Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Część podróżnicza podczas 4. Festiwalu Filmowego Pięć Smaków > POLSKA


Festiwal_Pięć_Smaków Festiwal_Pięć_Smaków Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / - / Polska / Festiwal Pięć SmakówCzęść podróżnicza podczas 4. Festiwalu Filmowego Pięć Smaków:
Cykl spotkań z polskimi podróżnikami oraz Azjatyckie Targi Podróży
30-31 października 2010, kino Muranów, Warszawa


W październiku br. w Warszawie rusza czwarta edycja Festiwalu Filmowego Pięć Smaków - jedynego w Polsce przeglądu azjatyckiej kinematografii. Podczas tegorocznej edycji zostanie zaprezentowane między innymi kino Tajlandii, Singapuru i Wietnamu, a w specjalnej sekcji – kino z Korei Południowej. Ważnymi punktami programu festiwalu będzie część podróżnicza oraz fotograficzna. W ramach współpracy z Festiwalem Miejsc i Podróży „Włóczykij” odbędzie się cykl spotkań z polskimi podróżnikami, którzy zaprezentują swoje zdjęcia i relacje z niezwykłych wypraw do Azji. Spotkaniom towarzyszy kolejna edycja Azjatyckich Targów Podróży. Odbędzie się także konkurs fotograficzny "Orientuj się!", do którego udziału serdecznie zapraszamy.

Już po raz drugi Festiwal Filmowy Pięć Smaków będzie miał przyjemność gościć Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży ‘Włóczykij’. Wśród wspólnie przygotowanych atrakcji będzie można zobaczyć m.in. prezentacje wypraw polskich podróżników do Azji, Tomasza Nasiółkowskiego ‘Bangladesz - w objęciach Gangesu i Brahmaputry’, a także Jerzego Arsoba z materiałem
z Festiwalu Słoni w Laosie.
Festiwal Miejsc i Podróży ‘Włóczykij’ to festiwal skierowany do ludzi, którzy odnajdują swoją podróżniczą i życiową „tropę” z dala od utartych szlaków - tłumaczy Przemek Lewandowski, spiritus movens gryfińskiego Festiwalu. Włóczykij jest najciekawszym tego typu wydarzeniem
w Polsce, dlatego już kolejny raz stanowi część atrakcji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków.
Uczestnicy zawsze mogą liczyć na bogaty program: pokazy filmów, slajdów oraz fotografii, przeglądy profesjonalnych długometrażowych filmów z odległych i egzotycznych zakątków świata, jak również degustacje potraw ‘kuchni świata’, koncerty alternatywnych zespołów, wystawy, warsztaty, bale, gry i zabawy oraz ekstremalne i nietypowe rajdy na orientację.
Po raz drugi również zapraszamy na spotkanie z Azjatyckimi Targami Podróży, które odbędą się podczas 4. edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków w Warszawie. 31 października w foyer kina Muranów, al. Gen.Andersa 1.
Będzie można poznać oferty firm propagujących alternatywne formy turystyki, w tym tramping, wyjazdy autorskie i tematyczne lub tzw. wyczynowe. - Oryginalny program, małe grupy, poruszanie się poza utartymi szlakami oraz docieranie do miejsc omijanych przez klasyczne biura podróży, a co najważniejsze - kultura i styl życia mieszkańców, ukazany w naturalnej formie, nieprzetworzonej przez turystykę masową - oto główna idea organizowanych targów – tłumaczy dyrektor Festiwalu Jakub Królikowski

Do udziału zaproszone zostały firmy specjalizujące się w podróżach po Azji Południowo-Wschodniej. Pokazy slajdów i prezentacje z wypraw, ciekawe opowieści i rozmowy z rasowymi podróżnikami, porady i niespodzianki - to tylko nieliczne atrakcje przygotowane dla odwiedzających.
Zeszłoroczna odsłona Targów Podróży wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród widzów, uświadamiając realną potrzebę stworzenia przestrzeni do spotkań i wymiany doświadczeń
o podróżowaniu w niebanalnym stylu.
Wstęp wolny

Zdjęcia

POLSKA / - / Polska / Festiwal Pięć Smaków

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl