Przewodniki

SALWADOR - przewodnik, porady, informacje

kontynent:

Ameryka ŚrodkowaSALWADOR
(EL SALVADOR) (Republika Salwadoru)
Stolica: San Salwador
Waluta:  USD - Dolar USA
 Język urzędowy: hiszpański

SALWADOR


Ważne informacje dla podróżnych z Polski:

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE. Nie ma obowiązku wizowego dla obywateli RP przy pobytach do 90 dni. Nie dotyczy to przyjazdu na pobyt stały lub w celu podjęcia pracy. Paszport powinien zachowywać ważność w dniach wjazdu i wyjazdu. Turysta powinien dysponować kwotą 150 USD na każdy dzień pobytu lub kartą kredytową. Służby imigracyjne mogą zażądać okazania biletu powrotnego lub umożliwiającego kontynuację podróży. Turystów podróżujących samolotem obowiązuje przy wyjeździe opłata lotniskowa w wysokości 30 USD. Opłata za przekraczanie granicy lądowej wynosi ok. 3 USD.

PRZEPISY CELNE. Brak szczególnych regulacji prawnych co do wwożenia, wywożenia i wymiany pieniędzy. Przy wwozie większych kwot należy udokumentować źródło ich pochodzenia. Restrykcje celne nie odbiegają powszechnie przyjętych standardów.


PRZEPISY PRAWNE. Posiadanie narkotyków i handel nimi jest bardzo surowo karane.
 
MELDUNEK. Cudzoziemców obowiązuje meldunek, tj. rejestracja w Generalnej Dyrekcji Migracyjnej polega on na wypełnieniu formularza przy przekraczaniu granicy .


UBEZPIECZENIE. Nie ma obowiązku wykupienia polisy ubezpieczeniowej. Polisy wybranych międzynarodowych  towarzystw ubezpieczeniowych są honorowane.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA. Nie występują zagrożenia epidemiologiczne, nie są też wymagane szczepienia. Zalecane jest jednak stosowanie zwyczajowej dla tej strefy klimatycznej ostrożności . Opieka medyczna dostępna jest w miastach. Koszt wizyty lekarskiej: 30-40 USD. Doba w szpitalu publicznym kosztuje 50 USD (w prywatnym 200?300 USD).

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW. Międzynarodowe prawo jazdy nie jest obowiązkowe, przy pobytach nie przekraczających 90 dni honorowane jest polskie prawo jazdy.


BEZPIECZEŃSTWO. Bardzo wysokie zagrożenie przestępczością. W Salwadorze działają bezwzględne gangi młodzieżowe tzw. Maras; na porządku dziennym są napady rabunkowe z bronią w ręku, należy zachować daleko idącą ostrożność i unikać sytuacji konfliktowych.


PRZYDATNE INFORMACJE:
-        Warto odwiedzić oficjalna stronę Instytutu Turystyki: www.elsalvadorturismo.gob.sv
-        Transferów bankowych można dokonywać za pośrednictwem znanych banków międzynarodowych.
-        Komentarze na temat polityki wewnętrznej kraju nie są mile widziane.
 
 Podczas planowania podróży do opisanego powyżej kraju, zalecamy zapoznanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, zawierającymi najnowsze informacje istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich na świecie.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:

Brak placówki dyplomatycznej.

Polskie placówki dyplomatyczne i konsularne:

SALWADOR - galerie i zdjęcia z podróży

SALWADOR / Stolica / San Salvador / Katedra MetropolitanaSALWADOR / - / Salwador / Zaproszenie na lunchSALWADOR / Droga Kwiatów / Nahuizalco / Wodospad La GolondrineraSALWADOR / - / Salwador / Owoce kakao wyrastajją bezpośrednio z pnia drzewaSALWADOR / Suchitoto / Suchitoto / Wnętrze salwadorskiego kościołaSALWADOR / - / Salwador / Piękna  Salwadorka   KONKURSSALWADOR / Droga Kwiatów / Juayua / Los Chorros de CaleraSALWADOR / - / San Salvador / Ołtarz w kościele przy którym zamordowano biskupaSALWADOR / Suchitoto / Suchitoto / Typowy pokolonialny kościółSALWADOR / - / Salwador / Odpoczynek pod ciężarówką tiraSALWADOR / - / San Salvador / Grób biskupa Romero w katedrze w San SalvadorSALWADOR / Centralny Salwador / Centralny Salwador / Zajrzeć w głąb wulkanuSALWADOR / - / Salwador / Fotel dentystycznySALWADOR / Płn. Salwador / Suchitoto / Wodospad el CuboSALWADOR / - / San Salvador / Gmach parlamentu w San SalwadorSALWADOR / Suchitoto / Suchitoto / SuchitotoSALWADOR / - / Salwador / Piękna salwadorkaSALWADOR / Suchitoto / Suchitoto / Tu żyje się kolorowoSALWADOR / Ruta de las Flores / Concepción de Ataco / Graffiti w Ameryce Środkowej;-)SALWADOR / - / Salwador / Pomnik na rynku w San Salvador

SALWADOR - forum, opinie, porady i informacje

temat kraj autor odp. data
Salwador i Ameryka Centralna SALWADOR 2954 22-05-11

SALWADOR - artykuły i relacje z podróży

CHILE / Puerto Natales / Torres del Paine / Na szlaku w Torres del Paine
2015-03-24
TheTravelingTree

kraje: WENEZUELA, SALWADOR, CHILE, KOSTARYKA, HONDURAS, NIKARAGUA, BELIZE, GWATEMALA, MEKSYK, ARGENTYNA, PANAMA, BRAZYLIA, PERU, URUGWAJ, PARAGWAJ, BOLIWIA
zawartość: zdjęcia
liczba odwiedzin: 7071
liczba komentarzy: 0

Wędrowne Drzewo w podróży przez Ameryki

Podróż, w którą wybraliśmy we wrześniu 2014 i która trwa po dzień dzisiejszy, była owocem wielu przemyśleń i marzeń, jakie mieliśmy w głowach, odkąd tylko pamiętamy. Marzyło nam się jechać w świat na dłużej, krótkie urlopy w pracy zaostrzały tylko nasz apetyt na więcej; chcieliśmy po prostu nauczyć się żyć w drodze. Zakasaliśmy więc rękawy i wzięliśmy się za oszczędzanie- tym łatwiejsze, że udało nam się emigrować do bogatej Szwajcarii. Wygodne życie też uzależnia, wierzcie bądź nie, jednak nasze dusze włóczęgów nie dały się zamknąć w ryzach spokojnego i poukładanego życia od pierwszego do pierwszego. Rzuciliśmy pracę, postaraliśmy się o pozwolenie na nauczanie naszego pierwszaka w drodze, spakowaliśmy trzy plecaki i polecieliśmy do Ameryki Północnej- do Meksyku.

Czytaj więcej

MEKSYK / Campeche / Chenkoh / Znak drogowy Mundo Maya
2012-07-07
gastropoda

kraje: SALWADOR
zawartość: inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
liczba odwiedzin: 1162
liczba komentarzy: 0

Mundo Maya – Salwador (VII)

W Salwadorze, południowowschodnim krańcu zamieszkiwanego kiedyś przez Mayów odwiedziłem trzy miejsca, ruiny dwóch miast i unikat – odkopaną wioskę Mayów z VI wieku n.e. Dostęp do wszystkich stref archeologicznych Mayów jest łatwy.

Czytaj więcej

Komentarze mogą być dodawane przez zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

brak komentarzy

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-25
Samochodem po Argentynie cz. II

Relacja z objazdu Argentyny wzdłuż Andów (Ruta 40), wszerz pampy (droga 25) i wzdłuż Atlantyku. Łącznie 5 430 kilometrów. Ponadto zwiedzanie Cordoby i Buenos Aires.

10-15
Nepal – nie tylko himalajskie szczyty

Nepal odwiedziłam w ramach dwumiesięcznej wyprawy po subkontynencie indyjskim. Nie zdobyłam żadnego ośmiotysięcznika – nie z takim bowiem zamiarem tam jechałam – chociaż nie miałam nic przeciwko temu aby na himalajskie szczyty popatrzyć. Jadąc do Nepalu, bardziej jednak aniżeli na wędrowanie po górach nastawiam się na poznanie architektury i sztuki Newarów.

10-12
Tajwan... z zapachem imbiru w tle...
01-10
Samochodem po Argentynie cz. I > ...
07-07
Funikular - kolejka linowa w Kijo...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl