Forum dyskusyjne

zakup biletów przez www tickets pl

kategoria podróże po świecie

nokian dołączył
01.04.2008

nokian 12:09 | 16.01.2018

Witam. Planuję zakup biletów do Australii październik/listopad 2018. Wyszukiwarka skyscanner pokazuje atrakcyjne ceny przewoźników AirChina oraz SingaporeAirlines. Po wejściu na stronę tych przewoźników cena biletu jest już droższa. Możliwość tańszego zakupu jest przez pośrednika www.tickets.pl 
Czy ktoś kiedyś kupował bilet przez takiego pośrednika? Jest to bezpieczne?

69 TOURS dołączył
11.07.2017

69 TOURS 18:22 | 16.01.2018

Przesz ostatnie 10 lat leciałem miedzy Polska i Australia 10 razy. Ja zawsze kupuje bilety przez pośrednika bo generalnie są najtańsze. Przez te wszystkie lata nie miałem nigdy żadnych problemów. Przez ten okres o którym pisze to przez rożnych pośredników leciałem, i to zawsze było uzależnione od ceny i czas lotu.
Nigdy nie leciałem Air China czy China Southern, ale wiem ze one maja najtańsze bilety. Problem jest ze te linie maja okropne połączenia i lot jest strasznie długi. Ja ogólnie staram się kupić bilet gdzie lot miedzy Polska i Australia trwa nie dłużej niż 26 godzin. To uważaj na połączenia i czas lotu bo różnica ceny nie musi być duża a lot może trwać 23 godziny albo 56!!

nokian dołączył
01.04.2008

nokian 21:00 | 04.03.2018

dzięki za odpowiedź. możesz mi powiedzieć jaką najlepszą cenę znalazłeś za lot do Australii?
ja myślę o zakupie takiego lotu:
Warszawa - Singapoore - Sydney
Adelaide - Singapooer - Warszawa
koszt to 4400 zł przewoźnik Singapooreairlines

czy to dobra? czy lepiej poczekać i szukać czegoś tańszego?

69 TOURS dołączył
11.07.2017

69 TOURS 04:36 | 07.03.2018

Nie wiem dla czego, ale ceny sa inne jesli lot sie zaczyna w Polsce, czy w Australii. Ale bez paniki. Moja dziewczyna kupila bilet raz przez internet i raz (pierwszym razem) przez biuro turystyczne w Polsce. Ten drugi raz (przez internet) dostala owiele lepsza oferte i bilet jej kosztowal cos kolo zl 3800.

Ja kupuje bilety w Australii i place Australijskimi dolarami. Najlepsza cena to $1150. To wychodzi okolo zl 3050. Ale polaczenie bylo straszne. Siedzialem w Bangkoku 12 godzin. To nie byl problem bo bylem z kolega i zwiedzilismy centrum Bangkoku przez ten czas. Po za tym to place miedzy $1400 i $1700 (zl3700 i zl4500).
Najtaniej jest przez linie arabskie bo jest tylko jedna przesiadka. Tym mniej przesiadek tym mniej podadkow sie placi.

nokian dołączył
01.04.2008

nokian 21:49 | 08.03.2018

Dzięki za odpowiedź. Bilet już kupiłem Warszawa - Sydney, Adelajda -
Warszawa. Długa przesiadka w Singapurze więc będzie można zwiedzić miasto.

Chcę zobaczyć Uluru. Wstępnie planuję dostać się tam samolotem do Ayers Rock z Cairns. Bilety jest drogi w porównaniu z innymi trasami jak Sydney -Cairns czy Ayers Rock - Melbourne.

Mógłbyś coś podpowiedzieć jak najtaniej dolecieć do Ayers Rock?

69 TOURS dołączył
11.07.2017

69 TOURS 03:10 | 09.03.2018

Mógłbyś coś podpowiedzieć jak najtaniej dolecieć do Ayers Rock?

Niestety nie, bo nie mam doswiadczenia w tym a nie chce cie w blad wpedzic.
Moge tylko sugerowac zebys sprawdzal ceny na portalach tak jak tickets.pl i podobne portale. Sprawdzaj regularnie bo ceny moga sie zmieniac. Po krotkim czasie bedziesz mial rozeznanie "okolo" jakiej ceny bilety kosztuja. To co ja sugeruje dotyczy kazdego lotu gdzie kolwiek.
Druga rzecz, bym sugerowal zebys sprawdzil inne polaczenie np Sydney -
Ayers Rock czy Melbourne - Ayers Rock. Moze byc ze loty beda tansze bo jest wiecej konkurencji na tych trasach. I moze byc tak ze bedzie tobie bardziej sie oplacalo po prostu zmienic sobie trase troche i leciec z Sydney czy Melbourne zamiast z Cairns. Roznie bywa to pomysl o tym.

Ogolnie ceny beda uzaleznione od popularnosci, i przez to, konkurencji na roznych trasach. Najbardziej popularna trasa jest Melbourne - Sydney. Na tej trasie bilety sa nie proporcionalnie tanie i nie powinnes sie takimy cenami kierowac, bo to moze byc zmylne.

MwAustralii dołączył
09.03.2018

MwAustralii 04:58 | 10.03.2018

Hej, osobiscie polecilabym ci rozejrzec sie za wypozyczeniem samochodu i dojechaniem tam na wlasna reke:) My tak wlansie zrobilismy. Nie wiem tylko czy taka opcja wgl u cb wchodzi w gre. Samochodem zawsze mozesz zachaczyc o inne ciekawe miejsca a z noclegami na trasach w AU nie ma jako tako adnego problemu :)

nokian dołączył
01.04.2008

nokian 10:04 | 10.03.2018

biorę taką opcję pod uwagę ale będę miał tylko trzy tygodnie na cały pobyt w Australii. chciałbym wypożyczyć auto na trasie Alice Springs - Ayers Rock; Melbourne - Adelajda. Jaką wypożyczalnię byś zaproponowała? Albo jakie sugestie co do trasy? Warto męczyć się autem na odcinku Melbourne - Adelajda?

69 TOURS dołączył
11.07.2017

69 TOURS 10:18 | 10.03.2018

Trasa Melbourne - Adelajda nie jest meczaca. To okolo 750km i wiele z tego to autostrada. Ladne sa krajobrazy, nie jak na trasie miedzy Melbourne i Sydney.

Bardziej meczace bedzie na trasie w srodku Australii. Tam dopiero sa dlugie trasy i malo co tam jest tzn tez sa piekne krajobrazy, pustinia itp, ale kurde po paru godzinach wystarczy tego, a jazda moze trwac pare dni.

Jedno pewne, ze w 3 tygodnie nie ma szans zaliczyc calej Australii. Jesli chcesz wbic ile sie da ma maksa to wypozyczaj samolot na te dlugie odcinki i wtedy sobie zaoszczedzisz, doslownie, wiele, wiele dni na jazdy. Ale jazdy tez maja swoje uroki :)

Powiem z mojego doswiadczenia...
Jak moi klienci przyjezdzaja do Australii na 3 tygodnie to ja sie skupiam na Melbourne, Victoria i Sydney. Moze duzo Australii nie widza, ale to co widza to widza w duzych detalach, bez pospiechu i w relaksujacym tempie. A i tak czy siak nie da sie zrobic wrzyskiego w 3 tygodnie nie wazne jak sobie to ulozysz.

MwAustralii dołączył
09.03.2018

MwAustralii 12:01 | 12.03.2018

Faktycznie wiekszosc czasu mozesz nie spotkac zywej duszy. Nam to odpowiadalo :) Chociaz mamy wlasny samochod polecilabym ci firme www.wickedcampers.com.au/  - zamierzam z niej skorzystac w swojej podrozy do NZ. Jesli masz tylko 3 tygodnie to faktycznie nie jestes w stanie sporo zobaczyc zwazywszy na to ze tutaj w Australii odleglosci sa ogromne miedzy konkretnymi miejscami. Na twoim miejscu probowalabym skupic sie na kilku miejscach niezbyt daleko oddalonych od siebie zebys pozniej nie zalowal ze np. tam bylo tak fajnie a spedziles tam tylko kilka dni bo na wiecej czas nie pozwolil :)

nokian dołączył
01.04.2008

nokian 22:28 | 26.04.2018

Witaj. Mam jeszcze jedno pytanie. Próbuję za-bookować kilka lotów przez Qantas. Dochodzę to ostatniego etapu - płatności. Pojawia się e-ticket information. W tym miejscu należy wpisać swoje dane. Czy wpisać dane adresowe w Polsce? Czy wystarczy tylko imię i nazwisko? Na samym dole znajduje się okno Country: Australia - nie można tego zmienić. Czy tak to ma zostać?
Czy obcokrajowiec może bezpośrednio kupować loty przez Qantas? Czy trzeba przez pośrednika?

69 TOURS dołączył
11.07.2017

69 TOURS 20:21 | 05.05.2018

Czuje ze rezerwujesz loty "domestic" i stad nie ma innej opcji niz Australia bo domestic loty lataja tylko po Australii. Przez to nie mozna byc w innym kraju i jednoczesnie latac po Australii.

Jesli chodzi o dane to dane ktore musisz wpisac beda mialy gwiazdke ( * ) obok pola zeby zaznaczyc ze te pola musza byc wpisane.

Czy sprawdziles tez loty:
Jetstar
Tiger Airways
Virgin Australia?

nokian dołączył
01.04.2008

nokian 23:13 | 17.05.2018

Dzięki za odpowiedź. Zakupiłem bilety przez Qantas, podałem tylko imię i nazwisko. Dwa loty będą realizowane przez Jetstar. Sprawdziłem Tiger i Virgin, i Qantas najbardziej mi odpowiadał z trasami i czasem.

19 i 20 października będę w Melbourne. Planuję zwiedzić Great Ocean Road i The Twelve Apostles. Czy mógłbyś polecić gdzie kupić wycieczkę? Czy warto kupować wycieczkę będąc jeszcze w Polsce czy szukać tam na miejscu?

Czy wiesz gdzie można zapisać się w Melbourne na tygodniowy lub kilkudniowy kurs języka angielskiego? Żeby dostać zaświadczenie, że odbyłem taki kurs. Niekoniecznie chciałbym uczestniczyć w zajęciach ale zależało by mi na takim dokumencie, że odbyłem taki kurs.

69 TOURS dołączył
11.07.2017

69 TOURS 22:37 | 30.05.2018

Witam.

Ja bym sugerowal wykupic wycieczke jak juz bedziesz tu w Melbourne.
Jest duzo roznych firm co organizuje te wycieczki i cenowo sie sporo roznia.

Chyba najtansze podroze kosztuja cos okolo $75 za osobe. Oczywiscie to bedzie jakis autobus i sporo ludzi. Ale zobaczysz co masz zobaczyc i za dobra cene.
Sa ta podroze organizowane na motorach, oczywiscie cena jest owiele wyszsza.
69 Tours, moja firme, nie ma wycieczek tam, ale mozemy zorganizowac "custom" wycieczke tzn dopasowana do potrzeby klienta. Cena zaczyna sie od $500 za 2 osoby, albo $800 za 4. To jest sporo cena, ale w tym jest "Australijskie" jedzenie, przewoz w BMW, maxymalnie 4 osoby, postoje gdzie i kiedy bys chcial, no i oczywiscie swoj kierowca i tlumacz.
Krotko mowiac......jest duzo, duzo opcji na taka wycieczke. Znajdziesz miejsce i firme ktora cie zawiezie. Pytanie jest jaki masz budzet i co oczekujesz, i wtedy wybierzesz firme i oferte ktora bedzie najbardziej dopasowana do twoich potrzeb.

A jesli chodzi o szkole, to niestety, nie znam sie na temacie i nie moge nic doradzic bo po prostu nie wiem.

69 TOURS dołączył
11.07.2017

69 TOURS 22:41 | 30.05.2018

Jak juz pytasz sie o Great Ocean Road no to wbij do mojej grupy na Facebook.

Facebook grupa: "Podróże po Australii"

Tam nakrecilem pare filmow z jednej wycieczki z Great Ocean Road. Mialem 4 kolezanki ktore pracowaly jako stewardessy dla Emiratow i chcialy miec osobista wycieczke jak byly w Melbourne na jeden dzien. Wiem ze sie bardzo cieszyly z wycieczki i mam to na filmiku na Facebook.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl