/ / POLSKA > Karkonosze > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne

Karkonosze

kategoria podróże po świecie

kraj Polska

johana dołączył
30.03.2013

johana 19:44 | 03.04.2017

Witam, potrzebuję pomocy, rady od osób, które dobrze znają Karkonosze. Wybieram się tam tylko na 4 dni, jak zaplanować trasy, żeby w ciągu tych 4 dni przejść i zobaczyć jak najwięcej.

loo dołączył
05.02.2013

loo 21:04 | 03.04.2017

Ile czasu, kilometrów, przewyższenia dziennie chcesz robić?

johana dołączył
30.03.2013

johana 22:02 | 03.04.2017

Mogę iść cały dzień, zazwyczaj wcześnie jestem na szlaku, więc 10, 12 godz nie stanowi problemu. W Tatrach nieraz przeszłam do 30 km. Mam pełne 4 dni na wędrówki.

loo dołączył
05.02.2013

loo 23:04 | 03.04.2017

Noclegi masz już jakieś zaklepane czy nastawiasz się na schroniska i pensjonaty po drodze? Szukam zaczepienia na start i koniec wycieczki :)

johana dołączył
30.03.2013

johana 09:24 | 04.04.2017

Nie mam zarezerwowanych noclegów, będę na miejscu szukać, mogę spać też w schronisku, na podłodze, nie potrzebuję wygod.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 11:54 | 04.04.2017

Johana, Karkonosze to bardzo małe góry, maja tylko 40 km długości i są dostępne z każdej strony. Mają świetną infrastrukturą turystyczną. Możesz spokojnie jechać w ciemno. Najciekawsze widokowo są oczywiście górne partie. Na pierwszy raz jako obowiązkowe miejscówki polecam Ci: Śnieżkę, Śnieżne Kotły (to chyba najciekawsze miejsce w Karkonoszach), Równię Pod Śnieżką, Dolina Łomniczki. Po drodze do tych punktów będziesz miała dużo mniejszych atrakcji: ostańce, punkty widokowe, stawki i ciekawe minerały. Obowiązkowo Chojnik, W okolicach Kowar są udostępnione ciekawe sztolnie. Wodospady moim zdaniem są przereklamowane. Na bazę wybrałbym Karpacz.

johana dołączył
30.03.2013

johana 13:33 | 04.04.2017

Czyli z Karpacza wychodzić w gory. Dzięki za rady i wskazówki. Pozdrawiam

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 13:47 | 04.04.2017

Nie koniecznie Karpacz, może być schronisko. Miałem na myśli, tę część Karkonoszy.

turkus dołączył
02.07.2006

turkus 15:31 | 04.04.2017

najciekawszy krajobrazowo szlak w Karkonoszach jest po Czeskiej stronie. Idąc od schroniska Lucni Bouda czerwonym w stronę Spindlerowego Mlyna, w punkcie Ubocni Kozich hrbetu zaczyna się odnoga żółtego szlaku , polecam.
Jeśli coś mogę Ci zasugerować, to wyjdź z tego schematu o którym tu piszą.
Dojedź pociągiem lub autobusem do Jakuszyc i jako pierwsze miejsce noclegu wybierz Izerkę po Czeskiej stronie ( nie będę się o tym miejscu rozpisywał, każdy kto tam był, wie z jakiego powodu ). Koniecznie idź do knajpki w Pansky Dum na ciasto jagodowe. Dalej ustaw sobie przemarsz w kierunku Śnieżki, ale koniecznie zaplanój nocleg w okolicy Spindlerovego Mlyna. Omiń Szklarską i Karpacz. Szkoda czasu na te miejsca.

johana dołączył
30.03.2013

johana 15:55 | 05.04.2017

Dziękuję za wskazówki. Polecasz czeską stronę, bo pewnie jest spokojniej i mniej turystów, niż po polskiej stronie. Coś jak w Tatrach. Poprzegladam te trasy na mapie, jeszcze raz dzięki

johana dołączył
30.03.2013

johana 21:41 | 10.04.2017

Zdecydowałam się na polską stronę (czeską, może kiedyś w przyszłości), chciałabym się przemieszczać czerwonym szlakiem, z której strony lepiej zacząć: z Szklarskiej Poręby w stronę Karpacza, czy na odwrót? I które schronisko godne polecenia?

lubser dołączył
14.09.2018

lubser 14:39 | 25.04.2022

Macie do polecenia miejsce w okolicach Kotliny Kłodzkiej albo Stronia Śląskiego, do którego pojadę z trzylatkiem i niespełna roczniakiem? Takie na odludziu, gdzie nakarmia, mają basen, może jakaś sala zabaw

tami dołączył
26.04.2022

tami 09:58 | 26.04.2022

[Treść została poddana moderacji!]

Grzes88 dołączył
19.05.2022

Grzes88 12:46 | 27.05.2022

Jeśli chodzi o Karkonosze to bardzo polecam wędrówki na Śnieżkę, najlepiej niebieskim szlakiem o ile pamiętam. Jest długi, ale łągodny i zahacza o 3 schroniska ;)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl