Forum dyskusyjne

Trekkingi do Machu Picchu - tańsze alternatywy do Inca Trail

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

FRO dołączył
08.09.2015

FRO 21:42 | 09.11.2015

Hej,

Mam pytanie do tych z Was, którzy byli na Machu Picchu bądź researchowali ten temat. Zastanawiam się, jakim szlakiem się tam wybrać (poniżej opisuję moje preferencje:P)
Jednocześnie szukam towarzystwa na trekking, więc jeśli pasuje Wam mój pomysł na trekking _ data (koniec grudnia 2015 lub pierwsza połowa stycznia 2016 r.) to w razie czego odzywajcie się i w tym temacie.

Trekking będę robić pod koniec grudnia 2015 r. lub w pierwszej połowie stycznia 2016 r.
Rozważam różne opcje, pierwotnie myślałam o Inca Trail z agencją (bo innej opcji na Inca Trail nie ma), ale to drogie rozwiązanie ($400 za 4 dni).

Moje preferencje to:
trekking tańszy niż $400 za 4 dni i ogólnie względnie tani
chciałaby, móc zrobić tą trasę samodzielnie / bez wymogu wycieczki z agencją (chyba, że polecacie jakieś super okazje na wycieczki z agencjami)
mam doświadczenie w górskich trekingach, mogę pokonywać duże dystanse dziennie, sama będą niosła mój cały bagaż, duże wysokości po drodze są zaletą:P
Mogę spać w namiocie.
Nie mam jakichś limitów czasowych, ale powiedzmy, że chcę by trekking trwał 4 - 8 dni mniej więcej.
Wstępnie nastawiałam się na Salkantay, ale nie wiem czy można robić tą trasę bez przewodnika.
Co muszę zarezerwaować z wyprzedzeniem (zwiedzanie samego Machu Picchu pewnie, ale co jeszcze?) jeśli chcę robić ten trekking na własną rękę?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl