Forum dyskusyjne


bilety

kategoria podróże po świecie

niniq dołączył
23.02.2010

niniq 18:58 | 28.03.2010

w sierpniu jedziemy do Mongolii. zastanawiamy się, jak załatwiać bilety na pociąg, standard plackartnyj. z Moskwy chcemy dojechać do Irkucka, potem pociągami oraz autobusami do granicy i dalej do Ułan Bator. Z powrotem tak samo lub od razu bezpośrednim pociągiem do Moskwy (ale na międzynarodowych połączeniach dostępna jest tylko 2 i 1 klasa, co oczywiście więcej kosztuje). Zastanawiamy się nad załatwianiem biletów przez agencję np. wadi, co niestety znacznie zwiększa koszty podróży. Problem polega na tym, że podobno ciężko załatwić plackarta w sezonie, nie mieszkając w Moskwie. Nie dość, że w tym czasie mnóstwo Rosjan odwiedza rodziny i przyjaciół to jeszcze agencje wykupują dużo biletów i zostają nieliczne miejsca. Jedziemy w 6 osób i chcielibyśmy mieć miejsca koło siebie. jak załatwiać te bilety?


rafal9238 dołączył
23.03.2010

rafal9238 11:25 | 02.04.2010

jedyny sposób to chyba załatwiać na miejscu bilety.bo nieznam takiej strony która by oferowała taką usługę


marekam888 dołączył
07.02.2009

marekam888 11:43 | 02.04.2010

Oj to będzie ciężko :-/ my jechaliśmy w 5 marcu i nie mieliśmy miejsc koło siebie. A z Irkucka to jeszcze kawałek i jeśli nie macie zamiaru zatrzymywać się nad Bajkałem to lepiej od razu kupić bilety do Ułan-Ude lub do granicy w Nauszkach. My zrobiliśmy własnie w ten sposób że dojechaliśmy do Ułan-Ude potem do Nauszek. W Nauszkach jest przejcie graniczne-kolejowe ale słyszeliśmy od znajomych, którzy jechali rok wcześniej ze odprawy trwają wiele godzin i dlatego z Nauszek wynajęliśmy samochód za niewielka cenę i dojechaliśmy do przejścia granicznego w Kiachcie tutaj już czekają przewoźnicy z busikami którzy za małą opłata chętnie przewożą przez granice

a bilety można kupić przez internet choć przyznam szczerze ze nigdy nie korzystałem z takiej opcji

www.railwayticket.ru/ 


marekam888 dołączył
07.02.2009

marekam888 11:51 | 02.04.2010

znalazłem jeszcze stronę po angielsku :)

www.russiantrains.com/ Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl