Forum dyskusyjne

BUDVA I OKOLICZNE ATRAKCJE

kategoria podróże po świecie

kiaah dołączył
18.02.2013

kiaah 16:19 | 18.02.2013

Witam serdecznie,
Planujemy w lipcu wakacje w Budvie. Jedziemy tam z biurem podróży, natomiast zwiedzanie planujemy zorganizować sobie sami, bez pomocy zdzierających rezydentów. W związku z tym moje pytanie: gdzie warto się wybrać, jakie miasta i plaże koniecznie należy zwiedzić? Dodam jeszcze, że raczej nie odważymy się wynająć samochodu i będziemy zdani na łaskę i niełaskę lokalnych przewoźników. Jak na razie "zaplanowałam" wycieczkę do Kotoru, Herceg Novi, Perastu i Petrovac na moru, a także Becici, Monasteru Podostrog i Sw.Stefana. Może są jednak miejsca ciekawsze?
Serdecznie dziękuję za wszelkie porady, nie ma nic bardziej przyjemnego niz planować wakację, gdy na zewnątrz mróż :)
Pozdrawiam!

[konto usuniete] dołączył
09.02.2013

[konto usuniete] 19:36 | 18.02.2013

lipiec sierpień to 150tys rosjan w 15tys miasteczku, we wrześniu było ok 30 tys, wszystko jest ok tylko oni nie mają oczyszczalni scieków, częśc zrzucają do morza, część wywoża miodownikami, wycieczki kupuj w stoiskach przy plaży, ok, nawet do albanii wożą, zakupy w supermarketach, rozsądne ceny, pieczywo i uliczne jedzenie w piekarenkach co 50-100m na ulicy, pyszne, sw stefan zamknięty, bar nieatrakcyjny, rezydentów slusznie omijaj to pijawki i kanalie

[konto usuniete] dołączył
09.02.2013

[konto usuniete] 19:36 | 18.02.2013

www.panoramio.com/user/1433781/tags/montenegro 

marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 10:24 | 19.02.2013

Musisz zaliczyć twierdzę kotorską... Dla mnie to nr 1 w Czarnogórze, ponadto jezioro szkoderskie , ewentualnie rafting na rzece Tara.

baschovia dołączył
07.02.2013

baschovia 13:46 | 19.02.2013

Ciekawy jest również Stari Bar, opuszczone miasto obok miejscowości Bar.
Ponadto jeśli masz ochotę na objazdówkę polecam przejechać sobie trasę Bar - Tomba - Dobra Voda - Krute - Vladimir - Ostros - Virpazar (vide mapa)
Między Dobra Voda a Krute częśc drogi przebiega między domami, można zobaczyć jak żyją ludzie poza kurortami.
Na fragmencie między Krute a Ostros pojawiają się rozległe widoki na stronę Albańską, a w drugiej cześci wspaniałe krajobrazy Jeziora Szkoderskeigo z wieloma malowniczymi wysepkami (widziane z w góry). Po drodze mija sie również opuszczone miejscowości ale też osady gdzie ludzie uprawiają ziemię, podobno nawet ryż.
Droga jest kręta i całkiem dobra poza pojedynczymi miejscami, gdzie trzeba zwolnić bo są dziury. Trzeba uważać na pożary, ja byłam w sierpniu i co kawałek paliło się w lesie, na szczeście daleko od nas i drogi, którą jechaliśmy.

Warto popłynąc łodką po Jeziorze Szkoderskim i zobaczyć je z innej perspektywy.

Samej Podgoricy nie zwiedzałam ale bardzo polecam restaurację na drodze wyjazdowej E80 o nazwie Panorama.
Jak sama nazwa wskazuje, rozpościera sie stamtąd panorama na stolicę i okolice.
Jedzenie pyszne, tanie i świetna obsługa.

Jak już wspominano wcześniej rzeka Tara umożliwia pewne atrakcje.
W tamtych okolicach zachecam do pojechania w Góry Durmitor.
Jesli lubicie pochodzić po górach to są szlaki (mapy dostepne w centrum Žabljaka).
Jeśli nie to polecam wycieczkę pieszą nad Czarne Jezioro. Piękne widoki, woda ( podobno nie wolno ale ludzie kąpali się tam) i łódki do wypożyczenia.
Zjeśc można smacznego pstrąga w Žabljaku.

Jak coś sobie jeszcze przypomnę to dopisze do wątku.

pozdrawiam

kiaah dołączył
18.02.2013

kiaah 17:29 | 19.02.2013

Dzięki za wszystkie propozycje :) chyba jednak nie będziemy się zagłębiac w głąb kraju i skupimy się na wybrzeżu, aby moc zawsze bezpiecznie wrócić 'pksem' :) a jakie plaże w okolicy budvy warto odwiedzić i jak się na nie ewentualnie dostać? Słyszałam też dużo dobrego o skazy Buljarica w okolicy petrovacu:) kotor to podstawa, napewno wyspinamy się na twierdzę. Natomiast czy perast jest warty zachodu?
Pozdrawiam !

pixi dołączył
13.05.2009

pixi 18:19 | 19.02.2013

Bardzo polecam Perast, to malownicze miasteczko nad samym brzegiem, kazdy budynek to zabytek. Ma na przeciw dwie male wysepki, mozna tam poplynac lodka.
Plaza w Buljaricy jest sympatyczna i bardzo dluga. Lepszy kamping to ten troche dalej od plazy - nowoczesny, ocieniony.
Spedzilismy tam mile momenty 2 lata temu.

kiaah dołączył
18.02.2013

kiaah 22:35 | 19.02.2013

Aż obejrzałam filmik na youtube'ie o Peraście - cudnie, napewno go nie ominiemy! A czy do jakich miejscowości można się dostać droga morska z Budvy? Mam na mysli jakies stałe połączenia promowe. Slyszałam, że jest takie do Petrovacu, a czy do Herceg Novi? Cudownie byloby zobaczyc Płw.Lustica od strony morza.. Jakie sa ewentualne ceny ?

czarnogóra dołączył
15.11.2012

czarnogóra 14:43 | 25.05.2013

proponuję zajrzeć na www.pieknaczarnogora.pl 
są tam ciekawe opisy różnych miejsc, są też zdjęcia oraz ważne informacje - przydatne do wyjazdu.

mirekKRK dołączył
22.07.2006

mirekKRK 01:08 | 28.05.2013

- kanion rzeki Tara ze słynnym mostem - zaraz obok kamping mini domki :))
- w podgoricy nie ma nic ciekawego
- jezioro szkroderskie - monastyry na wysepkach
- twierdza lovcen

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl