Forum dyskusyjne

Grecka organizacja pracy - Korfu

kategoria podróże po świecie

kraj Grecja

ronin29 dołączył
12.04.2012

ronin29 09:47 | 02.05.2017

Nom tak...Moj ojciec przylecial 1 maja na Korfu, abo odwiedzic mnie w pobliskiej albanskiej Sarandzie.
Mial wziasc prom tegoz samego dnia do wspomnianej Sarandy z Korfu...Niestety - jak sie okazalo - 1 maja Grecy nie pracuja w portach (jak i w wielu innych miejscach - metro, busy etc.) . Viva socjalizm i darmowe kredyty !

Nom tak..A wiec 40 euro wybulone za hotel zaraz przy porcie, aby nastepnego dnia rano wyruszyc wreszcie do Sarandy. Szybka lodka ma wyplynac o 9:15... Rodziciel juz od 8 z hakiem bilet kupiony, teraz tylko przejsc kontrole paszportowa...Niestety - jak sie okazuje - to nie wystarczajacy czas dla pracujacych pelna para celnikow greckich...Rodziciel spoznia sie wiec na ta lodke, musi kupic nastepny bilet za kolejne 20 euro (paragraf 22 - aby przejsc odprawe paszportowa, trzeba wczesniej kupic bilet..a kogo z odprawy moze obchodzic to, ze ktos sie spozni na lodke ? klient nie-nasz pan, podstawowa zasada socjalizmu)...Pieknie, bardzo pieknie...

Mieszkalem na 4 kontynentach i w roznych dziwnych zadupiach tego swiata, ale nigdzie nie zdarzylo mi sie, aby turysta/przyjezdny/gosc/klient byl traktowany z takim brakiem szacunku i wszystko bylo tak zle zorganizowane...
Juz sam wjazd do Grecji samochodem z osciennych krajow - czy to Bulgarii, czy to Albanii, daje do myslenia - greckiemu celnikowi nawet sie nie chce wyjsc po dokumenty (a co sie bedzie przemeczal), to kierowca musi grzecznie wysiasc i podac usluznie usmiechnietemu przystojniakowi w mundurze swoje dokumenty...Rowniez - pierwszy raz cos takiego widzialem, a przekraczalem autem jakies 6-8 granic w Europie...
Pozniej zaczynam czytac opinie o lotnisku Korfu, ktore tylko potwierdzaja moja opinie o tym kraju... Lotnisko jest oceniane jako fatalnie zorganizowane, ludzie tam pracujacych maja w zupelnym p..owazaniu klientow (czyli pasazerow) itd..

Wiecej moja noga w tym kraju niepostanie. Nie warty swojej ceny, zle zorganizowany, przezarty lenistwem do maximum.I niestety przyslania to jego zalety, jak: pyszne jedzenie, ciekawa starozytna kulture, zabytki na kazdym kroku, piekne widoki i w sumie przyjaznych ludzi.
Nigdy wiecej Grecjo ! Juz wole Albanie :-) Podczas gdy Albania idzie do przodu, wy stoicie w miejscu, czasami wrzucajac tylko wsteczny bieg.

żeglarz dołączył
29.02.2012

żeglarz 23:12 | 02.05.2017

>Nom tak......
>Wiecej moja noga w tym kraju niepostanie. Nie warty swojej ceny, zle zorganizowany,
>przezarty lenistwem do maximum.I niestety przyslania to jego zalety, jak: pyszne
>jedzenie, ciekawa starozytna kulture, zabytki na kazdym kroku, piekne widoki i w
>sumie przyjaznych ludzi.
>Nigdy wiecej Grecjo ! Juz wole Albanie :-) Podczas gdy Albania idzie do przodu, wy
>stoicie w miejscu, czasami wrzucajac tylko wsteczny bieg.
>

To i dobrze, że Twoja cytuję: "Wiecej moja noga w tym kraju niepostanie" !!!
Grecja i grecy to wspaniały kraj i mili ludzie, nie chcę wymieniać tu nacji europejskich, którym daleko do uprzejmości czy wyrozumiałości greków (podam jedynie, że mam na myśli te dość liczne) z organizacją też sobie radzą a że w święta świętują - takie ich prawo, po to są święta. Nie będę opisywał jak wyglądał mój przylot na wspaniałe Heathrow w zwykły dzień nie świąteczny ale opóźnionym samolotem.
Odpuść sobie Grecję, z korzyścią dla wszystkich.
Pozdrawiam,
Marek

ronin29 dołączył
12.04.2012

ronin29 18:44 | 06.05.2017

>To i dobrze, że Twoja cytuję: "Wiecej moja noga w tym kraju niepostanie" !!!
>Grecja i grecy to wspaniały kraj i mili ludzie, nie chcę wymieniać tu nacji
>europejskich, którym daleko do uprzejmości czy wyrozumiałości greków (podam jedynie,
>że mam na myśli te dość liczne) z organizacją też sobie radzą a że w święta świętują
>- takie ich prawo, po to są święta. Nie będę opisywał jak wyglądał mój przylot na
>wspaniałe Heathrow w zwykły dzień nie świąteczny ale opóźnionym samolotem.
>Odpuść sobie Grecję, z korzyścią dla wszystkich.
>Pozdrawiam,
>Marek

Odpuscilem sobie na najblizszy czas, Nie przecze ze kraj piekny i ludzie OK (ale ta organizacja...)..Wole Hiszpanie.przynajmniej nie ma bezpanskich psow heh...Pzdr

Tygrrysek dołączył
16.03.2016

Tygrrysek 23:34 | 06.05.2017

Hehe, nieźle. Przyjechać do kogoś w gości i narzekać z rozgoryczeniem, że święta mają wolne od pracy. No jak oni śmią. Brak szacunku totalny. Tak to chyba tylko polak potrafi. :P

Polecam ci jechać następnym razem do chin. Ostatnio jak spotkałem anglików na wakacjach, którzy pracowali w chinach to mi opowiadali, że prawo tam pozwala na tylko 7 dni urlopu przez cały rok. Tam nie będziesz się miał czego czepiać. :P
No albo korea północna. Tam też pewnie gonią ludzi do pracy biczami.

ronin29 dołączył
12.04.2012

ronin29 10:04 | 17.05.2017

Nie kojarze, aby w jakimkolwiek normalnym kraju 1 maja nie kursowalo metro, autobusy, ani PROMY.
Nie kojarze rowniez jakiegokolwiek kraju, gdzie przy przekraczaniu granicy autem, trzebaby bylo ISC do celnika do okienka, ktory np. w tym momencie gada sobie przez telefon albo pije kawe i sie przeciaga na krzesle.
Do Chin sie na razie nie wybieram (podobno strasznie nie szanuja matki natury), do Korei Polnocnej ani mysle jechac...
W sumie moja noga postala ostatnio w Grecji jakos tydzien temu..i przyznaje - fajny kraj ! ale bez tego co napisalem.
Pojechalem wyplacic euros nomen omen, walute ktora dla tego kraju w ogole nie powinna obowiazywac moim skromnym zdaniem.
pozdro
>Hehe, nieźle. Przyjechać do kogoś w gości i narzekać z rozgoryczeniem, że święta mają
>wolne od pracy. No jak oni śmią. Brak szacunku totalny. Tak to chyba tylko polak
>potrafi. :P
>
>Polecam ci jechać następnym razem do chin. Ostatnio jak spotkałem anglików na
>wakacjach, którzy pracowali w chinach to mi opowiadali, że prawo tam pozwala na tylko
>7 dni urlopu przez cały rok. Tam nie będziesz się miał czego czepiać. :P
>No albo korea północna. Tam też pewnie gonią ludzi do pracy biczami.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl