Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

MONGOLIAng, czyli wyprawa po angielsku > MONGOLIA, POLSKA


MONGOLIAng MONGOLIAng Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Trwają ostatnie przygotowania do niezwykłej wyprawy trójki dolnośląskich studentów do Mongolii. Dlaczego niezwykłej? Bo MONGOLIAng to nie zwyczajne zwiedzanie niezwykłego kraju przez Dolnoślązaków ale przede wszystkim działania dla lokalnej społeczności, m.in. zajęcia z angielskiego dla młodzieży

Nie chcą siedzieć w domach. Spędzać czasu w cieniu palm albo w blasku zachodzącego słońca na leżaku. Wolą coś zrobić dla innych. Pomysł niezwyczajnej wyprawy do azjatyckiego kraju zrodził się niemal rok temu. Wyprawa trójki dolnośląskich studentów rozpoczyna się 16 sierpnia, zakończy miesiąc później. Przed nimi podróż koleją transsyberyjską do Ułan Bator, a potem niemal miesiąc spędzony na prowadzeniu zajęć angielskiego z najmłodszymi mieszkańcami kraju kojarzonego głównie ze stepami.

W gronie uczestników wyprawy MONGOLIAng jest Michał Działowski, absolwent studiów licencjackich w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu. Dlaczego Mongolia? - Czytając relacje z podróży różnych ludzi zobaczyłem, iż stosunkowo mało osób wybiera Mongolię. Dla potencjalnego turysty nie ma tam nic szczególnego – mówi Michał. - Wiele osób już jeździ na Syberię w poszukiwaniu dziewiczej przyrody. Mongolia jest ciągle krajem mało popularnym i często zapomnianym w różnych akcjach organizacji pozarządowych. My chcemy zrobić coś, co połączy naszą studencką pasję z przygodą. Język angielski to szansa i przyszłość dla młodych mieszkańców kraju, kojarzonego głównie ze stepami. Taka wiedza zaprocentuje na dalszym etapie życia. Być może będzie to także wspaniała inspiracja do dalszej nauki i podejmowanie wyzwań edukacyjnych.

Oprócz Michała w edukacyjnej wyprawie MONGOLIAng uczestniczą studenci Międzynarodowej Wyższej Szkoły Logistyki i Transportu we Wrocławiu - Łukasz Łasa i Jacek Afeltowicz. Więcej informacji o wyprawie na oficjalnym blogu: wyprawa-mongolia.blogspot.com . Przedsięwzięcie wspierają Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu (główny sponsor) oraz Międzynarodowa Wyższa Szkoła Logistyki i Transportu we Wrocławiu.


Informacje o wyprawie MONGOLIAng - jej uczestnikach i motywach podjęcia wyprawy.

Dodane komentarze

TESSA_43 dołączył
15.11.2009

TESSA_43 2010-08-13 15:36:06

Wspaniała akcja. Trzymam za Was kciuki. Powodzenia i niezapomnianych wrażen życzę.

TESSA_43 dołączył
15.11.2009

TESSA_43 2010-08-13 15:35:53

Wspaniała akcja. Trzymam za Was kciuki. Powodzenia i niezapomnianych wrażen życzę.

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl