Forum dyskusyjne

byłam w kwietniu - służę pomocą

kategoria podróże po świecie

iiiska dołączył
12.10.2012

iiiska 18:37 | 09.06.2013

moja trasa: Buenos, Mendoza, Bariloche, El Calafate, Ushuaia.
przemieszczałam się autobusami i samolotami. gdyby ktoś miała pytania, służę pomocą

achnia dołączył
08.07.2011

achnia 12:51 | 11.06.2013

Hej. Na przełomie października i listopada lecimy do Argentyny. Na pierwszy rzut oka nasz plan trasy pokrywa się z Twoim. Będę bardzo wdzięczna za wszystkie informacje. Namiary na kwatery, ceny, informacje o tym jak gdzie dotrzeć.

iiiska dołączył
12.10.2012

iiiska 21:30 | 11.06.2013

achnia, jestem właśnie na etapie spisywania wszystkich praktycznych info z mojego wyjazdu. jak tylko to skończę to ci podeślę. tak na szybko z najważniejszych rzeczy:
- plataforma10.com na tej stronce możesz sobie posprawdzać rozkłady autobusów, nie przejmuj się jeśli teraz nie znajdziesz jakiegoś połączenia, w Argentynie jest teraz po sezonie i wiele połączeń zostało zawieszonych
- niestety przy tej trasie jaką ja robiłam i o której ty myślisz odległości są ogromne i przejazdy zajmują sporo czasu. przejazd z Bariloche do El Calafate trwał 28h. na szczęście autobusy są na prawdę wygodne, przystosowane do takich długich tras, fotele się rozkładają, lecą filmy i serwowane są ciepłe posiłki. tak więc da się przeżyć.
- odnośnie autobusów, to warto też sprawdzić jakimi trasami jeżdżą. ja np. całkowicie nie byłam świadoma tego, że większość autobusów z Bariloche do El Calafate nie jedzie przez góry tylko całkiem do okoła. tzn. zjeżdżają do oceanu do miejscowości Comodoro Rivadavia, jadą do Rio Gallego i dopiero stamtąd do El Calafate. Warto mieć to więc na uwadze bo można podzielić sobie wtedy trasę na pół i urozmaicić sobie zwiedzanie o np. Półwysep Valdez, który jest podobno niesamowity.
- co do samolotów to korzystałam z Aerolineas Argentinas i LADE. to drugie to małe linie lotnicze, które latają tylko w wybrane dni tygodnia ale za to obsługują większość lotnisk i mają ceny na poziomie autobusów. ja leciałam z nimi z El Calafate do Ushuai i zaoszczędziłam przez to masę czasu i ominęłam podwójne przekraczanie granicy z Chile
- ceny noclegów i ogólnie wszystkiego są bardzo zróżnicowane w całej Argentynie. ale ogólna zasada jest taka że im bardziej na południe tym drożej.
co do innych rzeczy to tak jak obiecałam, niedługo podeślę ci więcej szczegółów

Mimi08 dołączył
10.06.2013

Mimi08 14:53 | 11.06.2013

Hej! Mam w planach kiedyś odwiedzić Argentynę. Chciałabym się dowiedzieć, jak można się tam dostać :D Wiadomo, że z Polski nie ma bezpośrednio lotu. A więc jak? Jak Ty leciałaś?

achnia dołączył
08.07.2011

achnia 20:10 | 11.06.2013

My lecimy z Polski do Madrytu. Potem do Buenos Aires z międzylądowaniem w Sao Palulo. Wracamy też przez Brazylię ale do Londynu.

iiiska dołączył
12.10.2012

iiiska 21:00 | 11.06.2013

Ja leciałam z Lufthansą przez Frankfurt do Buenos i z powrotem tak samo. Bilet kupiłam w promocji z 3miesięcznym wyprzedzeniem. Do jesieni masz jeszcze czas, żeby coś upolować. Jeśli będziesz mogła poświecić trochę czasu na różne przesiadki to pewnie znajdziesz coś w fajnej cenie. Polecam śledzić np. Fly4Free i inne tego typu strony.

Mimi08 dołączył
10.06.2013

Mimi08 00:12 | 12.06.2013

Nie jest tak źle, to znaczy myślałam że jest więcej przesiadek.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 08:23 | 12.06.2013

Wariantów może być dużo, najdogodniej faktycznie będzie z Niemiec, ale może się zdarzyć również promocja z miast hiszpańskich, Londynu, czy innych. Trzeba śledzić portale z promocjami lotniczymi ....

Jaden dołączył
26.07.2013

Jaden 16:37 | 26.07.2013

Dzięki za informacje poniżej. Czy wiesz gdzie i jaki najbezpieczniej wymienić walutę po kursie czarnorynkowym? Sprawdzałem samoloty i wręcz oficjalnie dyskryminują obcokrajowców. Ja planuję Iguazu i różnica w cenie lotów jest 100% drożej dla nierezydentów.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl