Forum dyskusyjne

Argentyna Chile- jaki budżet

kategoria podróże po świecie

mono01 dołączył
18.10.2011

mono01 09:50 | 11.08.2013

Witam

Pytanie jak w temacie, skierowane do osób, które w ostatnim czasie były i są w stanie przybliżyć temat. Zdaję sobie sprawę, że zwłaszcza w Argentynie ceny zmieniają się jak w kalejdoskopie niemniej jednak pozwoli mi to ocenić czy zdołam się utrzymać przez jakieś trzy tygodnie. Szczególnie wdzięczna byłabym gdyby ktoś z Was wypowiedział się jakie są ceny przejazdów, przelotów, noclegów? koszty 4-5 dniowego treku w Torres del Paine, wycieczki do Perito Moreno? A może znajdzie się ktoś kto był w Patagonii i jak tam kształtują się ceny?

blazy dołączył
20.03.2007

blazy 21:07 | 11.08.2013

Chile - jedzenie - ceny zbliżone do Polski, noclegi - od 15 do 25 USD za dormitory, im dalej na południe tym drożej. Przejazdy - żeby mieć jakiś pogląd popatrz sobie np. ceny autobusów linii turbus chile: www.turbus.cl 
Jest to jedna z droższych linii autobusowych, ale punktualne i jeździ po całym Chile. 1 USD = 460 peso Chile (oni tam piszą symbol $ ale to nie są dolary tylko ichniejsze peso).
Samoloty- popatrz na chilijską tanią linię Sky- www.skyairline.cl 
Jak kupujesz z wyprzedzeniem to można załapać nawet dość ciekawą ofertę.
ARGENTYNA:
Jeśli wymienisz dolary na czarno to za 1 USD dostajesz 8 peso (w banku 5) i wtedy Argentyna jest tania. Noclegi: 60-80 peso też dormis, przejazdy - popatrz sobie na stronę www.plataforma10.com  - tam są ceny i rozkłady wszystkich linii autobusowych jeżdżących po Argentynie. Nie kupuj biletu przez internet bo Cię z karty skasują po kursie bankowym. W ogołe w Argentynie jak nie musisz to nic nie płać kartą. Oni bardzo chętnie wymieniają swoje peso na USD, więc nie powinno z tym być kłopotu. Autobusy w Argentynie są megaluksusowe ("coche cama" to taki autobus sypialny). I znów jak masz dolary na czarno to nie jest to tak bardzo drogo.
Samoloty po Argentynie - wejdż sobie w LAN albo Aerolineas Argentinas, ale ceny są podane w USD i jeżeli też każą płacić w USD to jest raczej kosmos.
W Argentynie są też drogie wejścia do parków narodowych - Iguasu, Perito Moreno. Chyba 160 peso, co nawet po czarnorynkowemu daje 20 USD.

W obu krajach dość dobrze funkcjonuje autostop,więc jak masz czas to możesz przejechać za darmo.

Wstęp do Torres del Paine to 18000 peso Chile czyli jakieś 36 USD. Do tego musisz doliczyć ceny kempingów 7000 peso (14 USD) - i jedzenie które weźmiesz ze sobą. Sprzęt turystyczny możesz wypożyczyć w Pto.Natales, chyba, że masz swój. Więcej szczegółów mogę Ci podać jak będę wiedział kiedy i gdzie jedziesz.

mono01 dołączył
18.10.2011

mono01 22:03 | 11.08.2013

Dzięki wielkie. Na razie robię przymiarki, wyjazd planuję w przyszłym roku w zależności od promo biletu lotniczego. Jeżeli trafi się okazja jak niedawno na lot z Europy do Ushuaia za 2 tys zł to nie będę się zastanawiać. Aktualnie jestem po powrocie z Boliwii i Peru więc podróż w tym roku jest bez szans. Interesuje mnie głównie Patagonia i zobaczę co jeszcze jak usiądę do jakiegoś wstępnego planowania. Dlatego szczególnie dziękuję za info odnośnie wstępu do Torres del Paine. Może mógłbyś m.inn napisać coś o kosztach w Los Glaciares? interesuje mnie konkretnie wymiana na czarnym rynku, jak to wygląda, jakie ryzyko? ( pewnie wóz albo przewóz) zajmują się tym cambiści?

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 10:59 | 12.08.2013

Perito Moreno w 2012 roku kosztowało 100 peso, nie powinno aż tak bardzo podrożeć przez rok (ale głowy nie dam, bo oni faktycznie mają olbrzymią inflację). Za to całe północne Los Glaciares (okolice El Chalten) wstęp do parku narodowego bezpłatny. Iguacu faktycznie aktualnie kosztuje 170 ARS (w marcu płaciłem koło 155 za bilet jednodniowy).

Noclegi - w marcu za samodzielny pokój Puerto Iguacu płaciłem 70 ARS, w Posadas nieco drożej ale też do przeżycia.

mleon72 dołączył
23.09.2013

mleon72 10:40 | 23.09.2013

Według informacji na elcalafate.com w roku 2013 wstęp dla obcokrajowców do Glacier Perito Moreno kosztuje 130 ARS

maciek69 dołączył
10.09.2013

maciek69 20:36 | 01.10.2013

W marcu jadę w tamte strony. Czy € również na czarno da ię wymienić po dobrym kursie? Czy lepiej opłaca się dolary? Jak wyglada sprawa wymiany waluty w Chile?

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 10:55 | 02.10.2013

Mleon72, nie Glacier Perito Moreno, tylko wstęp do Parku Narodowego, sam Glacier płatny oddzielnie albo trek po lodowcu (drogi) , albo pływanie łodzią wokół (do przeżycia), bo jak platforma widokowa po drogiej stronie, to już bezpłatnie (no trzeba jakoś dojechać ....)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl