Przewodniki

ANTIGUA I BARBUDA - przewodnik, porady, informacje

kontynent:

Ameryka PółnocnaANTIGUA I BARBUDA
ANTIGUA I BARBUDA


Stolica: Saint John’s
Waluta: dolar wschodniokaraibski (XCD)
Język urzędowy: angielski

ANTIGUA I BARBUDA


Ważne informacje dla podróżnych z Polski:

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
W przypadku pobytu do 90 dni obowiązuje ruch bezwizowy. Wymagana ważność paszportu - 6 miesięcy od daty planowanego wyjazdu z kraju. Przy wjeździe należy okazać bilet powrotny oraz udokumentować posiadanie środków finansowych wystarczających na pokrycie kosztów deklarowanego pobytu. Przepisy celne nie określają jednak kwoty wymaganej na każdy dzień pobytu. Przy wylocie obowiązuje opłata lotniskowa w wysokości 20 USD.

PRZEPISY CELNE
Należy deklarować wwożone i wywożone kwoty przekraczające 10 tys. USD. Ograniczenia dotyczą przywozu zwierząt, roślin, żywności oraz broni.

MELDUNEK
Nie ma obowiązku meldunkowego.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Nie są wymagane ani zalecane żadne szczepienia ochronne. W nagłych przypadkach można uzyskać bezpłatną pomoc medyczną, a także odpłatną w prywatnych klinikach. Koszt prywatnej wizyty wynosi ok. 25-40 USD.

UBEZPIECZENIA
Uznawane są wyłącznie ubezpieczenia międzynarodowe.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Honorowane jest międzynarodowe prawo jazdy, ale po okazaniu ważnego polskiego prawa jazdy można również uzyskać czasowe, 3-miesięczne pozwolenie na prowadzenie pojazdów samochodowych (koszt - ok. 20 USD). Wynajęcie średniej klasy samochodu kosztuje 40-50 USD dziennie.

BEZPIECZEŃSTWO
Kraj uważany jest za bezpieczny.

ŚWIĘTA
Święto Niepodległości - 1 listopada.

PRZYDATNE INFORMACJE:
Zwyczajowe napiwki - w wysokości 10-15%, w zależności od świadczonej usługi. W restauracjach z reguły do rachunku wliczany jest 10-procentowy napiwek.
Banki akceptują większość kart kredytowych. Godziny urzędowania: poniedziałek-czwartek 8.00-13.00 i 15.00-17.00; piątek 8.00-12.00 i 15.00-17.00.
Energia elektryczna: w zależności od miejsca pobytu na wyspie 110 V/60 Hz lub 220 V/60 Hz.
Różnica czasu przez cały rok wynosi 4 godziny w stosunku do GMT.
Kod kierunkowy do rozmów telefonicznych: (00) 268
 

 


Podczas planowania podróży do opisanego powyżej kraju, zalecamy zapoznanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, zawierającymi najnowsze informacje istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich na świecie.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:

Brak placówki i stosunków dyplomatycznych.

Polskie placówki dyplomatyczne i konsularne:

Ambasada RP
Rua Comandante N´zaji 21/23, Alvalade, Luanda; CP. 1340
tel. 00 244 222 323 088;
tel./fax 00 244 222 323 086
tel. komórkowy 00 244 912 502 315
www.embpolonia-ang.info
e-mail: embpol@netangola.com

ANTIGUA I BARBUDA - galerie i zdjęcia z podróży

ANTIGUA I BARBUDA / Antigua / south coast / Jachty w English HarbourANTIGUA I BARBUDA / Antigua / south coast / Jachty w English Harbour 2ANTIGUA I BARBUDA / Antigua / south coast / Jachty w English Harbour 3ANTIGUA I BARBUDA / Antigua / south coast / Jachty w English Harbour 4ANTIGUA I BARBUDA / Antigua / Nelson Dock Yard / Doki Admirała NelsonaANTIGUA I BARBUDA / Pasaż pomiędzy Antiguą i Gwadelupą / Morze Karaibskie / Spotkanie w drodzeANTIGUA I BARBUDA / ANTIGUA / ANTIGUA / Dziecko..ANTIGUA I BARBUDA / Karaiby / Guadelupe / plaża na GuadelupeANTIGUA I BARBUDA / MORZE / LATARNIA / KONKURS LATARNIEANTIGUA I BARBUDA / St John’s  / Dickenson Bay Beach / AntiguaANTIGUA I BARBUDA / Saint Paul / Tyrells Church Our Lady of Perpetual Help / AntiguaANTIGUA I BARBUDA / St Philip / Stingray City Antigua / AntiguaANTIGUA I BARBUDA / St Philip / Stingray City Antigua / AntiguaANTIGUA I BARBUDA / St Philip / Long Bay Beach / AntiguaANTIGUA I BARBUDA / St John’s  / Dickenson Bay Beach / Antigua

ANTIGUA I BARBUDA - forum, opinie, porady i informacje

temat kraj autor odp. data
Czy ktoś zna ten zakątek caraiby? ANTIGUA I BARB 2048 24-12-12
Czy ktos jedzie na wyspe ANTIGUA I BARB 1677 17-02-12

ANTIGUA I BARBUDA - artykuły i relacje z podróży

Brak artykułów do wyświetlenia.
Komentarze mogą być dodawane przez zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

brak komentarzy

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

04-18
Wyspa Świętego Tomasza - gdzie to jest?

Państwo Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to jedno z nieczęsto odwiedzanych przez turystów miejsc. Niemal każdy z rankingów popularności turystycznej lokuje ten kraj wśród 10 najrzadziej odwiedzanych. Czego więc można się spodziewać po największej wyspie kraju położonego w Zatoce Gwinejskiej?

04-15
Podróż w czasach zarazy

Kiedy pierwszy raz byłem na pustyni w Jordanii, zastanawiałem się, jak tam można żyć. Z czasem, gdy odwiedziłem Gobi, Saharę, pustynię Judzką w Izraelu, z przyjemnością zacząłem odkrywać subtelny urok pustynnych krajobrazów.

04-05
Sedona. Katedra bez ścian...
04-01
Cataratas Iguazu w Argentynie i B...
10-25
Samochodem po Argentynie cz. II...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl