Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Rodzinne życie na Fali - trwa nadal > NIEMCY, CHORWACJA, HISZPANIA, GRECJA, USA


BalticAnchor BalticAnchor Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie USA / - / Plaża / Rodzinne życie na Fali
To już tak wiele lat, gdy większość czasu spędzamy całą rodziną na falach, tak wiele lat że powody tej życiowej przygody powoli zaciera czas.
To opis początku kilku lat rodzinnej wyprawy, trwa nadal.

Za 3 dni jedziemy przez Berlin na Gibraltar i dalej płyniemy do Afryki na kilka miesięcy !


Zdjęcia: Plaża, Rodzinne życie na Fali, USA
Plaża, Rodzinne życie na Fali, USAPoczątek

To już tak wiele lat, gdy większość czasu spędzamy całą rodziną na falach, tak wiele lat że powody tej życiowej przygody powoli zaciera czas. Dzisiaj jako początek pamiętam poszukiwanie przygód dających równowagę dla codziennej pracy. Były przeróżne. Od pierwszych wielu wypadów w góry, przez skoki spadochronowe i rajdy ad-venture po poszukiwanie zabytków i zapomnianych pałaców rozsianych po niedostępnych miejscach w Polsce i europie.

Wszystkie zawsze prowadziły mnie do przeżyć całym sercem, pełnych uśmiechu wzruszenia, poruszających i niestety nie do opowiedzenia. To była pogoń po te chwile gdy czas się zatrzymuje, godziny trwają długo ale tygodnie upływają w mgnieniu oka.

Zdjęcia: Zimowy rejs Bałtyk, Straslund - Rodzinne życie na Fali, NIEMCY
Zimowy rejs Bałtyk, Straslund - Rodzinne życie na Fali, NIEMCYPierwsze przygody pociągały mnie całego, w górach uśmiechałem się tak samo szczerze i mocno jak widziałem chmury jak i piękne słońce. Podczas skoków i rajdów pewnie podobnie wyglądałem jak, zafascynowany i nie zdający sobie pewnie sprawy z niebezpieczeństw i wyzwań, szalony podróżnik. W większości tak było, dlatego też wtedy jeszcze nie towarzyszyła mi cała rodzina. Mogli nie być bezpieczni.
Pierwsze kroki na morzu też przeżywałem sam. To z tego czasu wszyscy żeglarze którzy mi towarzyszyli głęboko zapisali się najmocniej w mojej pamięci. To z nimi przeżywałem pierwsze przygody, które były absolutnie niezbędne nim zdecydowałem się zarażać rodzinę morzem. dziś często starzy przyjaciele są najbardziej mile widziani na naszych jachtach jak daleko i długo jesteśmy na morzu.
Morze na jedną pociągającą i przerażającą cechę, jak jest źle nie da się zatrzymać usiąść odpocząć, nie da się okopać i przeczekać, jak jest naprawdę niebezpiecznie jesteśmy sami z tom co umiemy i jak potrafimy wykorzystać to co nas otacza i czym się sami otoczyliśmy.
Dopiero gdy nabrałem pewności że w sytuacji trudnej, jestem w stanie pomóc rodzinie i dotrwać do skutecznie wezwanej pomocy, zdecydowałam się na pierwszy rejs z najbliższymi . Dzisiaj dziękuje kochanej żonie, najlepszej na świecie córeczce i wspaniałym przyjacielem za wsparcie i za to że jesteście ze mną w tej podróży życia na falach.

Zdjęcia: Zimowy rejs z Gracji do Chorwacji, Kanał Koryncki - Rodzinne życie na Fali, GRECJA
Zimowy rejs z Gracji do Chorwacji, Kanał Koryncki - Rodzinne życie na Fali, GRECJADziś

Dzisiaj etapy naszych rejsów odliczamy wiekiem córeczki. To znaki czasów, to tej malutkiej wzrost najlepiej pokazuje nam upływający czas. Z jednej strony to piękne oglądać jak dojrzewa z drugiej inaczej bym myślał że nadal mam 24 lata i mogę wszystko. Dzisiaj wiem że mogę wszystko, ale dopiero gdy żona i córeczka są bezpieczne to jednak spora różnica. A ta granica przesuwa się dalej gdy mam więcej doświadczeń i umiejętności a kalinka jest starsza i świadomie cieszy się przygodami z nami.

Pierwszy wspólny rejs miał miejsce gdy nasza córeczka miała dwa lata. Dalej już zacierają mi się cele i czas naszych wspólnych podróży. Było ich setki, nasze maleństwo dorasta na morzu i niedaleko niego. Starałem się i dalej się staramy by córeczka była z nami jak najczęściej.
Dzisiaj po wielu godzinach naszej wspólnych przygotowań nasza córeczka uczy się na pokładzie w Polskim Ośrodku Edukacji za Granicą. Teraz Kalinka jest z mani codziennie i codziennie możemy być razem.

Zdjęcia: Zimowy rejs Bałtyk, Los Gigantos - Rodzinne życie na Fali 3, HISZPANIA
Zimowy rejs Bałtyk, Los Gigantos - Rodzinne życie na Fali 3, HISZPANIAJutro

Pisanie tych krótkich wspomnień i wcześniejsze nasze zaproszenia przez przyjaciół i media zmusiły nas do przeszukania zdjęć i notatek. Samy byliśmy zdumieni jak wiele strun poruszają wszystkie zdjęcia. Setki wspaniałych przygód, miejsc i przygód. Chyba nigdy nikomu nie wystarczy czasu na przekazania przygody życia.

Zdjęcia: Jesienny rejs Chorwacja, Dalmacja - Rodzinne życie na Fali, CHORWACJA
Jesienny rejs Chorwacja, Dalmacja - Rodzinne życie na Fali, CHORWACJA


W końcu piszemy swoją przygodę codziennie !
Zatem w te cudowne święta życzymy Wam napisania cudownych wspomnieć czarującymi chwilami !

Zdjęcia

USA / - / Plaża / Rodzinne życie na FaliNIEMCY / - / Zimowy rejs Bałtyk / Straslund - Rodzinne życie na FaliGRECJA / - / Zimowy rejs z Gracji do Chorwacji / Kanał Koryncki - Rodzinne życie na FaliHISZPANIA / - / Zimowy rejs Bałtyk / Los Gigantos - Rodzinne życie na Fali 3CHORWACJA / - / Jesienny rejs Chorwacja / Dalmacja - Rodzinne życie na Fali

Dodane komentarze

BalticAnchor dołączył
18.05.2013

BalticAnchor 2016-12-28 20:38:10

Witaj Paweł. Nie ukrywam że smutno nam widzieć taki komentarz. Odpowiedź na Twoje pytanie jest też powodem z jakiego jest tu ten opis. Pierwsze nasze podróże dawno temu trwały kilka tygodni. Jak zresztą piszę, to były czasy bez blogów i z raczkujących internetem. Teraz nasza podróż to całe życie, zresztą jak wielu podróżników, dla nas największe przeszkody to nie bilety i noclegi a odosobnienie, wychowanie dziecka i bezpieczeństwo. To równoważy oczywiście pasja i przeżycia jakich doświadczamy, ale do tego dojrzewaliśmy 10 lat. Zatem jest to skrót owa relacja z życia podróżników i radzenia sobie z najważniejszymi potrzebami podczas tej drogi ! Jeśli to nie jest miejsce na taką relację to chętnie ją usunę. Pozdrawiam serdecznie z drogi do Berlina i na Gibraltar

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 2016-12-26 21:02:43

"Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów."
To co napisałeś raczej trudno nazwać relacją z podróży i zastanawiam się w jaki sposób może być użyteczne dla innych użytkowników Globa?

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl