Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Indyjskie Rozmówki > INDIE


piotrwaz piotrwaz Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie INDIE / Rajasthan / Udaipuer / DziewczynkaPolemika

Szanowny Panie jhk…..
Pozwoli Pan (pisze Pan aby pozostać w Pańskiej konwencji prowadzenia rozmów – mimo tego , ze na takim portalu powinniśmy skracać odległości nie tylko geograficzne ale również miedzy ludzkie ), że nie zgodzę się z kilkoma tezami , które przedstawia Pan od jakiegoś czasu w swoich relacjach z podróży po Indiach jak i w komentarzach pod swoimi zdjęciami . Uważam , że jest wielką nieuczciwością w stosunku do podróżników , którzy korzystają z tego portalu wypowiadanie tak głębokich sadów w momencie gdy zwiedzał Pan ten kraj 5 czy 6 lat temu .Od tego czasu Indie zmieniły się bardzo i z żalem czytam te niesprawiedliwe oceny tego pięknego kraju.
Pisze Pan ,że cud gospodarczy to jest wydumane i wymyślone chciałbym Panu przypomnieć , bo pewnie Pan to wie, że PKB w tym roku wynosi 6,9 % , Forbes pisze ,że Indie 2013 najprawdopodobniej będą 2 gospodarką na świecie .Oczywiście jest bieda ale proszę pamiętać , że takie są konsekwencje rozwoju nie tylko państw azjatyckich . Pan wysiada z luksusowego pociągu za 3000 dolarów na czerwony dywan rozpostarty na peronie (to z Pana relacji z Oriental Expressu) i nagle widzi Pan biedę , żebraków budzi się w Panu wtedy poczucie winy ?
Winy bogatego Europejczyka?
Musi Pan wiedzieć ,że postrzeganie biedy w Azji przez Azjatów jest zupełnie inne niż u nas w Polsce czy w Europie .
W Polsce Pan nie widzi biedy , nie widzi Pan rent socjalnych i zasiłków dla bezrobotnych ? Pisze Pan ,że bieda w Indiach to 500 mln osób jestem ciekaw skąd Pan ma takie dane bo osobiście wydaje mi się ,że ta liczba to ogromna przesada.
W jednym z postów do mnie pisze Pan ,że kocha Pan Indie zaraz poprawiając nie Indie tylko ludzi , kulturę ,zabytki etc. A w relacji z podróży pisze Pan , ze jest to kraj gdzie chce się oszukać , okraść , okpić itd. Wydaje mi się , że takie uogólnianie jest głęboko niesprawiedliwe , ja wielokrotnie spacerując w nocy po Old Delhi z drogim aparatem na szyi zawsze czułem się bezpiecznie i nigdy nie widziałem w oczach tubylców jakiegokolwiek zagrożenia .
Opisuje Pan swoje wrażenia z Varanasi z brzegu Gangesu pisze Pan o trupach ludzkich i zwierzęcych leżących na brzegu i rozszarpywanych przez psy , chciałem Pana uspokoić od dwóch lat kiedy tram jeżdżę takich widoków nie widziałem.
Co do rdzennych mieszkańców Indii na ten temat są różne teorie ja swoją przedstawiłem na podstawie rozmowy z poznanym w Indiach historykiem sztuki , który zapytany czy jest Hindusem czy Indusem odpowiedział ,że oczywiście Indusem ! Ale może nie wie kim jest bo nie czytał Encyklopedii Brytyjskiej jak mi Pan sugerował .
Jest jeszcze jedna sprawa a właściwie dwie , które mnie uwierają w Pańskiej aktywności , pierwsza ,że przedstawia Pan metafory , które nie są Pana autorstwa jako swoje mam na myśli metaforę dotyczącą super samochodu jadącego za rikszą , wydaje się ,że powinno się podać chociaż źródło lub potraktować cudzysłowem .
Druga to wklejanie w komentarze pod swoimi fotkami części ze swoich relacji długo się zastanawiałem dlaczego tak ? – czyżby chodzi o pkt za aktywność?
Mam nadzieję , ze ta nasza polemika pokaże prawdziwe i teraźniejsze oblicze Indii.

Zdjęcia

INDIE / Rajasthan / Udaipuer / DziewczynkaINDIE / Rajasthan / Jaisalmer / GrajekINDIE / Rajasthan / Jaisalmer /  uliczny sprzedawcaINDIE / Rajasthan / Jaipur / Dziewczyny  slamsy

Dodane komentarze

[konto usuniete] dołączył
29.01.2012

[konto usuniete] 2012-04-10 20:34:19

Może podyskutuj z ,,HAJEREM NA KRAJU IDNII'' -penie będzie przezabawnie, a z oburzenia to Pan pewnie dostanie palpitacji serca. Każdy ma prawo do własnego odbioru miejsca które odwiedził. czy subiektywizm jest zabroniony.... Sam piszę subiektywnie i się tego nie wstydzę. Pozdrawiam wrażliwego Globtrotera ;)

jkh12@interia.pl (kontoo zablokowane) dołączył
12.02.2011

jkh12@interia.pl (kontoo zablokowane) 2011-06-09 05:46:14

Myślę, że dobra edukacja zrozumiana odpowiednio, chęć do poznawania, poprzez całe swoje jestestwo, życzliwość , a więc takie podejście,gdzie można powstrzymać konfabulacje , układanie innym tego czego nie powiedzieli i napisali. Mało tego można pozbyć sie odruchu zadrości oraz odłożyć na bok zabobon, rozpowszechniony na lewicy, że wygoda, czerwone dywany, i nie isniejący w Indiach peron, na który przybywa Oriental Express jest synonimem nieszczęścia i złego smaku. Ważna też jest piśmienność dorosłych. Chodzi o to, że mając wykszztalecenie, dobre i odpowiednie, człowiek ma wiele żródeł przyjemności i stymulacji unysłowej. Rozmaite sposoby pożytkowania czasu. Bez odpowiedniego, dobrego wykształcenia, jedyną rozrywką jest sex i złe rozumienie otoczenia, a najgorszy objaw braku mądrości to przypisywanie permanentne innym złej woli, a sobie wiedzy, której się nie ma

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl