Forum dyskusyjne

Od Kołobrzegu po Gdańsk co warto zobaczyć

kategoria podróże po świecie

kraj Polska

loki_loki dołączył
05.08.2015

loki_loki 11:29 | 05.08.2015

Witaj podróżniku :)

Za tydzień wybieram się na urlop w okolice Kołobrzegu, kilka dni później autem będę podróżował do Gdańska. Chciałbym zwiedzić coś po drodze, zobaczyć jakieś ciekawe miejsca, bądź po prostu urzekające widoki, może jakieś nieznane miejscówki? Nie mam jednak wiedzy na temat tego co mógłbym na tej trasie znaleźć, pomożesz?

Nie chodzi mi tutaj jedynie o nazwy miejscowości tylko o konkretne miejsca (latarnie, zamki, muzea, lokalizacje) warte uwagi, po prostu coś co trzeba zobaczyć!

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie propozycje :)

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 16:19 | 05.08.2015

Dla osoby zainteresowanej latarniami morskimi:
1. Latarnia morska Gąski (27 km na wschód od Kołobrzegu)
2. Latarnia morska Darłowo w Darłówku
3. Latarnia morska Jarosławiec
4. Latarnia morska w Ustce
5. Latarnia morska Czołpino
6. Słowiński Park Narodowy
7. Latarnia morska Stilo
8. Dwie latarnie morskie w Rozewiu (stara i nowa)
9. Stawa Sopot
10. Stawa Westerplatte
11. Twierdza Wisłoujście (była latarnia morska)
12. Latarnia Nowy Port w Gdańsku (nieczynna) i nowa w Porcie Północnym...

loki_loki dołączył
05.08.2015

loki_loki 08:17 | 06.08.2015

No to latarnie już mam :) Czekam na inne miejsca :)

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 15:57 | 06.08.2015

Nie tylko latarnie, bo również wydmy Słowińskiego Parku Narodowego...
Zamki nie są liczne:
Ruiny zamku Biskupów Kamieńskich w Karlinie
Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie (muzeum)
Zamek Książąt Pomorskich w Słupsku (muzeum)
Zamek krzyżacki w Lęborku (sąd)

[konto usunięte] dołączył
03.12.2012

[konto usunięte] 12:42 | 20.08.2015

>Ja polecam pojechać przez Wejherowo, a tam odwiedzić:
>1. Kalwarię Wejherowska i kościół klasztorny
>2. „Szlak Alfabetu Kaszubskiego”
>3. Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej
>4. Park Miejski w Wejherowie
>5. Ratusz Miejski

>

Facet już dawno pojechał i zdążył pięć razy wrócić.

gajowy_gugała dołączył
26.01.2013

gajowy_gugała 18:31 | 20.08.2015

Miejsce może znane ale za to punkt obowiązkowy to ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym. Sam Słowiński Park jest bardzo ładny no i jeziora: Łebsko (7,1 tys. ha), Gardno (2,5 tys. ha), Jezioro Dołgie Wielkie (156 ha) i Dołgie Małe (6,2 ha).

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 19:47 | 20.08.2015

Ale jak widzisz to nic takiego, przecież kiedyś może pojechać jeszcze raz.
No i niestety loki_loki zdetronizował Omnika. Można powiedzieć, że zabłysnął i zgasł. Wynik poniżej jednej sekundy musi robić wrażenie (niestety nie na wszystkich).

tomanek dołączył
19.03.2015

tomanek 12:02 | 07.09.2015

Dobrze jest przenocować w [url]www.gryfpobierowo.pl[/url] 

[fb] Ed Brz dołączył
07.09.2015

[fb] Ed Brz 12:41 | 07.09.2015

Polecam wyskoczyć z Trójmiasta do Malborka. Zamek robi niesamowite wrażenie. Jakiś czas temu zabrałem tam znajomych, którzy przyjechali do mnie z zagranicy i byli zachwyceni. Obecnie jest to największy zamek krzyżacki w Europie.
Warto jest również więcej czasu poświęcić Gdyni. Często jest niedoceniana i wiekszość skupia sie na Gdańsku i Sopocie. Moim zdaniem jednak jest to jedno z ciekawszych miast w Polsce.
[moderacja przez GlobAdmina]

Magda Kajzer dołączył
11.12.2014

Magda Kajzer 10:59 | 09.09.2015

Ciekawe porady, takie nieszablonowe.
Lubię to! Będę je mieć na uwadze :)

xxx3000 dołączył
19.04.2016

xxx3000 14:56 | 19.04.2016

Witam serdecznie,

w zeszłym roku miałam okazje byc nad morzem dokladnie w Gdyni. Znalazłam firme zajmującą

się wynajmem łodzi motorowych oraz wycieczkami po zatoce Gdańskiej. Firma nazywa się

SunSail www.sunsail.pl  Osobiście skorzystaliśmy z wycieczki gdyż nie posiadmy uprawniej lecz to nie problem gdyż firma posiada osoby z uprawnieniamy. Ceny są bardzą przystępne i nie załuję wydanych pieniedzy nawepwno w tym roku ponownie skorzystamy :) mozna również wyporzyczyć skuter wodny jestem w trakcie robienia uprawnien gdyż jest do zrobienia w jeden weekend.

Zachęcam wszystkich :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl