Forum dyskusyjne


peloponez w czerwcu

kategoria podróże po świecie

kraj Grecja

belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 15:08 | 25.02.2009

Planuje podróż na Peloponez. Będę wdzięczna za wszelkie porady, co, gdzie i jak. Szczególe co warto zobaczyć. Czy myślicie, że czerwiec to dobry okres na ten rejon, głównie mi chodzi po południe. Jakie wtedy tam są temp. powietrza i wody?


akirija dołączył
05.01.2007

akirija 15:44 | 25.02.2009

Na Peloponezie jest ciepło ale, że i górzyscie czerwiec nie będzie pewnie bardzo upalny. Ja byłam w sierpniu i oczywiście były upały, jak to w Grecji ale jak się jest w górach to już nie wszędzie jest taki skwar. Polecam półwysep Mani - czyli najdaej na południe wysuniętą część Grecji, jest tam dziko i pięknie. Również Tajget. Dobrym miejscem wypadwym są okolice Kalamaty - można stamtąd w miarę wszędzie dotrzeć oczywiśćie własnym srodkiem lokomocji:) Południowy Peloponez, w szcególności Messenia i Lakonia są przpiękne i nie osaczone turystami.


belzebub dołączył
20.02.2007

belzebub 16:02 | 25.02.2009

dzięki za odpowiedz. Ja właśnie planuję osiedlić sie na Mani i stamtąd robić wypady na resztę peloponezu. Upały 35 stopniowe nie są mi potrzebne, ale chciałabym też troszkę poleniuchować i popływac, Myślisz, że da rade?


akirija dołączył
05.01.2007

akirija 15:39 | 26.02.2009

Szczerze to samo Mani może być trudnym miejscem wypadowym, ale oczywiście jest to możliwe. Zależy co chcesz oglądać. Ja miejszkałam na kempingu na obrzeżach Kalamaty skąd wszędzie był świetny dojazd. Jeśli chodzi o temperatury to ciężko powiedzieć, zimno raczje nie będzie ale nie wiem jak z temperaturą wody. Grecja w maju to czasem skwar a czasem zimno i pada. W czerwcu powinno już być lepiej:) Jadąc od Kalamaty polecam przepiękną miejscowość, z tego co pamiętam Kardamili. Widoki na Mani zdecydowanie zatykają dech w piersiach:) Polecam też samo południe Mani - jest tam piękna zatoczka a morze ma niesamowity kolor. Tuż obok jest wejście do Hadesu....Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl