Forum dyskusyjne

Trek w Nepalu -solo z przewodnikiem czy z biurem

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

nurek102 dołączył
28.11.2018

nurek102 23:21 | 28.11.2018

Wydaje mi się ze temat jest na tyle ciekawy ...oczywiście ciekawy dla poczatkujacych globtroterów w Nepalu i okolicach. Dlatego chciałbym rozpocząć dyskusje czy osoba sprawna jezykowa ,sprawna intelektualnie i jako taka "fit" powinna penetrować okolice samemu ,z przewodnikiem czy może pozwolić zorganizować trek, pobyt firmom większych czy mniejszym ,profesjonalnym bardziej i mniej -jakich jest pelno w Nepalu i w Polsce.

Za wszystkie sensowne sugestie ,podpowiedzi i opinie będę ze wszech miar wdzięczny.

pozdrowionka
as

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 23:41 | 28.11.2018

jak dla mnie możesz spokojnie ruszyć z przewodnikiem. Mam super gościa, Jhamkę, spędziłam z nim trochę czasu w Nepalu, z mojego polecenia kontaktowało się z nim kilka osób z globa. Jest tu o nim wątek na forum.
Napisz do kolesia na priva:
www.facebook.com/search/top/?q=jhamka%20prasad%20chaulagain&ep  a=SEARCH_BOX
Jeżeli masz jakieś pytania, pisz do mnie na priw

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 10:31 | 29.11.2018

Jeśli masz górskie doświadczenie, znasz język, spokojnie przejdziesz sam. Przewodnik to gwarancja, że nigdzie nie zboczysz ze szlaku, on zauważy szybciej niż ty,że teren jest oblodzony, albo za chwilę zlecą kamienie. Kupi batoniki w sklepie w cenach dla miejscowych, zwróci uwagę na rośliny, których nie znasz, zaprosi do swojego domu,który mijamy po drodze, opowie o życiu Szerpów, zaproponuje skrót.Ot, taka gwarancja, że możesz odpuścić sobie kontrolę nad trasą i napawać się pięknem gór. Ale bez niego też dasz sobie radę. Jeśli zdecydujesz się na przewodnika, nie płać polskiemu pośrednikowi,wszystko załatwisz w Nepalu.

Zibi_13 dołączył
17.03.2014

Zibi_13 08:30 | 05.12.2018

Ja kiepski językowo, w miarę sprawny intelektualnie i jako tako "fit" bo już mocno starszy wybrałem się na trekking do Nepalu. Trasy są generalnie trzy - pod Annapurnę, przez przełęcz Thorung La i pod Everest. Ja wybrałem Annapurnę. Idzie się jak do Morskiego Oka, trudno pobłądzić, a nawet jak pójdziesz źle to nepalczycy pokazują gdzie masz iść. Warto mieć kogoś do towarzystwa bo jest łatwiej i bezpieczniej. Towarzystwo możesz ze sobą przywieźć, nabyć na treku lub odpłatnie przez hotelik.Jak jest to dla Ciebie interesujące to na priv lub telefon zapodam ci więcej informacji.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl