Forum dyskusyjne

Loty wewnętrzne po Argentynie

kategoria podróże po świecie

rudiman dołączył
09.11.2015

rudiman 10:55 | 27.09.2016

Cześć,

Mam pytanie co do lotów wewnętrznych po Argentynie. Dużo się słyszy o tym, że ceny lotów dla obcokrajowców są 2 razy droższe od cen dla lokalsów. Sprawdzałem na stronie Aerolineas Argentinas i faktycznie lot Buenos Aires - Ushuaia kosztuje w przeliczeniu jakieś 1500zł, podczas gdy na stronie argentyńskiej około 800zł. Zastanawiam się, czy jeśli zrobię rezerwację na stronie argentyńskiej i zapłacę ich cenę, to czy na lotnisku zostanie to jakoś zweryfikowane i będę musiał dopłacić różnicę. Czy w ogóle będę w stanie zrobić taką rezerwację na stronie argentyńskiej? Czy ich system przepuści rezerwację dla nie-Argentyńczyka? Zrobiłem symulację rezerwacji do momentu płatności i wszystko działało normalnie.

Jakieś porady? Próbował ktoś robić rezerwację na argentyńskiej stronie? Były później jakieś problemy na lotnisku?

Będę wdzięczny za wszelkie informacje!

Pozdrawiam

miejska dołączył
26.12.2008

miejska 19:53 | 27.09.2016

Spróbuj skorzystać z wyszukiwarki, która końcową cenę pokazuje w złotówkach,( lub dokonaj odpowiednich ustawień) bez konieczności przewalutowania.
Ja lecę do Ushuai 3 grudnia i na skyscannerze mam cenę ok. 900 PLN. Oczywiście niepokój, że to cena niekoniecznie dla obcokrajowca - jest, ale słyszałam również, że różnice w cenach lotów zostały zatarte, bądź też są takie zamiary.

Może się zdarzyć, że karta, której zamierzasz użyć do płacenia za bilet lotniczy nie będzie akceptowana - bo jest wymagany argentyński adres - to w kwestii rezerwacji na argentyńskiej stronie.

rudiman dołączył
09.11.2015

rudiman 22:37 | 27.09.2016

Wielkie dzięki za odpowiedź.

Jedna tylko rzecz. Zapewne źle się wyraziłem, bo chodziło mi o loty w obie strony Bs.As.-Ushuaia-Bs.As. Co do lotu w jedną stronę, masz rację - wychodzi ok. 800-900 PLN. Jednak w obie koszt się podwaja.

Na Aerolineas Argentinas wychodzi około 900 PLN już w obie strony.
Stąd tak bardzo zależałoby mi na informacji, czy jeśli już da się zrobić rezerwację, to czy później nie ma jakichś problemów na lotnisku.

Niemniej, będę próbował robić rezerwację na argentyńskiej stronie, jak mnie przepuści, wówczas będę się martwił. Najwyżej odłożę trochę pieniędzy w razie, gdyby trzeba było dopłacać na lotnisku różnicę.

Pozdrawiam.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl