Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Mój czarodziej" Erica Khoo na Pięciu Smakach-> Patronat Medialny Globtrotera! > POLSKA


Festiwal_Pięć_Smaków Festiwal_Pięć_Smaków Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / - / Polska / Festiwal Pięć SmakówW ostatniej chwili do programu festiwalu Pięć Smaków, po długich staraniach, włączony został film „Mój czarodziej” („My Magic”) w reżyserii Erica Khoo (Singapur 2008). Dzieło tego najważniejszego singapurskiego reżysera prezentowane będzie na jednym tylko ekskluzywnym pokazie w Warszawie (31.10, 16:00, Kino Muranów) oraz w Katowicach (6.11, Kino Światowid). Projekcja filmu „Mój czarodziej” zamknie retrospektywę filmów Erica Khoo na festiwalu Pięć Smaków.

Akcja filmu rozgrywa się w hinduskim środowisku Singapuru. Choć właścicielami większości barów i knajpek są tam Chińczycy, na ulicach słychać muzykę z Indii i język tamilski. Pod egzotyczną powierzchnią kryje się jednak okrutny, pełen przemocy świat. Pracujący w barze Francis w zamian za drinka pokazuje różne sztuczki. By zasłużyć na szacunek syna i wydostać się z biedy, wystąpi z magicznym programem. Spełniając perwersyjne zachcianki chińskiego szefa, zbliży się do granicy, której nie sposób przekroczyć.

O tym, żeby zrealizować film z Francisem Bosco, niezwykłym naturszczykiem, magicznym połykaczem ognia i szkła, ogromnym facetem z Singapuru, Eric Khoo marzył 10 lat. Bosco - niczym podziurawiony szpikulcami pątnik w święto Thaipusam - by zapewnić lepsze życie swojemu dziesięcioletniemu synowi, poddaje swoje ciało licznym próbom wytrzymałości i z tęsknoty za utraconą miłością pije na umór. Powstał kameralny film o wielkich sprawach, ale opowiedziany bez fajerwerków, z prostotą i wrażliwością.


4 Festiwal Filmowy Pięć Smaków – coroczny przegląd filmów z Azji Wschodniej - odbędzie się w dniach 26.X – 1.XI w Warszawie, a jego repliki - od 5 do 15.XI w Poznaniu, Katowicach i Krakowie.

Zdjęcia

POLSKA / - / Polska / Festiwal Pięć Smaków

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl