/ / KOLUMBIA > Kolumbia Góry i morze Zaginione Miasto > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne


Kolumbia Góry i morze Zaginione Miasto

kategoria podróże po świecie

linkalinka dołączył
06.09.2011

linkalinka 08:42 | 22.04.2022

Spędziłam 3 tygodnie w Kolumbii - Colombia, tak należy wymawiać w rozmowie z Kolumbijczykami.
Trekking w PN Nevado del Tolima - 6 dni, Ciudad Perdida - 4 dni, La Guajira - 2 dni. Treki i wyjazd do Punta Gallinas wykupione w agencji, koszt CP - ok.1100 zł, PG - ok. 650 zł. W te miejsca można dotrzeć tylko z przewodnikiem/lokalnym kierowcą. Do punta Gallinas dojedzie się tylko autem 4x4, tu nie ma dróg, drogowskazów, jedzie się solniskiem, pustynią, pomiędzy polami kaktusów. Warto kupić, wybierając się tu, zgrzewki ciasteczek, cukierków, saszetek z kawą, wody w woreczkach. Nimi "płaci" się za przejazdy na pustyni. Dzieci Indian Wayuu, czasem dorośli, blokują drogi przeciągniętymi sznurami, foliami, łańcuchami, oponami, ... Cały teren jest suchy, gorący, spędza się długie godziny w aucie. W Punta Gallinas można popłynąć łodzią na wysepkę, gdzie żyją flamingi.
La Guajirę można zwiedzać z Riohacha. Dolecieć najlepiej samolotem z Bogoty: Avianca, Viva, koszt biletu ok 60-70 Euro. W Riohacha najlepiej zrobić zakupy lokalnych indiańskich pamiątek - torby, saszetki, breloki, opaski i inne wyroby z włóczki. Na trasie do Punta Gallinas również Indianie sprzedają torby. Cabo la Vela - najlepsze miejsce na kite surfing.
Ciudad Perdida - dojazd z S.Marta, noclegi na pryczach z moskitierami na powietrzu, pod dachem. Spotkać można wielu Indian Kogui, również dzieci, które prowadzą muły z bagażami turystów
S.MArta - ma dużo plaży, są rejony z hotelami, ale najtańsze noclegi są w hostelach w centrum. Polecam Hotel Boutique La Solera Del Pozo - nie jest to najtańszy nocleg, ale w standardzie bardzo dobrego hotelu w dużo bardziej niższej cenie. Śniadania, basenik, komfort. Właścicielką jest Hiszpanka, Rosi, bardzo uczynna. Zaprowadziła mnie do kantoru znajomego, gdzie dostałam znacznie lepszą cenę. W kantorach nie trzeba paszportów. Mail bezpośredni: rosilacambra@gmail.com
Cartagena - ładna starówka, dzielnica turystyczna Gestelmani z ładnymi domkami, brukowanymi uliczkami.
Jedzenie jest w cenie podobnej jak u nas, obiad można kupic już od 25 zł, tanie uliczne jedzenie, soki naturalne 3-4 zł.
W Kolumbii popołudniami pada deszcz, może rzadziej nad morzem. Ale nawet na pustyni padał.
Jest bardzo dużo lotów wewnętrznych. Drogi nie są najlepszym rozwiązaniem w Kolumbii, bo nawet "autostrady" mają ograniczenia prędkości czasem do 60 km. Sama Bogota ma malutką ładną starówkę, typową dla Ameryki Łacińskiej, wzgórze Monserrate. Na ulicach jest dużo policji, często z psami.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl