Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wyprawa rowerowa dookoła Polski > POLSKA


dookolapolski dookolapolski Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie GRECJA / - / Góry / Logo wyprawy dookoła PolskiW połowie czerwca ruszamy na wyprawę dookoła Polski. Trasa liczy około 3600 km i jest oficjalnym rajdem dookoła Polski, została wyznaczona przez PTTK. Wyprawa potrwa 30 dni.

Licealny wiek to okres szaleństwa i beztroskiej zabawy. W głowach uczniów zwykle rodzą się głupie pomysły w naszych jednak narodził się plan rajdu rowerowego dookoła Polski.

Plan wyprawy to przejechać trasę dookoła Polski, wyznaczoną przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze. Po drodze zobaczyć jak najwięcej ciekawych obiektów, lepiej poznać obrzeża Polski i skonfrontować się z dzika przyroda. Start planowany na 15 czerwca, czas jazdy około 30 dni. Trasę rozpoczniemy z

Frankfurtu nad Odrą, następnie będziemy przejeżdżać przez 160 miejscowości, które są punktami kontrolnymi ustalonymi przez PTTK. W każdej z miejscowości musimy postarać się o pieczątkę w celu weryfikacji trasy.

Będziemy jechać przeciwnie do ruchu wskazówek zegara, aby jak najszybciej pokonać góry, kiedy będziemy „świeży” i wypoczęci . Dziennie będziemy pokonywać około 120 km.

Mamy nadzieje ze nasza wyprawa będzie inspiracja dla innych tak jak my czerpaliśmy „wenę” z relacji innych podróżników. My również napiszemy własną relacje z naszej wakacyjnej przygody oraz opisać przeciwności z jakimi musi się borykać podróżnik. Naszym celem jest promowanie turystyki rowerowej po przez dokonanie rzeczy niezwykłej.

Z niecierpliwości oczekujemy wakacji jak to uczniowie, jednakże dla nas nie będą to zwykle wakacje lecz wakacje obfite w przygody, łzy zmęczenia i wiadra potu.


Strona wyprawy: roweremdookolapolski.pl

Patronat medialny: konin.planeta.fm, tvkonin.pl, lm.pl, przegladkoninski.pl, mtbikes.pl, tubylismy.pl, bikefama.pl , mlodziezowy.konin.pl, globtroter.pl.

Patronat honorowy nad wyprawą sprawuje Prezydent Miasta Konina.

Jeśli ktoś zechce wesprzeć nas finansowo bądź sprzętowo prosimy o kontakt.

Zdjęcia

GRECJA / - / Góry / Logo wyprawy dookoła Polski

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl