Forum dyskusyjne

Czarnogórskie legendy i podania

kategoria podróże po świecie

MercedesYang dołączył
23.07.2012

MercedesYang 18:33 | 23.07.2012

Witam wszystkich serdecznie. W

MercedesYang dołączył
23.07.2012

MercedesYang 18:37 | 23.07.2012

Przepraszam, nie mam pojęcia dlaczego, ale wątek dodał sie bez odpowiedniego wypełnienia. Mój błąd, proszę o wybaczenie. Nie mam pojęcia, jak edytować.
W każdym razie, dzień dobry. Wybieram się do Czarnogóry, mam już wszystko obeznane, ale pilnie poszukuję podań i legend Czarnogórskich. Lubię takie klimaty, a niestety jak na razie znalazłam tylko jedną - opowiadającą o najeździe Turków z XVw. i ich porażce, która na dodatek bardziej przypomina ubogą opowieść historyczną.
Dlatego, jeśli ktoś zna jakieś podanie, będę po rączkach całować. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

Milkosan dołączył
29.04.2013

Milkosan 14:28 | 29.04.2013

Legenda Dulcinea (Servantes):
www.czarnogora.tv/kwatery/servantes.htm 
Oliwka z czasu Hristusa:
www.czarnogora.tv/kwatery/oliwki.htm 
Krol Czarnogorski wskazal ze kazdy kto wychodzi za maz ma zasadzic oliwke: w ten sposob maja gaj oliwny

Jaro2000 dołączył
25.09.2012

Jaro2000 14:22 | 30.04.2013

Witam,
Jest ciekawa legenda dotycząca jednej z wysp znajdujących się pośrodku Boki Kotorskiej na przeciw miasta Perast - na wyspie jest kosciół Matki Boskiej na Skale. Z wyspą, kościołem i obrazem związana jest legenda.
Opis w mojej relacji z rejsu po Boce Kotorskiej znajdziesz tu:
tripolo.pl/turystyka/ogolne/czarnogora-boka-kotorska-rejs-statk  iem-wycieczkowym-polaczony-ze-zwiedzaniem-wycieczka/

W ogóle to polecam Czarnogórę na wakacje - mały kraj, morze i góry w zasięgu ręki. Tylko dojechać tam trzeba.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl