Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

OMORATE -DASSANECH > ETIOPIA


fotoel fotoel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie ETIOPIA / Dolina Omo / Omorate / DASSANECH

Noc w Turmi była gorąca. W małym pokoiku z drzwiami i oknem z blachy ciężko było zasnąć. Muzyka etiopska rozbrzmiewała do późnej nocy. Następnego dnia po nieprzespanej nocy wcześnie z rana wyruszyliśmy w kierunku granicy z Kenią do miasteczka Omorate. Z Turmi droga wiodła przez zanikający stopniowo busz. Po dwóch godzinach jazdy wjechaliśmy na tereny uprawne. Pola były zmeliorowane i nawadniane z pobliskiej rzeki Omo. Omorate zrobiło się „Ośrodkiem Rolniczym”. Chaty w osadzie tradycyjnie zwarto przylegały do siebie. Zbudowane były w gęsto plecionych patyków, dachy były kryte strzechą. Kilka szerokich, piaszczystych ulic przecinało wielką wioskę. W przydrożnej restauracyjce prowadzonej rodzinnie zjedliśmy tradycyjnie jajecznice z małą czarną kawą o smaku cynamonu.
Do plemion zamieszkałych te nadrzeczne rejony zaprowadził nas przewodnik, który po negocjacji z wodzem plemienia i wniesionej opłacie wprowadził nas do ich wioski.
Plemię Dassanech tak jak i inne plemiona Etiopii wyróżniali się piękną budową ciała, różnorodną karnacją oraz ciekawymi twarzami. Każda napotkana postać zasługiwała na zrobienie portretu. Pierwsze chwile były dla nas zauroczeniem i chęcią do zachłannego fotografowania. Coraz to nowsi tubylcy z plemion okrążali nas i z zaciekawieniem przyglądali się naszym sesjom fotograficznym, które były dla nich w pewnym rodzaju atrakcją jak i chęcią zarobienia kilku birów.
Nad brzegiem rzeki Omo, widać ludzi, przepływających przez rzekę na łodziach, wyciosanych z jednego pnia. Tradycyjnie duże ilości otaczających dzieci proszą nas o więcej długopisów flamastrów i innych upominków, jakie tam zawieźliśmy. W tym dniu było wyjątkowo gorąco trudno było poruszać się w otaczającym nas tłumie, jednak musieliśmy wracać do naszych jeepów.

Zdjęcia

ETIOPIA / Dolina Omo / Omorate / DASSANECH

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl