Forum dyskusyjne

Plan krótkiej podrózy -Peru

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

Palawan dołączył
16.02.2011

Palawan 00:29 | 06.01.2013

Co o tym myslicie drodzy Globtroterzy? Wezmę pod uwagę każde zdanie.

PERU 23 II 2013-05 III 2013
Dzień 1- 24 II – 22,40 Lima -Przylot
Spanie na lotnisku
Dzień 2 -25 II
06 ,lot nr 210 25 Feb 2013 06:00 07:10 01:10 wylot do Cusco
07,10 przylot Cosco , przejazd do mista ,śniadanko,zakup biletów do MP i i do Aquas calientas w zaleznosci od zmeczenia wg wariantu 1,2 lub 3 wg Emilki. Ok. 15 Aguas c. Hotel z prysznicem albo wanną /należy się/ rzut oka na miasto, spacerek w kierunku MP, spanko.
Dzien 3- 26 II
03,30 pobudka . śniadanko – pieszo do MP a jak zaśpimy 1 busik
Do 15-16 zwiedzanie MP .Powrót do Aqua C. i przejazd do Cusco. Hotel?
Dzień 4 . 27 II
Wymeldowanie z hotelu. Cusco i zwiedzanie okolicy –salin w Maras, Urubamby spacerek Tambomachay-Pucapucara-Sacsayhuaman-San Cristobal-Cusco itd.
10 pm . Autobus do Puno
Dzień 5-- 28 II
Godz 05,30 Puno . Sniadanko. Krótki rejs/5-6 godz. po jeziorze Tikicaca. Obiad . Szybkie zwiedzanie Puno lub okolic . Wieczór Autobus do Arequipy./5 godz/
Dzień 6 --01 III
Arequipa . Zwiedzanie , może wycieczka do kanionu Colka??? Spanko.
Dzień 7 – 02
Wcześnie rano wyjazd do Nazca , Rzut oka na płaskowyż z platformy a może i lot /kaska się kurczy/
Dalej do Ica i Paracas. Spanko
Dzień 8 – 03 III
Raniutko -rejs na wyspy Ballestas ok. 4 godz.
Obiadek i bus do Limy. Hotel Spacerek , Spanko
Dzień 9 –04 III Zwiedzanie miasta . Spanko
Dzień 10 -05 III Odlot

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 09:46 | 06.01.2013

Tę trasę trzeba przejechac odwrotnie /ze względu na aklimatyzacje/.
Będąc w Cuzco warto zobaczyc Swiętą Dolinę z Pisac i Ollantaytambo. Ciekway jest sam półwysep Paracas. Mozna wg mmnie pominać płaskowyz Nazca /za wysokie koszty w zamian za pare rysunkow oglądanych przez parę chwil z powietrza/, płynąc na Ballestas po drodze zobaczycie słynny Kandelabr. Wyspy Uros na
Titicaca to komercja najwyzszej klasy, Puno ma sens jezeli jedzie sie dalej do Boliwii - to jest moje zdanie.
pozdrawiam

marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 11:02 | 06.01.2013

Byłem w Peru. Ale Twój plan pasuje raczej dla sprintera, a nie globtrotera. Ze zmęczenia nie przyswoisz nic i nic nie zapamiętasz. Pzdr

Palawan dołączył
16.02.2011

Palawan 18:58 | 06.01.2013

Witaj Marca. Gdybym mógł to zostałbym tam i pół roku. Nienawidzę pospiechu w podrózowaniu i zwiedzania " po Japońsku" --pstryk, pstryk i dalej . Ale tak sie złozyło. Będzie okazja to wrócę.

Palawan dołączył
16.02.2011

Palawan 18:55 | 06.01.2013

Witaj . dzieki za informacje Masz dużo racji z tą aklimatyzacją. Ułozyłem ja tak bo myślałem ze w razie jakiegokolwiek opóżnienia zrezygnujemy z Puno czy Nazca i wrócimy do Limy. Ale przemyslę czy nie lepiej zostać dzień dluzej w Cusco i jechać bezposrednio do Arequipy

marka9 dołączył
06.01.2012

marka9 20:17 | 06.01.2013

Witaj, przejrzałem jeszcze raz Twój plan i jedno mogę doradzić - odpuść Puno i jezioro Tititaca (czysta komercja, a wyspy trzcinowe powaliły mnie z komercji). Natomiast zrób wszystko, aby dotrzeć do kanionu Colca. Ale z Arequipy jeden dzień będzie za mało.Pzdr. Tyle jest ciekawych miejsc na świecie, że moim zdaniem szkoda jest wracać.... Pzdr

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 20:57 | 06.01.2013

Podpisuję się pod opiniami przedmówców - Puno to strata czasa, Nazca - pieniędzy, szczególnie, że nie masz pewności jaka tego dnia bedzie widoczność (Kandelabr daje wyobrażenie o tym jak to wygląda, a jest znacznie lepiej widoczny). Za to wycieczka do kanionu Colca to niesamowite przeżycie. Jak masz niezłą kondycję to w 2 dni zrobisz z Cabanaconde. Crus del condor możesz sobie darować, ale na dół kanionu powinieneś zejść... :). Solanki w Salineras też super, ale fajniej połączyc z kilkugodzinnym trekiem od strony Tarabamby (czyli od tyłu).

Lasjan dołączył
15.11.2004

Lasjan 15:19 | 08.01.2013

Bez przesady z tą komercją w Puno i na Uros. Jest taka sama jak w wielu miejscach w Peru ( np. Cuzco i Machu Picchu). My byliśmy w Puno w listopadzie i trafiliśmy na święto miasta. Piękne barwne korowody tańczących ludzi. Trwało to 3 dni i wcale nie były przeznaczone dla turystów. Pływające wyspy - Uros i wyspa Taquile były dla nas ciekawe. A że tubylcy żyją z turystów i robią dla nich pokazy - to co w tym złego. Dokładnie tak samo jest w większości miejsc turystycznych na świecie.
Samo pływanie po jeziorze Tititaca jest urokliwe. Strona peruwiańska jeziora zrobiła na nas o wiele lepsze wrażenie niż boliwijska z Copacabaną i wyspami Słońca i Księżyca.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 16:14 | 08.01.2013

de gustibus est non disputandum...ale porównanie Cuzco i MP do Uros, czy Puno nie wydaje mi się zbyt trafne Zadne z tych miejsc nie zostało zbudowane "ku uciesze białych". Dla mnie widok Indianek przebierających się w ludowe stroje rano i wracających do domu wieczorem był dość smutny - szczególnie gdy wymachując rękamiu usiłowały śpiewać angielskie piosenki

Lasjan dołączył
15.11.2004

Lasjan 12:54 | 10.01.2013

Widocznie byliśmy w dwóch różnych miejscach. U nas nic takiego nie miało miejsca. Współczuję...
Pływające wyspy były budowane na długo przed przybyciem "białych" do Am. Południowej.

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 15:05 | 10.01.2013

"były" to właściwe słowo... - te są w 100 % współczesną rekonstrukcją historycznych.

romantecza dołączył
29.12.2010

romantecza 23:02 | 18.01.2013

Siema:)Wezmę pod uwagę każde zdanie.Skoro tak to moim skromnym zdaniem kiepski ten plan:)Wszyscy skupili się na tym co zobaczyć a co odpuścić i tak naprawdę nie zwrócili chyba na detale ale po kolei:)Tyle jest info w necie oraz gotowych planów a ty akurat już pierwszego dnia prosisz się o sorche:)Mam nadzieje że obejdzie się bez niespodzianek bo tak naprawdę każdy organizm reaguje inaczej.
Spanie na lotnisku to też nie najlepszy pomysł bo po długim locie z Europy to ostatnie miejsce gdzie chciałbym odpocząć:)
Nie kumam tego wariantu 1,2,3 wg Emilki ale skoro ktoś podał jakieś warianty to zapewne był i wie co pisze.Dodam tylko że nie bardzo wiem jak to możliwe by rano wylądować w Cusco,załatwić bilety(o limicie pewnie wiesz) itp i ok 15 znaleźć się w Aquas.C ale lecimy dalej.Nawet jak się uda(osobiście wątpię) to po locie z Europy,spaniu na lotnisku,kolejnym locie i zwiększeniu wysokości jednego dnia do 3450m.n.p.m,przemieszczeniem się do Aqua i spacerku,prysznicu wystarczy ci kilka godzin snu na regeneracje?bo jeśli myślisz o wdrapaniu się po zajebi...e stromych schodach musisz wstać już ok 3 w nocy.
Do 15-16 zwiedzanie i powrót do Cusco(pamiętaj o wcześniejszym kupnie biletu)to będzie już zbyt póżno więc tylko hotel.
Dzień 5.jak przyjedziesz do Puno o 5h30 to będzie jeszcze noc i pozostaje ci tylko poczekalnia na dworcu lub jak masz namiar na hotel to można zaryzykować kurs ale to miasto umiera i "zakratowuje" sie po zmroku.Rejs trwa krócej ok 2h30 i zwiedzisz dwie wyspy.
Dzień 6.Znowu pakujesz się do kolejnego miasta po zmroku.
Canion na jeden dzień to też duże nieporozumienie i nawet nie wykonalne.
Dzień 7.Do Nasca masz prawie 600km!!jak zatem chcesz jeszcze tego samego dnia coś zobaczyć?i jeszcze przejechać do Ica i Paracas?
Dalej też kiepsko ale już nie chce krytykować:)
Pisze to wszystko tylko w dobrej wierze i pozwoliłem sobie na "parę" uwag tylko dlatego by podróż twoja była jak najlepiej wspominana a w moim mniemaniu nie jest dopracowana.Istnieją jeszcze strajki,blokady drog oraz nieoczekiwane niespodzianki i dlatego bynajmniej dzień w zapasie jest wskazany.Jest jeszcze czas więc jak masz pytania to pisz na priv(adres w e-booku)
Pozdrawiam :)
www.romantecza.pl 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl