Forum dyskusyjne

wróciłem z PERU i CHILE

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

ramzandu dołączył
31.03.2012

ramzandu 17:04 | 31.07.2014

wróciłem z wyjazdu CHILE PERU, na świeżo pomogę w razie pytań
trasa:
Santiago
San Pedro de Atacama
Arica
Tacna
Arequpia
Cabanaconde
Chivay
Puno
Cusco
( Aguas Calientes przez Hydroeletrice)
Paracas
Lima

pozdrawiam

PIOTR72 dołączył
21.07.2014

PIOTR72 15:35 | 02.08.2014

WITAM, ZAWSZE MI SIĘ TO MARZYŁO , KIEDYŚ ZNAJOMI ZE SZWECJI ZDJĘCIA MI POKAZYWALI, PRZEPIĘKNE,, W NASTĘPNYM ROKU PLANUJĘ KOLEJ TRANSSYBERYJSKĄ,, ALE W 2016 KTO WIE....PYTANIE, JAKI OKRES I JAKIE TO SĄ KOSZTY? TWOJA WYCIECZKA BYŁA W JAKIM STANDARDZIE? POZDRAWIAM.

ramzandu dołączył
31.03.2012

ramzandu 17:00 | 02.08.2014

4 tygodnie przełom czerwca lipca, koszty z przelotami 5,5k , standard "d**y nie urywa" :D a bardziej poważnie to na europejskie realia określiłbym na dwie * czasem schodząc do jednej a nawet i do pół *, czyli ogólniej jak dla mnie pierwsza klasa ! noclegi glownie hostele i hospodaje a przejazdy autobusami.

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 21:12 | 03.08.2014

a jak z pogodą w tym terminie co byłeś? i skąd leciałeś i jakimi liniami?pytam bo tez planuje wyjazd ,myślałam o Peru i Boliwii albo Peru i Chile.zastanawiam się nad terminem dobrym do zwiedzania ,niestety ja mogę maksymalnie trzy tygodnie .

PIOTR72 dołączył
21.07.2014

PIOTR72 21:31 | 03.08.2014

JESZCZE PYTANKO, CO Z PAPIERAMI, JAKIEŚ WIZY ITP SĄ,, CZY NA PASZPORT MOŻNA TYLKO?

ramzandu dołączył
31.03.2012

ramzandu 21:52 | 03.08.2014

lecialem AF z berlina do Santiago a potem powrot z Limy do Paryza, pogoda do zwiedzania sadze ze prawie idealna, czym bardziej na połnoc tym robilo się cieplej, temp. min w dzien moze okolo 10 a max kolo 25 bylo, a co do deszczu to tylko raz padało chociaz byla to raczej peruwianska 'la garua' ;) zarówno w Peru i Chile wystarczy paszport zadnych wiz nie trzeba ,

ramzandu dołączył
31.03.2012

ramzandu 21:55 | 03.08.2014

aaa polecam ksiazke Biała Skała H. Thomsona. przeczytalem ja dopiero po powrocie i jeszcze bardziej utwierdziała mnie w przekonaniu za na pewno tam wroce ;)

PIOTR72 dołączył
21.07.2014

PIOTR72 14:13 | 04.08.2014

KONKRETNE WIADOMOŚCI,NA PASZPORT,,, FAJNIE,,, TO DUŻO UŁATWIA, A JAK Z BEZPIECZEŃSTWEM??? BYŁEŚ SAM CZY Z KIMŚ ? A CENY ŻYWNOŚCI, NIE CHODZI MI ŻEBYŚ WYMIENIAŁ CHLEB, CEBULA... ITP... TYLKO OGÓLNIE WYŻSZE/NIŻSZE NIŻ W POLSCE ??

ramzandu dołączył
31.03.2012

ramzandu 19:48 | 04.08.2014

raczej bezpiecznie, w miejscach turystycznych jest sporo ludzi wiec raczej nie czuć zadnego zagrożenia, (chociaz wszyscy ostrzegaja przed kieszonkowcami) a w miejscach odludnych i raczej sporadycznie odwiedzanych przez wycieczki np. Cabanaconde mieszkancy byli nastawieni przyjaznie, co do wiekszych miast nie zapuszczalismy sie na przedmiescia po zmroku, chociaz w Limie odbylsimy nocna wycieczke i to takze po portowych owianych zla slawa dzielnicach i nic nadzwyczajnego nas nie spotkaklo ( ale mielismy ze soba przyjaciela, rodowitego peruwiaczyka;) ) a przed wylotem warto zasiegnac języka w swoim banku ja po pierwszej wyplacie $$$ z bankomatu w peru dostalem sms ze moja karta zostala zablokowana ( PKO BP) nastepnego dnia po telefonicznych konsultacjach odblokowali karte tlumaczac ze to nadzwyczajne ze ostatnia transakcja byla w Polsce a tu nagle tydzien po w Peru i dlatego zablkowali i musza teraz spytac kierownika haha smiechu warte czy moja odblokowac( tak jakby nie mozna bylo podróżowac za granice ;/) i to samo zdarzylo sie mojej kolezance wiec nie jest to jakis sporadyczny incydent, teraz przed kazdym wyjazdem bede musial chyba informowac swoj bank,,,,albo trzeba go zmienic. co do cen zywnosci to tak ogólnie jest taniej niż w Polsce a zakupy najlepiej robić na miejscowych bazarach tzw. merkado

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 21:19 | 04.08.2014

W wielu bankach jest tak że po kilku transakcjach (w moim po 4) zwłaszcza w ,,ryzykownych''krajach azjatyckich czy afrykańskich blokują kartę na wypadek kradzieży.Mi zablokowali pierwszy raz jak byłam w Maroku ,nie wiedziałam wtedy że tak jest teraz jak wyjeżdżałam to już zgłosiłam na infolinii i było ok.A mimo wszystko nie bezpiecznie jest nosić przy sobie większa gotówkę.A zapytam jeszcze ile wcześniej kupowałeś bilety na samolot?

ramzandu dołączył
31.03.2012

ramzandu 17:09 | 05.08.2014

2 miesiace przed

golek1 dołączył
06.08.2014

golek1 21:10 | 06.08.2014

mam pytanie. jak wracaliście z Machu Picchu? Da sie tego samego dnia, po zaliczeniu MP i HyuanaP zejść i przez Hydroelektrica dostac do Cuzco?

ramzandu dołączył
31.03.2012

ramzandu 22:44 | 06.08.2014

może i sie da ale bardzo się spiesząc sądzę ;) wyjazd większości z busów jest z hydro okołó 14 30, więc trzeba z Aguas wyjść jeśli idziesz pieszo około 11,30 12, więc teraz zależy na która masz MP i HP, my mieliśmy pierwsze wejście na MP i HP czyli na ...7.00, wstaliśmy około 4.30. o 5 wyjście do bramy na MP, zależy w której cześci masz hostel my mieleśmy około 15-20 min marszu do bramy. bramę dolną przy moście na Urubammbie otwierają o 6.00 rano u góry przy ruinach o 7.00. bylismy przy dolnej bramie około 5.25 i nie byliśmy pierwsi przed nami było około 30 osób a o 6, za nami było co najmniej 100, ;) wejście na góre na MP zajęło nam 40 min ;) potem wejście o 7 na MPnie pamietam o której wpuszczali na Wayana Pihczu (chyba o 8)ale jest osobna brama do niej w ktorej wypisujesz swoje dane w specjalnej ksiązce, i "wspinaczka" tam trwa około 45 min-1h i potem powrót około 30-40 min tą samą drogą, my wybraliśmy drogę inną przez Wiszące schody i świątynie księżyca , więc powrót zajął nam okołó 1,5h ;) i potem siedzielśmy na MP od około 10 do 12, potem zejscie na dól do Aguas Calientes około 30 min. ale bylismy naprawde wyczerpani (raz temp, raz jungle i wilgotnośc robi swoje, zabierzcie sporo wody conajmniej 2l na osobę jesli planujecie dłuższa trase z wejściem na Wayana Pichu) po tej trasie więc zostalismy na miejscu i dopiero na nastepny dzien postanowilsmy sie wybrac do Hydro na busa do Cusco,i szczerze byla to naprawde bardzo dobra decyzja podjęta wczesniej, bo na MP i Wayana się nie spieszylismy cześc rzeczy zostasła w hostelu potem mielismy czas na odpoczynek wiec wyszlo to naprawde ekstra ;)

inve dołączył
14.09.2013

inve 22:31 | 07.08.2014

brałeś udział w zorganizowanych spływach, wypraw w góry (Misti, Chanchani) lub przejażdzkach rowerowych?
pozdrawiam

ramzandu dołączył
31.03.2012

ramzandu 22:42 | 07.08.2014

spływach i organizowanych wypadach nie, a na rowerze spędziłem dwa dni jeden dzień na Atacamie i jeden w Paracas,

Jakub345 dołączył
12.05.2016

Jakub345 08:23 | 14.05.2016

hej,

ja wspinałem się na Chachani. Było to moje pierwsze tak wysokie wyjście i nie żałuję niczego. Mimo tego, że bałem się trochę jak to będzie z tą wysokością to jakoś wszystko gładko poszło! Oczywiście korzystałem z lokalnego biura podróży z Arequipy. Biuro nazywa się www.alpinca.pl  . Biuro bez żadnych zarzutów. Świetny przewodnik.

Stokrotka85 dołączył
12.04.2018

Stokrotka85 14:31 | 12.04.2018

Hejka .Planujemy wycieczkę za rok w grupie 6 osób wybrać się do Peru . Szukam informacji jeśli chodzi o ubranie . Wszystko pakujemy zorganizować sami A w sumie koleżanka . My za bardzo się nie znamy co będzie odpowiednie na ta wyprawę . Planujemy wakacje na okres czerwca 2018 roku . Możesz może powiedzieć co warto wziąść i na co warto uważać . Pozdrawiam Kasia

tomaszmarte dołączył
04.05.2012

tomaszmarte 15:05 | 22.08.2018

>Hejka .Planujemy wycieczkę za rok w grupie 6 osób wybrać się do Peru . Szukam
>informacji jeśli chodzi o ubranie . Wszystko pakujemy zorganizować sami A w sumie
>koleżanka . My za bardzo się nie znamy co będzie odpowiednie na ta wyprawę .
>Planujemy wakacje na okres czerwca 2018 roku . Możesz może powiedzieć co warto wziąść
>i na co warto uważać . Pozdrawiam Kasia

Mimo, że wszystko chcecie ogarnąć sami to sugeruję skorzystać z porad lokalnych przewodników. W Peru są nasi: kochamyperu.pl/  , peruexpedicion.com/  którzy zwyczajnie wiedzą lepiej. Nawet jak chcecie zrobić wyjazd niskobudżetowy to na bezpieczeństwie nie oszczędzajcie.
Pakowanie zależy od regionów które chcecie zobaczyć. Problem z Peru jest taki , że tam warto zobaczyć wszystko , więc i wszystko zabrać warto :))
Ale dacie radę, zazdraszczam wakacji!

Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 16:29 | 22.08.2018

>Hejka .Planujemy wycieczkę za rok w grupie 6 osób wybrać się do Peru . Szukam
>informacji jeśli chodzi o ubranie . Wszystko pakujemy zorganizować sami A w sumie
>koleżanka . My za bardzo się nie znamy co będzie odpowiednie na ta wyprawę .
>Planujemy wakacje na okres czerwca 2018 roku . Możesz może powiedzieć co warto wziąść
>i na co warto uważać . Pozdrawiam Kasia

Wszystko zależy od tego co wy w Peru chcecie robić. Jeśli planujecie jechać tylko do dżungli (choć nie przypuszczam), to letnie rzeczy wystarczą. Ale jeśli planujecie też góry w rodzaju Macchu Picchu, albo jeziora Titicaca (a pewnie tak), to przyda się też coś cieplejszego (długie spodnie i polar). Ale jeśli chcecie wchodzić jeszcze wyżej, to wtedy bez zimowych kurtek się nie obejdzie. Nie ma tu jakiejś wielkiej filozofii :). Jeśli czegoś zapomnicie, to zawsze można dokupić na miejscu i to taniej niż w Polsce. Jedyne z czym może być problem, to rozmiary jeśli jadą z wami jacyś wysocy faceci.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl