Forum dyskusyjne


Peru Boliwia - pora deszczowa

kategoria podróże po świecie

kraj Peru

masada dołączył
25.06.2011

masada 19:09 | 02.12.2017

Hej, mam pytanie o wyjazd na przełomie stycznia i lutego.

Wiem, termin nieszczególnie fortunny, ale mam bilety, więc klamka zapadła.

Pytanie brzmi: jak bardzo źle jest? ;)

Oprócz głównych atrakcji chciałbym na przynajmniej kilka dni spędzic Amazonii, myślę o Iquitos i krótki wypad do dżungli. Wybić sobie z głowy?


Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 15:26 | 03.12.2017

Ponieważ pora deszczowa, porze deszczowej nierówna, najlepiej zorientuj się na miejscu. Jak nie będzie jakoś szczególnie deszczowo to Amazonia - najtaniej będzie z Boliwii, ewentualnie można również z Cuzco (Park Narodowy Manu, minimum 3 dni, ale najlepiej dłużej - tak powyżej 5). Jak będzie mocno lało to pozostają różne rejony Peru, czy Boliwii, gdzie deszcz nieco mniej przeszkadza ....


masada dołączył
25.06.2011

masada 18:36 | 04.05.2018

Zdam tylko relację, że było dokładnie tak jak napisałeś: reguły tu nie ma. Trafiliśmy chyba na jakąś nadzwyczaj suchą porę deszczową, bo w ciągu niemal miesięcznego pobytu porządniej zmokłem może raz ;)
Na dżunglę czasu ostatecznie nie wystarczyło


tomaszmarte dołączył
04.05.2012

tomaszmarte 01:36 | 12.12.2017

To najgorsza pora na przyjazd do Peru. Ale skoro nie ma wyjścia to nie warto narzekać. Dłuższy pobyt zaplanujcie na wybrzeżu, dżungla to loteria, może być tak, że będzie padało tylko w nocy lub 1-2 godziny dziennie, może być tak, że przez 3 dni nie wyjdziecie z bungalowów. Sugeruję Iquitos, lub Puerto Maldonado. Jestem na miejscu, zajrzeć na mojego bloga, mogę pomóc w przygotowaniu planu trasy. Saludos!
southamerica.blog.onet.pl/ Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl