się dużo. Wiedzieliśmy jednocześnie, że jest piękny, ale nie przypuszczaliśmy, że aż tak ! Widoki z Mesa Arch i Green River Overlook rzuciłynas na kolana. Wtedy zrozumieliśmy dla czego kraj ten nazwany jest krainą kanionów.... Przed nami była tylko poorana ogromnymi wąwozami ziemia, pełna wielkich rozpadlin, zakamarków, samotnie stojących skał, która ciągnęła się po horyzont...

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Utah / Arches National Park / Devils Garden / Double O Arch / okno z widokiem...
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3401

bravo11 Wędrujemy wśród imponujących skalnych łuków. Otaczają nas pastelowe brązy skał. Daleko na horyzoncie zaśnieżone wierzchołki gór. Nad nami cudownie błękitne niebo, ani jednej chmurki. Chodzimy po wąskich, gładkich graniach z piaskowca, przypominających ogromne skalne rury... Podziwiamy niewiarygodne cuda, które stworzyła natura. Nawet gdy błądzimy na szlaku jest fantastycznie..

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Utah / Capitol Reef National Park / Bezkres...
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5165

bravo11 Spacery wąskimi wąskimi wąwozami, czasami o szerokości kilku metrów, gdzie nie ma szansy na ucieczkę przed powstającymi w czasie ulewy rwącymi potokami. Zielona, historyczna osada Mormonów, ogromny spokój. To oferuje Capitol Reef.

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Utah / Bryce National Park / Bryce Point / skalne sanktuarium...
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4379

bravo11 Krótkie pobyt w krainie hoodoo, (tak nazywa się strzeliste formacje skalne w Bryce) przerósł nasze wyobrażenia. Wędrówka wśród pastelowych barw kanionu, ozdobionych niesamowitymi kształtami skał dostarczyła nam ogromu niezapomnianych wrażeń. Żaden tekst nie jest w stanie tego odzwierciedlić, mimo to spróbowaliśmy....

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Utah / Zion National Park / kanion
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6700

bravo11 opis wyprawy do Parku Narodowego Zion

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Canon City , CO / Royal Gorge Bridge / Denver i okolice /stan Colorado/
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 25563

Mars_2000 Krótki opis miejsc zwiedzonych w okolicach Denver w stanie Colorado.

USA / brak / Michigan / jezioro Michigan z wydm
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3880

tommy#1 Park ten jest w sumie daleko od glownych szlakow turystycznych w USA, dlatego jest malo znany i malo odwiedzany. Z kazdej strony jest tam daleko - np. z Chicago 6 godz samochodem, glownie na polnoc, a wrocic trzeba w sumie ta sama droga. Jesli jednak ktos sie pokusi tam pojechac, czekaja go niezapomniane wrazenia, zobaczy niesamowite kolory wody i nieba - czasami nie do konca wiadomo co jest co :)

USA / brak / Wyoming / wodospad Yellowstone
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 7648

tommy#1 W pierwszej czesci bylo glownie o gejzerach. W drugiej czesci jest o wszystkich innych atrakcjach - Yellowstone to nie tylko gejzery :)

inf.praktczne, zdjęcia

USA / Wyoming / Yellowstone / Yellowstone
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 13680

tommy#1 w Europie sie mowi zobaczyc Neapol i umrzec... na kontynencie amerykanskim mozna smialo powiedziec - zobaczyc Yellowstone i umrzec :)

inf.praktczne, zdjęcia

tommy#1 Kazdy slyszal o Dolinie Smierci, kazdy o niej wie. Ale jak tam jest, jak wyglada ? Sama dolina przerosla moja wyobrazenia :)

inf.praktczne, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2731, Łączna liczba odwiedzin: 14419379Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

 1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
 2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
 3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
 4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl