Forum dyskusyjne

co warto zobaczyc plan podróży

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

madrito dołączył
10.03.2013

madrito 17:08 | 01.08.2013

witam:) w czerwcu zwróciłam z Peru. Spędziłam tam 3 wspaniałe tygodnie. Podaję linka do planu podróży wraz z krótkimi opisami zgdanskado.blogspot.com Może komuś się przyda w planowania :)

agamaak dołączył
15.09.2012

agamaak 12:35 | 16.08.2013

dziękuję za podanie bloga - lecę do Peru za 3 tygodnie, takze z chęcią poczytam o twoich przezyciach z podrózy (-:

madrito dołączył
10.03.2013

madrito 15:48 | 19.08.2013

w razie wątpliwości proszę pytać:) Peru to piękny kraj

aga.aga24 dołączył
19.07.2013

aga.aga24 18:40 | 19.08.2013

Tak Piękny zgadzam sie za rak znów lecę ..... za taka cenę (w promocji na eloty.pl ) już planuje co zwiedzę za rok

[konto usuniete] dołączył
20.07.2012

[konto usuniete] 09:45 | 20.08.2013

A możesz podać więcej szczegółów? Głównie chodzi o to jakie są ceny przelotu do Peru oraz ogólnie zakwaterowania i wyżywienia.

madrito dołączył
10.03.2013

madrito 11:45 | 20.08.2013

wszystko opisałam na blogu:) no ale w skrócie: ja do Peru znalazłam bilet w cenie promocyjnej ok 1300 zł z Barcelony a potem z Limy do Paryża. Leciałam aireuropa. Z Limy do Cusco też leciałam samolotem-1,5 h i jestes na miejscu (patent na tańszy bilet na blogu:)) Podróznowanie po Peru tez do tanich nie należy, ale to ogromy kraj - ogrome odległości no chyba, że podróżujesz rozklekotanym autokarem. Wydaje mi się jednak, że lepiej zapłącić więcej i skorzystać z firmy przewozowej bezpiecznej np cruz del sur bo wypadek autokaru to w Peru normalka. Nocleg to wydatek ok 40-50 zł z tym, żę hostele byly super, z ciepłą wodą (pewnie można znaleźć tańsze). Uliczne jedzenie jest dosyć tanie i smaczne, ale w restauracjach juz sobie licza. W copacabanie polecam restauracje La Capula - rewelacja:) danie rybne ok. 25 soli:)

madrito dołączył
10.03.2013

madrito 11:45 | 20.08.2013

wszystko opisałam na blogu:) no ale w skrócie: ja do Peru znalazłam bilet w cenie promocyjnej ok 1300 zł z Barcelony a potem z Limy do Paryża. Leciałam aireuropa. Z Limy do Cusco też leciałam samolotem-1,5 h i jestes na miejscu (patent na tańszy bilet na blogu:)) Podróznowanie po Peru tez do tanich nie należy, ale to ogromy kraj - ogrome odległości no chyba, że podróżujesz rozklekotanym autokarem. Wydaje mi się jednak, że lepiej zapłącić więcej i skorzystać z firmy przewozowej bezpiecznej np cruz del sur bo wypadek autokaru to w Peru normalka. Nocleg to wydatek ok 40-50 zł z tym, żę hostele byly super, z ciepłą wodą (pewnie można znaleźć tańsze). Uliczne jedzenie jest dosyć tanie i smaczne, ale w restauracjach juz sobie licza. W copacabanie polecam restauracje La Capula - rewelacja:) danie rybne ok. 25 soli:)

mono01 dołączył
18.10.2011

mono01 21:57 | 20.08.2013

Madrito- leciałam w kwietniu identycznie jak Ty, spędziłam w Peru i Boliwii miesiąc. Podróżowanie po Peru zdecydowanie może być tanie, pod warunkiem, że nie jedziesz Cruz del Sur i o ironio, drogie linie jak wspomniane, czy choćby TEPSA, OLTURSA również miewają mrożące krew w żyłach sytuacje, nie da się ukryć, że czasami w Cruz del Sur dźwiękowy ogranicznik szybkości ma się nijak do tego co robi kierowca- wiem bo spotkałam rodaków, którzy mieli niefajnie. Podróżowałam wieloma liniami w tym " rozklekotanym" Soyuzem i nie lepszym Expresso Sanchez, wieloma innymi- (nie zliczę-) które miały się o niebo lepiej niż niejeden Cruz del Sur- od razu uprzedzę następne pytanie, życie mi miłe. Tak więc wiele zależy od tego kto siedzi za kółkiem. A smakowałaś w Copacabanie na plaży truche przygotowaną na oczach konsumenta?- palce lizać, porcja na wypasie, że dwoje się najadło za równowartość 10 zł

madrito dołączył
10.03.2013

madrito 10:03 | 21.08.2013

Masz Mono rację umiejętności kierowcy są w tym wszystkim bardzo ważne. Równie ważne jak pojazd, którym się poruszamy, a z tym jest różnie. Oprócz Cruz korzystam z usług Julsy. Rzeczywiście bilet był tańszy ale podroż która miała trwać 6 godzin przeciągnęła się do 7,5 :( . Przemieszczając się po Peru niejednokrotnie widziałam na trasie "rozkraczone" autokary. No ale każdy wybiera to co lubi. W Copie niestety nie znalazłam takiego miejsca na plaży :( Ale muszę przyznać, że maja tam dobre, niedrogi pieczywo. Pozdrawiam

Agucha dołączył
17.02.2008

Agucha 13:38 | 09.11.2015

Witam :) przeczytałam właśnie od deski do deski Twój opis wyprawy, piękne dzięki, to zawsze bardzo przydatne :) Moje pytanie tak na gorąco dotyczy Inka Trail , w jaki dokładnie sposób organizowaliście tę wyprawę? Z góry dzięki :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl