Forum dyskusyjne

Którą wysp wybrać

kategoria podróże po świecie

kraj Grecja

m3fi86 dołączył
08.06.2012

m3fi86 19:26 | 11.01.2014

witam, mam zamiar wybrać się w czerwcu na jedną z Greckich wysp. Biorę pod uwagę Rodos, Zakyntos, Kefalonię lub Korfu. Chciałbym prosić o poradę którą wybrać, ewentualnie co ciekawego można zobaczyć. Muszę zaznaczyć że nie interesuje mnie leżenie na plaży tylko zwiedzanie :)
Z góry dzięki
pozdrawiam

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 03:54 | 12.01.2014

Proponowałbym żadną z nich - natomiast polecam Santorini i Kretę - Santorini (inna nazwa: Thira) to perełka - plaże, ruiny, super widoki, wulkan podmorski, warto, potem- przeskok promem na Kretę - o Knosos nie muszę wspominać. I oczywiście wąwóz Samaria.

lgoska dołączył
28.09.2013

lgoska 10:48 | 12.01.2014

witam :) osobiście polecam Rodos, chociaż atrakcje Krety i Santorini (wg mnie nie można porównywać ze sobą tych 3 wysp, gdyż są różne a każda atrakcyjna zwłaszcza mała Santorini) równie są warte uwagi przy planowaniu wakacji. Wracając do Rodos na wschodnim wybrzeżu mając auto można trafić na urokliwe piaszczyste plaże ( zachodnie wybrzeże kamieniste i wietrzne), Polecam zwiedzić przecudnie położone Lindos, ruiny zamków joannitów, położone z dala od kurortów monastyry, Dolinę Motyli, Prasonisi i oczywiście samo miasto Rodos wg mnie warte wycieczki jednodniowej.Pozdrawiam

gogo26 dołączył
21.12.2013

gogo26 14:16 | 13.01.2014

Witam! Polecam Kretę, szczególnie, że dotarcie tam jest łatwe i nie drogie.
Chania potrafi zauroczyć starówką i jest fajnym miejscem wypadowym do Samarii i w góry.
Wypożyczenie auta i samodzielne porusznia się po wyspie jest chyba najbardziej optymalnym sposobem zwiedzania. Polecam termin przed lub po sezonie.
Ja byłem przełom maja i czerwca - niezapomniany tydzień. Ceny jeszcze umiarkowane, ciepło i słonecznie.
Pozdrawiam

ZwiedzamyKrete.pl dołączył
25.03.2014

ZwiedzamyKrete.pl 14:41 | 25.03.2014

Dołączam się do przedmówców i również mogę polecić Kretę. Brałeś pod uwagę tą wyspę? fantastyczni Kreteńczycy i wiele ciekawych miejsc do zobaczenia: zaczynając od ruin miast poprzez klasztory, wąwozy i twierdze wraz z pięknymi plażami skończywszy na górach :)

monikajanukanis dołączył
17.03.2010

monikajanukanis 21:09 | 26.03.2014

Kretę odradzam, plaża brudna, brzydki ciemny piasek, stare hotele, spacery jedynie wzdłuż ruchliwej ulicy, roślinność piekna tylko wzdłuż plaż w głębi lądu łyse nieciekawe góry, Chania ok , bez przesady, Są ładniejsze miejsca np.Majorka, Myslę ,że Rodos jest dużo lepszy

giorgio1 dołączył
14.05.2013

giorgio1 17:46 | 27.03.2014

Mam wrażenie że pomyliłaś wyspy monikajanukanis,
sorki absolutnie nie zgodzę się z tobą,
chyba zwiedziłaś tylko jeden hotel i jego okolice.
Nie ma w Grecji wyspy która tak wiele by oferowała,
plaże góry zabytki wioski i miejscowości,
klasztory lasy rzeki wąwozy jeziora -klimat,
wszystko do wyboru
Kilka objazdówek nie starczy by ją poznać
i móc o niej cokolwiek rzeczowego powiedzieć.
Jesienią byłem na Krecie i mnie oczarowała,
a penetrowałem tylko zachodnie wybrzeże,
nocując codziennie w innym miejscu.
Zobacz sobie tylko rankingi wg opinii turystów
najładniejszych plaż europy 2013, ile z nich jest na Krecie.
Lub ile dziesiątek krajów europy
nie ma w granicach wyższego szczytu niż jest na Krecie,
nawet nasze Rysy są niewiele wyższe.

Do m3fi86 jeżeli lubisz kąpiele w morzu,
zdecydowanie polecam w czerwcu Rodos,
choć na niej jeszcze nie byłem,
ale zwiedziłem sąsiednie 4 ,właśnie w tym okresie.

>Kretę odradzam, plaża brudna, brzydki ciemny piasek, stare hotele, spacery jedynie
>wzdłuż ruchliwej ulicy, roślinność piekna tylko wzdłuż plaż w głębi lądu łyse
>nieciekawe góry, Chania ok , bez przesady, Są ładniejsze miejsca np.Majorka, Myslę
>,że Rodos jest dużo lepszy

[konto usuniete] dołączył
30.03.2014

[konto usuniete] 12:50 | 30.03.2014

Z całą pewnością polecam Zakynthos byliśmy w ubiegłe wakacje i nie nudziliśmy się. Na dwa dni wypożyczyliśmy quady i objechaliśmy całą wyspę wzdłuż i wszerz. Byliśmy również na wycieczce statkiem wokół wyspy, zobaczyliśmy jedną z najpiękniejszych plaż na świecie – Zatoka Wraka, pływaliśmy w przepięknych grotach, a wieczorem obowiązkowe wypatrywanie żółwi Careta Careta:) Polecam.

Sa-Bina dołączył
27.01.2013

Sa-Bina 21:43 | 31.03.2014

Ja polece Ci Korfu :) Bylismy jesienia ubieglego roku (kilka zdjec znajdziesz w mojej galerii). Piekna wyspa, ktora urzeka odcieniami zieleni. Polecam wynajac autko i zrobic objazdowke. A co warto zwiedzic?
Sliczna miejscowosc Paleokastrice (widoki z gory zapieraja dech w piersiach),
Canal d’Amour - Kanal Milosci - skalny kanion,
Zamek Angelokastro - jedna z najwazniejszych budowli bizantyskich w Grecji,
Palac Achillion - letnia rezydencja austriackiej cesarzowej Sisi ( otoczony przez piekne ogrody z imponujaca kolekcja rzezb greckich bogow i bohaterow),
Przyladek Drastis to jeden z najpiekniejszych punktow widokowych na wyspie (wspaniałe formacje skalne wyrastajace wprost z morza),
stolice Korfu ze starowka i twierdza obronna.
Ubanego pobytu w Grecji :)

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 13:10 | 01.04.2014

otwórz atlas, zamknij oczy i najedź palcem ...

Salatka_po_grecku dołączył
21.12.2014

Salatka_po_grecku 19:40 | 02.02.2015

>witam, mam zamiar wybrać się w czerwcu na jedną z Greckich wysp. Biorę pod uwagę
>Rodos, Zakyntos, Kefalonię lub Korfu. Chciałbym prosić o poradę którą wybrać,
>ewentualnie co ciekawego można zobaczyć. Muszę zaznaczyć że nie interesuje mnie
>leżenie na plaży tylko zwiedzanie :)
>Z góry dzięki
>pozdrawiam

ZAKYNTHOS - idealna dla ludzi, którzy uwielbiają wszystko co związane z morzem i plażowaniem, dlatego że plaże, podobnie jak widoki - rewelacyjne! Niestety nie znajdziesz tam prawie niczego do zwiedzania, przez trzęsienie ziemi z lat 50tych, tam nie ma starych, zabytkowych wiosek, miasteczek.

KEFALONIA - podobnie jak Zakynthos, tam też niestety było trzęsienie zimi, więc głównie plaże i widoki, uważam że Kefalonia jest jednak fajniejsza niż Zante, bo nie ma tam aż tak wielu turystów i jest większa, więc automatycznie więcej rzeczy do zobaczenia.

KORFU - wszystko w jednym, dlatego to jedna z pierwszych wysp która została otwarta na turystyczny rynek. Plaże, widoki. Przy tym słynne zabytkowe miasto Korfu, które jest uznawane za najpiękniejszą stolicę greckich wysp (na liście UNESCO). I wiele innych zabytkowych miast, wioseczek. Tam na całe szczęście nie było większego trzęsienia ziemi.

O Rodos się nie wypowiem, bo tak jeszcze mnie nie było:DD
Ale podsumowując... Gdzie w Gr nie pojedziesz i tak będzie się podobać:DD

21.12.2014

Salatka_po_grecku 19:47 | 02.02.2015

Tutaj posty o poszczególnych wyspach, które mogą się przydać:

KEFALONIA:
salatkapogrecku.blog.pl/2013/05/23/kefalonia-pierwsze-zetknieci  e/

ZANTE:
salatkapogrecku.blog.pl/category/przewodnik-po-wyspie-zakinthos  /

KORFU:
salatkapogrecku.blog.pl/category/salatka-po-grecku-w-podrozy-wy  spa-corfu/

POzdrawiam!!

21.12.2014

Salatka_po_grecku 19:50 | 02.02.2015

Ups...
Nie załadował mi się ostatni o Korfu... Tu wklejam raz jeszcze:

salatkapogrecku.blog.pl/category/salatka-po-grecku-w-podrozy-wy  spa-corfu/

21.12.2014

Salatka_po_grecku 19:53 | 02.02.2015

Hmmm.... Nie wiem dlaczego się nie ładuje... W każdym razie - ten temat do wybrania po prawej stronie na blogu: "Przewodnik po wyspie Korfu"!

Pozdrawiam!

metka dołączył
22.01.2015

metka 14:15 | 27.02.2015

A był już ktoś z was na Lefkadzie? Ja przed wyjazdem słyszałem, że to raczej mało znana wyspa i niewiele osób tam jeździ. I rzeczywiście takich tłumów jak na Krecie czy Thirze nie było, no ale nie jest to też miejsce całkiem odludne.
Jeśli nie słyszeliście o niej, to tu jest fajnie opisana:
www.qtravel.pl/inspiracje/lefkada-grecja-id302 
Moim zdaniem świetne miejsce. Bardzo mi się tam podobało.
[img]extremehoteldeals.com/wp-content/uploads/2014/03/117533291  9.jpg[/img]

grecka.oliwka dołączył
07.06.2016

grecka.oliwka 21:30 | 07.06.2016

Pytanie już nie aktualne, ale może kogoś innego zaintereuje alternatywa.
Propounuję wyspę Tinos na Cykladach. Jest to niezwykle malownicze miejsce z cudnymi wioskami, tutaj link greckaoliwka.blogspot.com/2015/10/malownicza-wyspa-tinos-oraz-p  rzepis-na.html

plecakowicz dołączył
13.06.2016

plecakowicz 13:20 | 14.06.2016

Polecam Lefkade. Mało turystów. 7 dniowy pobyt to poniżej 2 tyś. zł z wyżywieniem od osoby.

toma001 dołączył
06.04.2016

toma001 13:45 | 11.10.2016

z tych co wymieniłeś to ja bym wybrał najwiekszą - czyli Rodos - tu masz oferty: dreamtours.pl/wakacje/grecja/rodos 

Marrgo dołączył
02.11.2016

Marrgo 23:00 | 02.11.2016

Dlaczego kazdy poleca turystyczne wyspy ? Grecja ma ponad 250 wysp zamieszkałych do każdej można dostać się promem :) ja polecam Samotraki z Aleksandropolis ( wyspa hipisów :) totalny luz i kozy ) z Pireus promem do Egina lub Agisti :) To wyspy zwiedzane przez greków głownie .. ich klimat .. lokalne wino i lokalne potrawy .. posiłek : przysta + wino + danie dwa 2 osob .. srednio koszt od 29-do 36 euro

transportowany dołączył
04.11.2016

transportowany 15:16 | 04.11.2016

Polecam Krete

plecakowicz dołączył
13.06.2016

plecakowicz 12:21 | 07.11.2016

Również proponowałbym Kretę. Ładne plaże, a jest też co pozwiedzać, np.
- Ruiny starożytnego portu Falasarna
- Jaskinie i groty (Dikti)
- Chania
- Rethymnon
- Ruiny starożytnych miast (Gournia, Gortyna, Lissos, Tylissos, Aptera
- Laguna Balos
- Pałace minojskie w Knossos, Fajstos, Malii i Zakros

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl