Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:NEPAL

Liczba wyszukanych artykułów: 41

Czarymary Co to są małe grupy? Dla kogo jest podróżowanie w małych grupach? I jakie sa benefity takiego podróżowa ia w obecnej sytuacji? Zachęcam do przeczytania artykułu, tu w języku polskim. Pod tym linkiem mozna przeczytać wersję po angielsku, a także blogi na różne inne tematy podróżnicze, głównie związane z Nepalem. https://www.swotahtravel.com/blogs

inf.praktczne, zdjęcia, linki

NEPAL / Kotlina Katmandu / Bhaktapur, Nepal / Detal architektoniczny, Durbar Square Bhaktapur. Nepal
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1722

emerytkawpodrozy Nepal odwiedziłam w ramach dwumiesięcznej wyprawy po subkontynencie indyjskim. Nie zdobyłam żadnego ośmiotysięcznika – nie z takim bowiem zamiarem tam jechałam – chociaż nie miałam nic przeciwko temu aby na himalajskie szczyty popatrzyć. Jadąc do Nepalu, bardziej jednak aniżeli na wędrowanie po górach nastawiam się na poznanie architektury i sztuki Newarów.

zdjęcia, linki

NEPAL / Khatmandu / Khatmandu / Khatmandu Streets
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1945

Muminpnd Jest to humorystyczny aczkolwiek nieobszerny opis mojego pobytu w Khatmandu :)

INDIE / Uttar Pradeś / Agra / Taj Mahal
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2577

Yakin W ubiegłym roku udało mi się zrealizować wyprawę o której marzyłem od bardzo dawna. W ciągu 2,5 miesiąca między czerwcem, a sierpniem objechałem prawie całe Indie i Nepal. Pokonałem różnymi środkami lokomocji około 14,5 tysiąca kilometrów, odwiedziłem wiele cudownych miejsc i chciałbym choć kilka tutaj przybliżyć. Bo z oczywistych względów nie jestem w stanie opisać wszystkiego. Poniżej więc moja subiektywna pierwsza piątka, choć wybór był niesamowicie trudny.

zdjęcia, linki

NEPAL / Manang / Ice Lake / Ice Lake
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 4076

el_gato Opis całej trasy Annapurna Circuit od Bhulbule aż do Naya Pul wraz z informacjami praktycznymi.

inf.praktczne, zdjęcia

NEPAL / Mustang / Tange / Ukryte Tange
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1952

linkalinka Wiele osób pragnie zobaczyć i poczuć jak to jest w Himalajach, tyle się mówi o zdobywaniu najwyższych szczytów Świata. Nie będąc himalaistami, decydujemy się na choćby trek do ABC, EBC, czy wokół Annapurny - najpopularniejsze szlaki. Aby pięknie przeżyć - jak tu wcześniej wspomniała Baobab-ka - i jeszcze piękniej wspominać,warto dobrze przygotować się na taką wyprawę.

inf.praktczne, zdjęcia

NEPAL / Upper Mustang / Choser / Mustang-życie w górach
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 3424

linkalinka W Mustangu - tak inaczej mówi się o tybetańskim Królestwie Lo, zakochałam się, słysząc audycję w radiowej Trójce. Był rok 2014, a ja miałam już zaplanowaną wyprawę na Kubę. Podjęłam mocne postanowienie: w przyszłym roku Mustang! Tymczasem ... - przekonajcie się sami ;-)

NEPAL / Katmandu / Katmandu / W mieście, którego nie ma?
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 2995

visionaire „Because is there” tak brzmiała odpowiedź George’a Mallory’ego na pytanie dotyczące sensu zdobywania najwyższej góry świata – Czomolungmy. Podobnie zabrzmiał i mój argument przemawiający za podróżą do Nepalu i odbyciem trekkingu u stóp Mount Everestu...Niebawem miało się jednak okazać, że to nie góry, a stolica Nepalu znalazła się w (epi)centrum mojego zainteresowania...

2016-04-30

nitkaska NEPAL 2015

liczba komentarzy: 19

liczba odsłon: 2947

nitkaska Są takie miejsca, dla których łamiemy zasadę "nigdy nie wracam w to samo miejsce" ;-) Poczytajcie więc w jakim kraju zakochała się Nitkaska.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

NEPAL / Nepal / Nepal / Autobus z
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2395

akam12 Jest to dość późna relacja z mojego marcowego wyjazdu do Nepalu. Więcej zdjęć i relacji znajdziecie na stronie http://smacznepodroze.com . Zapraszam do czytania.

2014-10-16

Asiatica.pl Poon Hill 2014

NEPAL / Annapurna / Poon Hill / Daulaghiri
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2600

Asiatica.pl Wielu z globtroterów marzy (lub planuje już!) podróż do Nepalu pod kątem trekkingu i zwiedzania. Oto relacja akurat dla Was :-)

inf.praktczne, zdjęcia, linki

NEPAL / Kaski / W drodze na Mardi Himal Base Camp / Kwiat rododendronu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3422

Trip bez endu Początek wyprawy do podnóża himalajskiego szczytu Mardi Himal

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CHORWACJA / Pliwickie Jeziora / Plitwickie Jeziora / Balkan Expedition 2012
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5639

NaKoniecŚwiata Prezentujemy najnowszy patronat medialny Globtrotera! Uwaga - jest możliwość dołączenia do ekipy pomarańczowego Volkswagena T3 ... Poczytajcie i podejmijcie najlepszą decyzję ;-)

zdjęcia, mapy, linki

NEPAL / Sagarmatha / Amadablam / Amadablam
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 4704

Asiatica.pl Trekking do jednego z najpiękniejszych miejsc w Nepalu. Cudowne góry, mistyczna atmosfera i wspaniała przygoda.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

NEPAL / Katmandu / Thamel / om mane padme hum
liczba komentarzy: 13

liczba odsłon: 2933

Asiatica.pl Wyprawa do Nepalu 2013. Na początek opis trekkingu do Sanktuarium Annapurny z danymi co do wysokości i czasu marszu

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

POLSKA / dolnośląskie / Oborniki Śląskie / Festiwal Kultur Świata im. Tony\'ego Halika
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2580

Festiwal Halika W dniach 4-5 października odbędzie się już IV edycja Festiwalu Kultur Świata im. Tony'ego Halika w Obornikach Śląskich. To okazja do spotkania nie tylko z podróżnikami, ale przede wszystkim z niezwykłymi ludźmi, których spotkali po drodze i z kulturami odległych krajów. Prócz pokazów slajdów, wystąpień prelegentów i ciekawych warsztatów, na wszystkich będą czekały jeszcze liczne, dodatkowe atrakcje. Impreza organizowana jest przez Stowarzyszenie Ośrodek Kultur Świata będący organizacją pozarządową działającą na terenie Obornik Śląskich i Wrocławia od 2008 roku. Od początku regularnie organizuje spotkania z ciekawymi i nietuzinkowymi ludźmi, a od czterech lat angażuje się w obornicki Festiwal.

NEPAL / Kaski / Pokhara / Studenckie Praktyki w Himalajach
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3498

Studenckie Praktyki w Himalajach Jak to jest chodzić do szkoły w cieniu ośmiotysięcznej Annapurny? Na razie tego nie wiem, ale mam nadzieję, że już wkrótce poznam odpowiedź na to pytanie. Opowiedzą mi o tym osobiście uczniowie ze szkoły w Jharkot. Będą mieli ku temu szereg okazji, ponieważ moim zadaniem w Nepalu będzie właśnie prowadzenie angielskich konwersacji. Jako student filologii angielskiej, przez okres czterech tygodni, odbywać tam będę praktyki zawodowe.

zdjęcia, linki

NEPAL / brak / Patan / Durbar Square
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 16497

jedrzej Dolina Kathmandu przypomina dolinę z baśni. Kunsztownie ozdobione świątynie i pałace trzech miast królewskich: Patanu, Bhaktapuru i Kathmandu, urzekają swoim pięknem. Dolinę otaczają majestatyczne, ośnieżone szczyty, skrzące się w promieniach słońca. Mieszka tu również Kumari – żywa bogini.

Freeco 2013 Natalia, Mateusz, Waldek i Janek. Przygotowujemy się do wyruszenia w wyprawę po bezdrożach Azji. Podczas podróży będziemy starali się rozpowszechniać i uczyć od innych prostych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie i codziennym życiu. Chcemy uczyć się wspólnego działania nie opierając go na majątkowych korzyściach lecz czerpać radość ze wspólnego tworzenia. Przemierzając różnorodne kraje czerpać z mądrości i doświadczeń rozmaitych kultur. Poznawać i uczestniczyć w życiu zwykłych ludzi.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

KENIA / - / Nairobi / w sirocińcu dla słoni
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2717

vetnolimits Po sukcesie SłonieCznego Patrolu w Kenii postanawiamy poznać bliżej azjatyckich krewnych słonia afrykańskiego i udać się do Parku Narodowego Chitwan w Nepalu.

inf.praktczne, zdjęcia

NEPAL / - / Pokhara / Dotknąć szczytu ...
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 3488

dots Jak słodkie jest spełnianie marzeń i ile cukru trzeba, żeby zostać cukrzykiem ... Himalaje - mój narkotyk- czyli całkowicie nieobiektywna relacja z miejsca, do ktorego chcę i będę wracała :)

NEPAL / Chitwan National Park / Chitwan National Park / Kapiel ze słoniem
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 3452

ancilka Jesienią 2009 roku spędzilismy miesiac w Nepalu. Kilka dni łazilismy po Kathmandu, przeszlismy szlak z Jiri do Gorak Shep, lecielismy maleńkim samolocikiem z Lukli do stolicy a pod koniec pobytu pojechalismy do Parku Narodowego Chitwan, gdzie kąpalismy się ze słoniami

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

NEPAL / - / Machermo / Flagi modlitewne
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3595

ancilka Jesienią 2009 roku spędzilismy miesiac w Nepalu. Kilka dni łazilismy po Kathmandu, przeszlismy szlak z Jiri do Gorak Shep, lecielismy maleńkim samolocikiem z Lukli do stolicy a pod koniec pobytu pojechalismy do Parku Narodowego Chitwan, gdzie kąpalismy się ze słoniami

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

2011-08-23

Jadu Konkurs - ABC

NEPAL / Annapurna / Annapurna Base Camp / czekając na górę
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 3475

Jadu moja ... póki co .... podróż życia

NEPAL / Chitwan / Chitwan - Sauraha / słonie w rządowym centrum rozmnażania słoni
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 12301

Jadu Park Narodowy Chitwan jest pierwszym, a zarazem najbardziej znanym parkiem narodowym Nepalu. Zajmuje obszar 932 km2 i usytuowany jest w dolinie Chitwan, nazywanej także Terajem Środkowym oraz na zboczach pasma himalajskiego Siwalik.

inf.praktczne, zdjęcia

NEPAL / Lumbini / Park / Święte miejsce buddyzmu
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 4551

gastropoda Będąc w Nepalu, który jest obecnie w większości hinduistyczny ( co było dla mnie zaskoczeniem), chciałem zobaczyć, jak wygląda miejsce narodzin Buddy i co się tam znajduje.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

be-free Be Free - na przekór wszystkim, na przekór “zdrowemu rozsądkowi” ...zrobimy to, czego inni się boją. Udowodnimy wam, a co najważniejsze - sobie, że każdy kowalski jest wolny i że nie powinien się ograniczać tylko do marzeń. My zrealizujemy wszystkie nasze marzenia, a zaczynamy od podboju świata!

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

INDIE / Himachal Pradesh / Manali / Budda
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 4105

r.leszcz Polroczna wyprawa do Indii i Nepalu

inf.praktczne, zdjęcia, linki

NEPAL / Himalaje / Dhaulagiri / Polish Dhaulagiri nExpedition 2009
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2829

batibak Wyprawa w Himalaje na 7 co do wielkosci szczyt Swiata Dhaulagiri w 2009r w składzie :Anna Czerwinska, Justyna Szepieniec, Peter Hamor, Piotr Morawski, Zbyszek Bąk

inf.praktczne, zdjęcia

NEPAL / Himalaje / Manaslu / Trekking dookoła Manaslu
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 16094

marekbytom Trekking dookoła Manaslu jest interesujący pod względem etnograficznym i wspaniały pod względem widokowym. Trasa jest niezbyt trudna technicznie, lecz dosyć długa. Prowadzi przez przełęcz Larkya La, wznoszącą się na wysokość ponad pięciu tysięcy metrów Wymaga pełnego wyposażenia biwakowego i własnej żywności przynajmniej na osiem dni marszu. Do roku 1991 była przechodzona wyłącznie przez miejscowa ludność oraz częściami przez karawany wypraw wspinaczkowych. Rejon jest słabo zagospodarowany turystycznie. A więc będzie można bliżej poznać miejscową kulturę a na trasie spotkać bardzo mało turystów.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

NEPAL / Himalaje / Trekking w rejonie Mount Everestu / Ama Dablam
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 15101

marekbytom W końcu lecimy.... Samolot typu awionetka, dwudziestoosobowy. Kabina pilota niczym nie oddzielona od pasażerskiej, więc było widać co pilot kombinuje:) Od stewardesy dostajemy poczęstunek: po cukierku i watę do uszu. Lecimy ponad chmurami, co chwilę pojawiają się widoki na góry. Niby fajnie, tylko gdzie jest lotnisko między tymi szczytami ? Okazało się, że pilot zna jego położenie na pamięć. Nagle wpadamy w turbulencje. Wszyscy pasażerowie przerażeni... Lądujemy w Lukli. Wszędzie pełno jest wojska. Sytuacja jest trochę niestabilna - w górach podobno grasują maoiści. Ale nic na to nie poradzimy....... Himalaje czekają Chcesz się dowiedzieć co było dalej ...zapraszam do relacji

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

2007-03-11

pdanisze Nepal 2006

NEPAL / Annapurna Circuit / Annapurna Circuit / Chłopczyk na trasie wokół Annapurny
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5029

pdanisze Na wyprawę do Nepalu, którą udało nam się zorganizować na przełomie lutego/marca 2006 tak jak poprzednio do Indii, również pojechaliśmy tylko we dwójkę, gdyż nie udało się znaleźć w sieci innych zainteresowanych podróżowaniem z plecakiem w tym samym czasie co my. Po raz drugi więc polecieliśmy na odległy kraniec koniec świata na własną rękę – jedynie z przewodnikiem Pascala w ręku, biletami i pomysłami na to, co chcielibyśmy zobaczyć.

zdjęcia, linki

NEPAL / Terai / Sauraha / domy ludu Tharu
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 8216

jedrzej Chitwan, dawniej tereny łowieckie władców Nepalu i arystokracji angielskiej, obecnie Królewski Park Narodowy jest jedną z atrakcji turystycznych Nepalu. Po trudach trekkingu w Himalajach, warto „dosiąść” słonia i zapolować z aparatem fotograficznym na nosorożca a może nawet tygrysa.

NEPAL / Masyw Annapurny / Pokhara / Nayapul - punkt startowy
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 9271

jedrzej Zaraz po wylądowaniu w Kathmandu zaczęliśmy rozglądać się za agencją, która zorganizowałaby nam trekking w Himalajach. Ostatecznie wybraliśmy ofertę Unique Path Trek. Był to pięciodniowy trekking w masywie Annapurny, na północny zachód od Pokhary. Trasa prowadziła do punktu widokowego Poon Hill, położonego na wysokości 3200 m npm. Jest to jedna z najładniejszych w Nepalu panoram górskich. Obejmuje ona widok na masywy ośmiotysięczników: Dhaulagiri i Annapurny przedzielone najgłębszym wąwozem świata, wąwozem rzeki Kali Gandaki. Właściciel agencji ostrzegł nas, że w tym rejonie istnieje możliwość spotkania maoistowskich partyzantów.

zdjęcia, linki

INDIE / Indie / Gorakhpur / Dworzec w Gorakhpur
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 7428

radzias W poprzedniej części relacji został opisany Nepal. W tej części prezentuję nasze dalsze losy, ale już w Indiach. Na końcu opisu jest podsumowanie całej wyprawy, wraz z kosztami i praktycznymi poradami. W opisach niniejszej relacji zaprezentowałem swoją subiektywną opinię o Indiach i mam nadzieje, że ci którzy mają odmienne zdanie, najzwyczajniej zaakceptują moje prawo do własnego poglądu.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

NEPAL / Himalaje / Ama Dablam / Ama Dablam
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 7701

radzias Celem niniejszej eskapady są Himalaje. W podróż wybiera się ośmioosobowa grupa: Ewa, Iwona, Jacek, Lucjan, Roman, Wiktor, Zbyszek, no i na końcu ja – Radek. Na końcu z kilku powodów. Po pierwsze, ostatni dołączyłem do tej grupy. Po drugie, mam ze wszystkich najmniejsze doświadczenie trekkingowe. Po trzecie tylko ja nie miałem jeszcze biletu lotniczego ;-) Postanowiłem, że nie będę leciał samolotem, tylko wybiorę się do Indii tzw. południową drogą lądową, co było i dalej jest moim wielkim marzeniem. Niestety, ze względu na przeciągającą się procedurę wizową w ambasadzie Iranu, nie miałem już szans dojechać lądem do Delhi na ustaloną wcześniej datę. Nie pozostało mi nic innego jak załatwiać szybko bilet lotniczy.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

wojti Część druga wspaniałej relacji Wojtka i Magdy Tomaszewskiej do Indii i Nepalu. Kopalnia wiedzy dla wybierających się na półwysep Dekański, ale także wspaniała opowieśc dla chcących przeżyć tylko lekturę tekstu.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

wojti Skąd Indie i Nepal? Długo by opowiadać. Miała być w tym roku Ameryka Południowa, ale skończyło się właśnie na tych krajach. Tak czasem się zdarza. Amerykę odkładamy na, miejmy nadzieję, niedługą przyszłość. Do Nepalu chciałem pojechać od dawna, o Indiach tak bardzo nie marzyłem. Nepal, wiadomo, najwyższe na świecie góry, przygoda. Na każdym miłośniku gór musi to zrobić wrażenie. Na mnie robiło. Później, w miarę czytania książek o tych krajach, relacji w wypraw, poczuliśmy jak również Indie muszą być fascynujące. Z racji historii, religii, ludności, wielkości, zróżnicowania – nawet bardziej fascynujące od Nepalu.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

kinga_freespirit Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy w październiku 1998 wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy przejechać świat dookoła. Po 6 latach wrócili do polski, napisali książkę i...planuja znowu wyruszyć.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

2003-09-28

Blaszka Namaste!

NEPAL / Sagarmatha National Park / przełęcz ChoLa / Całą ekipą na przełęczy
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 8792

Blaszka Lotnisko w Delhi przywitało nas dźwiękami tabla i sitar, zapachem tanich papierosów bidi i upałem. Na powitanie odpowiedzieliśmy fantastycznymi humorami, dostarczając sporo uciechy zagadywanym hinduskim celnikom. Wkrótce jednak zmęczenie dało się we znaki i usypiani przez folklor dobywający się z głośników zalegliśmy w poczekalni.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2727, Łączna liczba odwiedzin: 14283593Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl