Forum dyskusyjne

Tajlandia - która wyspa - wycieczka do Angkor Wat

kategoria tanie podróżowanie

ARKMZ dołączył
08.07.2014

ARKMZ 22:29 | 08.07.2014

Dzień dobry wszystkim!

Na koniec sierpnia/początek września mamy we dwie osoby wykupiony lot do BKK. Na miejscu w Tajlandii będziemy 12 pełnych dni (pierwszego dnia jesteśmy na lotnisku o 7.30, ostatniego dnia podróży wylatujemy o 20.00).

Wstępnie planuję, co warto by zobaczyć w tym kraju.
Na początek myślałem oczywiście o BKK - Grand Palace i Wat Pho. Co jeszcze? Oba te miejsca chciałem zobaczyć już pierwszego dnia po przylocie, choć zmęczenie pewnie będzie spore.

Kolejny dzień również w BKK (najprawdopodobniej, bo być może ograniczymy się tylko do w/w miejsc i będziemy chcieli ruszyć dalej).

I tu pojawia się problem: ostatnio zaczęła mi chodzić po głowie Kambodża, a konkretnie krótki bardzo wypad do Angkor Wat. Czy to dobry pomysł? Czy taka podróż jest w ogóle bezpieczna?

I czym najlepiej dostać się z BKK do Angkor Wat (zorganizowana wycieczka?), a potem po zwiedzeniu na jedną z wysp?
Jak wygląda sprawa wizy? Warto wyrobić będąc w PL Czytałem gdzieś, że na granicy sporo to trwa.

Co do wyspy - wybraliśmy już w zasadzie Koh Chang. Jest duża, mam nadzieję, że będzie na niej co robić. Poza tym sporo na niej bungalowów, a na tym nam zależy. No i nie jest bardzo daleko od BKK. Tylko obawiam się o pogodę, podobno dość mocno wtedy pada w tym regionie. Ktoś był na początku września na Koh Chang?

Potem z Koh Chang powrót do BKK - i tu pytanie. Czy wystarczy, że wcześnie rano wyjedziemy z wyspy, by zdążyć na ot o 20.00? (wiadomo, odprawa, na lotnisku trzeba być wcześniej). A może jednak wrócić do BKK na jedną noc i być pewnym, że zdążymy?

To na razie wszystko. Z góry serdeczne dzięki za wszelkie porady.

Pozdrawiam wszystkich Globtroterów!

Podróże Obieżyświatki dołączył
01.07.2014

Podróże Obieżyświatki 14:05 | 09.07.2014

Hej,
W tym czasie w Tajlandii, szczególnie na południu leje każdego dnia. Rok temu przyleciałam tam pod koniec sierpnia i do października (przynajmniej połowy) jeszcze lało. Nie jestem pewna czy tak samo jest niedaleko BKK.
O do BKK to mnie szczególnie nie zachwycił. 2 dni tam wystarczą jak dla mnie.
Szczególnie, że chcecie jechać jeszcze do Kambodży. Warto zaoszczędzić dni na Angor Wat niż na BKK. Z BKK z lotniska Donmuang masz tanie loty AirAsia do Siem Reap. Albo z międzynarodowego Angor Air (albo coś takiego). W samym Angor Wat tak się sprężycie to 2 dni (2 nowe) wystarczą. Możecie sami jechać bo lotnisko jest blisko. Tai (stała stawka, nie naciągają) zabierze Was do hotelu (osobiście polecam Jasnim). Z hotelu możecie wynająć tuk tuka na cały dzień aby zabrał Was po świątyniach. My wzięliśmy rowery i było super, można było uciec od stonki chińskich turystów. Możecie podzielić to sobie na 2 dni: mały okrąg i duży okrąg albo wszystko jednego dnia, ale będzie intensywnie.
Do Kambodży wizy możecie zrobić online i tylko je później wydrukować.
Co do Tajlandii to w sierpniu zmieniają się przepisy wizowe. Sprawdźcie to wcześniej. Bo jak jeszcze w czerwcu tam byłam to mówiono, że mają znieść wizy on-arrival (czyli tylko pieczątka w paszporcie na 30 dni), bo za dużo osób robi visa run i nie płaci za nie. Nie wiem ile w Polsce trwa wyrobienie wizy ale w Malezji można było dostać wizę jeszcze tego samego dnia albo następnego.
powodzenie :)

ARKMZ dołączył
08.07.2014

ARKMZ 18:35 | 09.07.2014

Hej,

dziękuję za odpowiedź.
Z wizami (przynajmniej z tego, co wiem) jest tak, że do 30 dni pobytu w Tajlandii nie trzeba? (mowa o wizach turystycznych i przekraczaniu granicy lądem).

Co do tych ulew - sorry, taki mają klimat, miałoby się ochotę sparafrazować. Ale mam nadzieję, że nie leje całe popołudnie i da się coś robić wtedy?

Pozdrawiam

MaTyS_72 dołączył
11.04.2013

MaTyS_72 18:00 | 11.07.2014

Ode mnie dwie rady. Po pierwsze, zastanów się nad przedłużeniem pobytu, bo 12 dni to jak dla mnie na Tajlandię trochę mało... .
Po drugie, zastanów się nad rejonami Ko Samui bo w tym terminie to tylko tam szukał bym dobrej pogody ;)

pzdr

ARKMZ dołączył
08.07.2014

ARKMZ 19:09 | 11.07.2014

Niestety, nie wchodzi w gre przedluzenie wyjazdu, poza tym mam juz bilety.

Doszlismy do wniosku, ze Angkor Wat chyba jeszcze nie na teraz.
W zasadzie postanowilismy, ze spedzimy troche w BKK, potem pojedziemy do Ayutthai i ew. Lop Buri.
A porem wyspy.

Do Koh Chang przekonuje nas kilka rzeczy: jest tam duzo bungalowow, a na nich nam zalezy, jest dosc tanio, jest blisko do BKK i wyspa wydaje sie ciekawa.

Czy ta pogoda naprawde jest taka zla? Zakladam, ze ulewa moze byc codziennie, ale nie trwa to jakos dlugo?

Pozdrawiam
(Przepraszam za brak polskich znakow, ale nie mam w tej chwili dostepu do mojego komputera)

MaTyS_72 dołączył
11.04.2013

MaTyS_72 10:47 | 12.07.2014

Pogoda n Ko Chang powinna być ok. Nie przesiaduj za długo w bkk, bo będziesz potem żałować ;)
Zajrzyj na
[url]www.trip4cheap.pl/forum/relacje-tajlandia/koch-changokolic  zne-wyspy-i-troche-kanchanaburi[/url]

MaTyS_72 dołączył
11.04.2013

MaTyS_72 10:47 | 12.07.2014

www.trip4cheap.pl/forum/relacje-tajlandia/koch-changokoliczne-w  yspy-i-troche-kanchanaburi

MaTyS_72 dołączył
11.04.2013

MaTyS_72 10:48 | 12.07.2014

skopiuj adres bo link g......o się wkleja ... ;)

JotM dołączył
16.07.2014

JotM 14:03 | 16.07.2014

Hej,

mam małe doświadczenie z Tajlandią, postaram Ci się przybliżyc sytuację i może nawet skorzystacie z niektórych wskazówek.

Po pierwsze w Bangkoku warto iść poza samo centrum gdzie przija się masa turystów ( okolice ulicy Kao San) - oczywiście jeśli interesuje cię miasto a nie centrum wypełnione amerykańskimi markami :), blisko samego centrum znajduje się świątynia switu ( temple of the dawn) warto zobaczyć.

Warto też wybrać się na wycieczke łódką po starym Bangkoku - tylko nie kupować wycieczki w biurze których jest tam masa ale bezpośrednio u przewonika. Rejsy startują obok głownego centrum Informacji Turystycznej - gdzie można zaopatrzyc się w ulotki i zapoznać z aktualnymi wydarzeniami.

Po Bkk najlepiej poruszac się tasówkami z taxi meter - wychodzi najtaniej. Inna opcją są Tuk tuki- warto skorzystać dla czystego sprobowania :) - za podróż z Kao San do glownego peronu koljoweo wychodzi jakies 100 Bahtów. Ponizej już zejsc nie chcieli - niektorzy rezygnowali.

Ayutthaya - warto pojechac tam pociagiem zamiast wynajmowac wycieczke u organizatora - za podroz pociagiem z glownej stacji Bkk do Ayutthaya zaplacimy około 20 bahtów za bilet. Na miejscu czekaja tuk tukarze którzy namawiają do wycieczki po atrkacjach miasta. Nam udało się utargować z 900 bahtów do 500. Warto skrozystać bo odległości od atrakcji nie są małe. Na wycieczkę do autthaya trzeba poświęcić cały dzień a wieczor mozna spędzić w BKK - tam i tak ludzie wychodzą wieczorem:)

Jeli chodzi o wyspy ja osobiście polecam Koh Phi Phi - cudowne miejsce, mozna tam dojechac nocnym autobusem z BKK ceny ok 800-1000 bahtów, przy czym 1000 bahtów to już warunki królewskie.

Bus przyjezdza do Phuket gdzie mozna się zatrzymać, z Phuket to Phi Phi, z Phi phi do Krabi, a z Krabi z powrotem do Bkk.

Bilety na Krabi i do Bkk mozna kupić na Koh phi phi bez najmniejszego problemu.

Przy takim scenariuszu pradopodobnie musielibyście ominąć Koh Chang - wg mnie warto, przemyśl sobie i w razie jakichkolwiek pytań strzelaj smiało.

Ach jeszcze jedno - na lotnisko lepiej się wybrać wcześniej - nigdy nie wiadomo co wydarzy się w Bkk na drodze - miasto korek czasem.

Pozdrawiam i udanego wyjazdu:)

JotM dołączył
16.07.2014

JotM 14:24 | 16.07.2014

Zapomniałem dodać wycieczka do Kambodży mozna zorganizować z Tajlandii - biura organizują też wizy na miejscu, jednak biorąc pod uwagę, że macie tylko 12 dni to jednak lepiej skupić się na Tajlandii :)

ankagorska dołączył
11.07.2014

ankagorska 12:29 | 17.07.2014

Żeby zwiedzać Kambodżę pewnie musiałbyś wybrać rejon Pattaya, a to nie jest zbyt hmmm... atrakcyjne, przynajmniej jak dla mnie, miejsce. Nie wiadomo czego jest więcej, turystów czy prostytutek ;) Najpiękniejsze wyspy jak dla mnie to Phi Phi lub bardziej turystyczna, Koh Samui.

ARKMZ dołączył
08.07.2014

ARKMZ 17:55 | 16.07.2014

Dziękuję za odpowiedzi!

Czyli do Ayutthai najlepiej jechać trzecią klasą, pociągiem? Gdzie można znaleźć rzetelne informacje na temat tego, jak często odjeżdżają pociągi (podobno na stronie kolei tajskich informacje są nieaktualne na ogół)?

Pozdrawiam

JotM dołączył
16.07.2014

JotM 18:04 | 18.07.2014

Na peronach są tablice informacyjne, w BKK informacja, straznicy na peronie w bkk sami pdochdoza i pomagają. W mniejszych miejscowosciach są budy w ktorej zwykle ktoś siedzi i wie :) w Ayuuthaia jest tablica informacyjna - zdarzaja sie czesto opoznienia :)

Zabcia dołączył
26.10.2012

Zabcia 09:40 | 25.07.2014

Witam,
w Tajlandii moge polecic przede wszystkim wybrzeze (np Krabi) i wyspy takie jak Ko Phi Phi czy wyspy Jamesa Bonda.
Kambodze i Angkor Wat polecam jak najbardziej!!!
Na swiatynie Angkoru poswiecilismy 5 dni i wcale nam sie nie znudzilo, i z mila checia pojechalabym tam ponownie.

Moge polecic mojego bloga, mozna tam znalezc przydatne informacje (rowniez odnosnie wiz).
sites.google.com/site/mkmundo/podroze/tajlandia-laos-kambodza 
Jesli za duzo do czytania, to w skrocie Tajlandia strony 1 - 3 i 12 - 15; Kambodza strony: 8 - 11.

Pozdrawiam
Zabcia

PS. odnosnie wizy do Kambodzy, wyrabialismy taka wize na lotnisku i nie trwalo to w naszym wypadku dluzej jak 15 min (i to dlatego, ze kolezanka nie miala zdjecia). Mozliwe, ze czas wyarobienia wizy jest zalezny skad sie przylatuje i jek duzo jest podroznych.

thaiwhy dołączył
11.08.2014

thaiwhy 09:51 | 25.09.2014

Witaj
Tobie już się ta informacja nie przyda ale może komuś innemu się przyda.
Do Kambodży zdecydowanie najbliżej jest z Koh Changu. a I wyspa godna jest polecenia. My troszkę żałujemy, ze nie zostawiliśmy jej sobie właśnie na okoliczność odwiedzenia Kambodży i teraz będziemy tłuc się na drugi koniec Tajlandii wracając z Wietnamu. No nic ale ku przestrodze dla innych. Kambodża i Wietnam to idealne połączenie z Koh Chang :)
thaiwhy.wordpress.com/category/koh-chang/ 

ARKMZ dołączył
08.07.2014

ARKMZ 12:13 | 25.09.2014

Zgadza się, połączenie dobre, ale... trzeba uważać na przewoźników, którzy oferują transfery z Koh Chang do Siem Reap (350-400THB/osoba).
Pomimo zapewnień, że wizę załatwiamy sobie sami, okazuje się, że wysadzają nas kilka km od granicy z Kambodżą i żądają 1300THB/osoba za wizę (chociaż wiza kosztuje 20 dolarów).
Mamy dwa wyjścia - możemy się zbuntować (warto wtedy mieć zdjęcie biletu, bo bilety odbierają), albo ulec.

Potem kolejne oszustwo: proponują bus od granicy do Siem Reap za dodatkowe 250THB od osoby twierdząc, że wprawdzie autobus, za który zapłaciliśmy kupując bilet odjedzie, ale tylko wtedy, kiedy będzie pełny (So you mean it can be tomorrow? - Yes, sir.)

My się zbuntowaliśmy, ryzykując trochę. I co? Odjechał dodatkowo płatny bus i... zaprosili nas do autobusu. Dojechaliśmy szybko, sprawnie i wygodnie, bo było nas 4 osoby w pustym autobusie. Polecam!

A Angkor wspaniały.

atagaja dołączył
27.02.2012

atagaja 15:18 | 27.09.2014

Moim zdaniem daruj sobie tym razem Kambodżę. Jesteś 12 dni w Tajlandii, więc poznaj ten kraj. Ale jeśli będziesz nadal przekonana na Ankor, to z Koh Chang również są organizowane wyprawy do Ankor. Najkrótsza wyprawa chyba na 3 dni, o ile dobrze pamiętam. Jeśli z Bangkoku wyjedziesz rano ok. 8, to o 15 powinnaś być na wyspie. Z powrotem podobnie. Na Koh Chang spędziłam tydzień i było co robić. Wypożycz skuter i zwiedzaj. Wyspę co prawda objedziesz w 1 dzień, ale możesz robić tak codziennie. W końcu to urlop i pośpiech nie wskazany :)
Szczegóły mojej styczniowej podróży opisałam na www.nitkiwdrodze.pl 

Pozdrawiam!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl