Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Podróżowanie w małych grupach-przyszłość turystyki w czasach post pandemii. > NEPAL


Czarymary Czarymary Dodaj do: wykop.pl
porady praktyczne

Zdjęcie NEPAL / - / Annapurna Base Camp / Grupowe trekkowanieCo to są małe grupy? Dla kogo jest podróżowanie w małych grupach? I jakie sa benefity takiego podróżowa ia w obecnej sytuacji? Zachęcam do przeczytania artykułu, tu w języku polskim.
Pod tym linkiem mozna przeczytać wersję po angielsku, a także blogi na różne inne tematy podróżnicze, głównie związane z Nepalem.
https://www.swotahtravel.com/blogs

Zdjęcia: Annapurna Base Camp, Grupowe trekkowanie, NEPAL
Annapurna Base Camp, Grupowe trekkowanie, NEPAL


Dystans społeczny tzw social distancing stał się jednym z najpopularniejszych zjawisk w dzisiejszym świecie. Toczy się debata, czy izolacja jest korzystna dla ludzi, czy też powoduje więcej szkód. Dystans społeczny został wprowadzony w wyniku pandemicznego rozprzestrzeniania się koronawirusa w większości miejsc na świecie. Obecnie blokady i zasady izolacji stają się mniej surowe na całym świecie.
Czy ludzie czują się tak samo zaangażowani społecznie jak przed lockdownem? Czy chcą być na wakacjach w zatłoczonych miejscach? Czy chętnie dzielą się swoim wolnym czasem z nieznajomymi? A może po prostu chcą odpocząć i zrelaksować się w gronie przyjaciół i rodziny w cichych, spokojnych i bezpiecznych miejscach?
Spekulacje na temat zmian w sposobie podróżowania spowodowanych pandemią obejmują kilka głównych punktów:
1. Prywatne podróżowanie w małych grupach, raczej z przyjaciółmi i rodziną, niż z nieznanymi.
2. Bardzo ważne punkty: zdrowie i bezpieczeństwie. Zasady przestrzegane przez obie strony, podróżników, a także organizatorów wycieczek, przewodników.
3. Utrzymywanie dystansu społecznego i wybieranie mniej zatłoczonych miejsc docelowych.
4. Elastyczność ofert podróżniczych, włączając elastyczne zasady anulowania i możliwość zwrotu pieniędzy, minimum 80% kwoty.

CO TO ZNACZY WAKACJE W MAŁYCH GRUPACH?
Termin „wakacje w małej grupie” brzmi bardzo prosto i może nie wymagać wyjaśnienia. Należy jednak wspomnieć o kilku kwestiach.

Mała grupa oznacza, że ​​zostanie Ci przydzielonych kilka innych osób i oczywiście przewodnik lub pilot wycieczki. Ponieważ jest tylko kilka osób, z którymi dzieli sie czas, wyprawy i zwiedzanie na biera indywidualnego i bardziej autentycznego charakteru.

Wielkość grup zależy od firmy, miejsca docelowego i oferowanych zajęć.

Zdjęcia: Ghandruk, Annapurna, Himalaje, NEPAL
Ghandruk, Annapurna, Himalaje, NEPALKORZYŚCI Z PODRÓŻOWANIA W MAŁYCH GRUPACH

Nowe doświadczenia z podróży
Odkrywanie miejsc i zajęć z bliska, mając obok siebie dobrego przewodnika. Przewodnicy bardzo dobrze wiedzą, dokąd iść, co pokazać, zwykle mówią w lokalnym języku i dobrze się komunikują. Dzielą się wiedzą i ciekawymi faktami. Przebywanie w małej grupie daje możliwość bliskiej komunikacji z przewodnikiem oraz lepszego wglądu w kulturę i tradycję zwiedzanych miejsc.

Komfort i spokój
Podróżowanie w grupie zwykle oznacza, że ​​wszystko jest zorganizowane i zaplanowane. Za bezpieczeństwo uczestników odpowiada firma, więc podróżni nie muszą się o nic martwić. Ponadto przewodnicy są wykwalifikowani i przeszkoleni, dzięki czemu wiedzą, których miejsc unikać i jak się zachować w określonych sytuacjach.

Spotkanie z towarzyszami podróży
Urlop w małej grupie to świetna okazja do poznania innych osób, z którymi możesz później podróżować lub zostać bliskimi przyjaciółmi.

Zaprzyjaźnić się?
Niektórzy ludzie mogą obawiać się podróżowania po raz pierwszy z zupełnie obcymi osobami. Jest całkiem jasne, że potrzeby i oczekiwania podróżników są różne. Tutaj pojawia się rola pilotów wycieczek, którzy przydzielają ludzi do grup według ich wieku, pochodzenia, doświadczenia zawodowego itp. Dobieranie ludzi pod względem ich wspólnych cech lub zainteresowań pozwala na dobra integrację grupy.

Opłata zrobiona, a co za nią idzie, mój spokój ducha
Rezerwując wakacje w grupie płacisz sumę i masz wszelkie kwestie finansowe z głowy. Wakacje moze nie należą do najtańszych, ale nie wymagają już myślenia o pieniądzach. Z wyjątkiem drobnej wymiany gotówki na przedmioty osobiste lub pamiątki.

Większa elastyczność czasowa i mniej pośpiechu
Ponieważ liczebność grupy jest mniejsza, zwykle jest lepsza organizacja zajęć i mniej napięty harmonogram. Harmonogram jest również elastyczny i może ulec zmianie zgodnie z sugestiami podróżujących i decyzją przewodnika.

Bezpieczeństwo
W czasach po pandemii bezpieczeństwo stało się bardzo istotne. Zdaniem ekspertów od turystyki bezpieczeństwo to pierwszy i najważniejszy aspekt, na który zwracają uwagę podróżni. Im mniej osób w grupie, tym bardziej indywidualne podejście i opieka. Istnieje większe prawdopodobieństwo, że opieka zostanie udzielona szybciej w przypadku jakichkolwiek wypadków. Również podróżowanie w mniejszych pojazdach, przydzielanie do mniej zatłoczonych kwater, bliskie kontakty z podróżnikami grupowymi i przewodnikiem, zwiększa bezpieczeństwo podróży.

W dzisiejszych czasach dystans społeczny i środki ostrożności nie oznaczają siedzenia w domu. Podróżowanie w obecnej sytuacji oznacza wybór inteligentnych, odpowiedzialnych i bezpiecznych opcji turystycznych i kontynuowanie odkrywania.

Zdjęcia

NEPAL / - / Annapurna Base Camp / Grupowe trekkowanieNEPAL / Annapurna / Ghandruk / Himalaje

Dodane komentarze

Czarymary dołączył
28.02.2020

Czarymary 2020-08-17 04:21:25

"Dzieki za komentarz. Oczywiscie, ludzie sa jak najbardziej istotami spolecznymi i kontakt miedzyludzki to wazny element zdrowia psychicznego ;) ale wydaje mis ie ze ta pandemia tez nagina i testuje nasze nabyte przyzwyczajenia i zmusza nas to sprawdzania tez innych rozwiazan, co w tym przypadku wiaze sie z izolacja i dsytansem. Sama tez jestem towarzyska osoba, ale lockdown duzo mi pokazal, miedzy innymi to ze samotnosc nie jest straszna i wrecz czasem potrzebna. Chocby do tego zeby pozniej milion bardziej cieszyc sie z tego kontaktu ludzkiegi. Pozdrawiam rowniez! "

Bellatravel dołączył
18.08.2018

Bellatravel 2020-08-16 21:43:31

Artykuł świetny Problem polega na tym, że Ja i" inni" nie należa do osób , które umieją miec dystans społeczny... Uwielbiam tłum, życie bez ograniczeń- 1,5 m ,Maseczka , brak przytulania przy witaniu się itd) To oznacza, że musialabym zmienić swoja osobowość , chcac nadal podróżować i to w małych grupach . Kiedy ta powiedzmy " pandemia" się wreszcie skończy i będziemy mogli być całkowicie sobą .....Pozdrawiam

weronka5 dołączył
16.08.2020

weronka5 2020-08-16 10:48:24

Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych!
Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke!
Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.frircikvip.com.pl

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl