Przewodniki

TURKMENISTAN - przewodnik, porady, informacje

kontynent:

AzjaTURKMENISTAN
TURKMENISTAN
Stolica: Aszchabad
Waluta: manat turkmeński (TMM);
Język urzędowy: turkmeński
Inne języki: rosyjski

TURKMENISTAN


Ważne informacje dla podróżnych z Polski:

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
Wizy wydawane są - na podstawie zaproszenia od osoby fizycznej lub prawnej poświadczonego przez Urząd Migracyjny Turkmenistanu - przez konsulaty i wydziały konsularne ambasad Turkmenistanu, np. w Kijowie, w Moskwie, w Berlinie, w Mińsku. Można również otrzymać wizę turkmeńską na lotnisku w Aszchabadzie lub w porcie w Turkmenbaszy, co wiąże się z dodatkową opłatą i musi być uwzględnione w zaproszeniu. 

MELDUNEK
Po przybyciu do Turkmenistanu w ciągu 72 godzin należy dopełnić obowiązku meldunkowego.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Nie ma obowiązkowych szczepień. Opieka medyczna jest na niskim poziomie i trudno dostępna poza dużymi miastami.

PODRÓŻOWANIE PO KRAJU
Cudzoziemcy mogą się zatrzymywać tylko w hotelach. Tereny wojskowe i przygraniczne są objęte ograniczeniami ruchu osobowego. Wjazd na te tereny wymaga przedstawienia specjalnych pozwoleń wydawanych przez Urząd Migracyjny, o które należy wystąpić za pośrednictwem firmy turystycznej. Oczekiwanie na wydanie zgody trwa ok. 10-14 dni. Najpopularniejsze turystycznie miejsca, do których wymagane są przepustki: Kojtendag, Magdanly, Konje Urgencz, Karakala, Serhetabad. W przypadku wykupienia wycieczki zorganizowanej przez biuro turystyczne pozwolenie na pobyt w miejscach, do których wymagana jest przepustka, a do których zamierzają udać się podróżni, jest automatycznie włączane do zaproszenia i nie ma potrzeby ubiegania się o nie oddzielnie.

BEZPIECZEŃSTWO
Zagrożenie przestępczością jest umiarkowane. Turyści (jest ich bardzo mało) najczęściej stają się ofiarami pospolitych kradzieży.Podczas planowania podróży do opisanego powyżej kraju, zalecamy zapoznanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, zawierającymi najnowsze informacje istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich na świecie.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:

Brak placówki dyplomatycznej

Polskie placówki dyplomatyczne i konsularne:

TURKMENISTAN - galerie i zdjęcia z podróży

TURKMENISTAN / brak / Turkmenistan - pustynia Kara Kum / Krater gazowy Darvaza - pustynia  Kara KumTURKMENISTAN / Turkmenbashi / Turkmenbashi / Latarnia morskaTURKMENISTAN / Ashgabat / Ashgabat / Pusta ulicaTURKMENISTAN / Ashgabat / Ashgabat / Pałac ślubówTURKMENISTAN / Ashgabat / Nusay / Hotel TURKMENISTAN / Ashgabat / Nusay / Maki

TURKMENISTAN - forum, opinie, porady i informacje

temat kraj autor odp. data
Monaty TURKMENISTAN 235 22-03-20
wrocilem,pytajcie TURKMENISTAN 453 24-10-19
Wiza do Turkmenistanu TURKMENISTAN 6423 03-05-19
Czarny rynek TURKMENISTAN 620 29-04-19
kto był ostatnio? TURKMENISTAN 2963 02-09-12
Kto na wyprawę? TURKMENISTAN 3201 07-07-11
Emski... gdzie fotki...???!!!!!!!!!! TURKMENISTAN 2203 01-04-09

TURKMENISTAN - artykuły i relacje z podróży

POLSKA / woj. lubuskie / Żagań / Freeco 2013
2013-02-12
Freeco 2013

kraje: SłOWACJA, UKRAINA, ROSJA, KAZACHSTAN, MONGOLIA, CHINY, TYBET, NEPAL, TADŻYKISTAN, UZBEKISTAN, TURKMENISTAN, AZERBEJDżAN, ARMENIA, TURCJA
zawartość: inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki
liczba odwiedzin: 3715
liczba komentarzy: 2

Eko Ekspedycja - "Freeco 2013"

Natalia, Mateusz, Waldek i Janek. Przygotowujemy się do wyruszenia w wyprawę po bezdrożach Azji. Podczas podróży będziemy starali się rozpowszechniać i uczyć od innych prostych i ekologicznych rozwiązań w budownictwie i codziennym życiu. Chcemy uczyć się wspólnego działania nie opierając go na majątkowych korzyściach lecz czerpać radość ze wspólnego tworzenia. Przemierzając różnorodne kraje czerpać z mądrości i doświadczeń rozmaitych kultur. Poznawać i uczestniczyć w życiu zwykłych ludzi.

Czytaj więcej

Komentarze mogą być dodawane przez zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

brak komentarzy

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

10-25
Samochodem po Argentynie cz. II

Relacja z objazdu Argentyny wzdłuż Andów (Ruta 40), wszerz pampy (droga 25) i wzdłuż Atlantyku. Łącznie 5 430 kilometrów. Ponadto zwiedzanie Cordoby i Buenos Aires.

10-15
Nepal – nie tylko himalajskie szczyty

Nepal odwiedziłam w ramach dwumiesięcznej wyprawy po subkontynencie indyjskim. Nie zdobyłam żadnego ośmiotysięcznika – nie z takim bowiem zamiarem tam jechałam – chociaż nie miałam nic przeciwko temu aby na himalajskie szczyty popatrzyć. Jadąc do Nepalu, bardziej jednak aniżeli na wędrowanie po górach nastawiam się na poznanie architektury i sztuki Newarów.

10-12
Tajwan... z zapachem imbiru w tle...
01-10
Samochodem po Argentynie cz. I > ...
07-07
Funikular - kolejka linowa w Kijo...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl