Forum dyskusyjne


Kto był tam niedawno

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

es dołączył
27.06.2004

es 11:19 | 20.03.2005

Wybieram się do Nepalu, szukam więc kogoś, kto tam był niedawno (Katmandu i Pokhara). Czy rzeczywiście jest niebezpiecznie? Czy przejęcie faktyczne władzy przez króla i armię jest odczuwalne lda turystów? Potrzebne mi informacje z pierwszej ręki a nie agencyjne doniesienia.


wob dołączył
08.03.2006

wob 08:33 | 08.03.2006

Wróciłem tydzień temu z Nepalu.Faktycznie miasta są lekko ufortyfikowane ( zasieki, punkty kontrolne, transportery opancerzone, żołnierze z bronią) aczkolwiek do tego widoku można się przyzwyczaić. Poza tym dla wielu osób w naszym kraju jest on jakby znajomy. Kontrole są częste, jednakże w głównej mierze dotyczą miejscowych i dla nich mogą być uciążliwe.Nie należy zapominać, że turystyka dla Nepalu dalej pozostaje głównym żródłem PKB i turysta podróżujący w jakiejkolwiek formie jest traktowany w sposób specjalny.W Pokharze i Kathmandu jest spokojnie, obcokrajowców jest nieco mniej (podobnie jak w Indiach Pn.) przede wszystkim Amerykanów i osób z Europy Zach. co wynika z nieco histerycznej propagandy w tych krajach dot. potencjalnych zagrożeń. Polecam wyjazd. Polscy twardziele poradzą sobie w każdych warunkach!


Zielona Gałązka dołączył
29.03.2006

Zielona Gałązka 22:51 | 29.03.2006

Ja byłam w zeszłym listopadzie..Jak chcesz to napisz do mnie - udziele Ci wskazówek
renabed@poczta.fmStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl