Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:INDIE

Liczba wyszukanych artykułów: 117

INDIE / Uttar Pradesh / AGRA / Mauzoleum I’timad-ud-Daulah (1)
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1155

emerytkawpodrozy Założona na przełomie V i VI wieku Agra (Indie), centrum życia politycznego, gospodarczego i kulturalnego imperium Wielkich Mogołów, od 1526 roku ich stolica, znane jest przede wszystkim za sprawą Tadź Mahal i Czerwonego Fortu. W mojej pamięci pozostał jednak przede wszystkim niewielki grobowiec I’timad-ud-Daulah – uważany za pierwowzór najsławniejszego mauzoleum Indii.

zdjęcia, linki

INDIE / Mumbaj / POWAI / Powai Mumbaj
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1796

towPawel Rolę buddyjskiej świątyni w slumsie w Versovej stanowi dziś namiot sklecony z folii, kawałków blachy i patyków. Obok niewielkiego posążka Buddy stoi wycięta z kartonu postać odzianego w garnitur prawnika dra Bhimrao Ramji Ambedkar’a. Ten mąż stanu i współtwórca konstytucji Indii pochodził z najniższych warstw społecznych, tzw. niedotykalnych, stając się pierwszym pariasem, który uzyskał wyższe wykształcenie.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDIE / Uttar Pradeś / Agra / Taj Mahal
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2571

Yakin W ubiegłym roku udało mi się zrealizować wyprawę o której marzyłem od bardzo dawna. W ciągu 2,5 miesiąca między czerwcem, a sierpniem objechałem prawie całe Indie i Nepal. Pokonałem różnymi środkami lokomocji około 14,5 tysiąca kilometrów, odwiedziłem wiele cudownych miejsc i chciałbym choć kilka tutaj przybliżyć. Bo z oczywistych względów nie jestem w stanie opisać wszystkiego. Poniżej więc moja subiektywna pierwsza piątka, choć wybór był niesamowicie trudny.

zdjęcia, linki

INDIE / Północ / Indie / Taj Mahal
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2147

Gameś Ocena wyprawy Dookoła Indii (w rzeczywistości nie do końca dookoła) okiem osoby krytycznie nastawionej do świata. Przedstawiam państwu chronologiczny zapis całej wyprawy oraz krótki opis zwiedzanych miejsc i kilka praktycznych uwag dla osób, które wybierają się do Indii.

2017-12-15

[fb] Agnieszka Trolese WIZA DO INDII

INDIE / gudżarat / vadodara / indie
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1817

[fb] Agnieszka Trolese Indie – wiza. Zanim zabierzesz się za wypełnianie wniosku musisz przygotować: ważny paszport (czyli taki, którym możesz legitymować się przez kolejne 6 miesięcy), zdjęcia legitymacyjne (w formie elektronicznej lub wydrukowanych). W punkcie fotograficznym musicie powiedzieć, że zdjęcia będą służyć o wyrobienia indyjskiej wizy – fotograf przygotuje je w odpowiednim formacie.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Bharatpur / Park Narodowy Keoladeo / Ibis siwopióry
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2235

ArturG Obszar ten był kiedyś rezerwatem łowieckim maharadżów, a teraz jest Parkiem Narodowym wpisanym na listę UNESCO, chroniącym lęgowiska i zimowiska ponad 360 gatunków ptaków.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

INDIE / Godra / Godra / Widzi  przyszłość
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1521

INDIE / Godra / Godra / Transport
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1564

benbm Podróż stopem -piechotą w porze deszczowej -od 1 czerwca -1 listopad 2016

INDIE / Uttarakhand / Haridwar / W oczekiwaniu na ceremonię
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2414

ArturG Har-ki-Pairi w Haridwarze (czyli „ślady stóp boga”) to miejsce, gdzie Wisznu miał upuścić boski nektar i zostawił ślad stopy. Codziennie można tu uczestniczyć w ceremonii Ganga Aarti, kiedy to świętą rzeką płyną ofiarne kosze z płatkami kwiatów i zapalonymi świeczkami.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Kerala / Kumily / Kumily 2
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2677

boroborewicz Kolejna i ostatnia już część moje podróży po południowych Indiach. Zapraszam serdecznie do czytania jak również na swojego bloga: http://www.borowiknasurowo.blogspot.com :)

INDIE / Kerala / Varkala / Varkala Beach
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1778

boroborewicz Czwarta część relacji z mojej wyprawy po cudownych Indiach :) Zapraszam serdecznie na mojego bloga: http://borowiknasurowo.blogspot.com

INDIE / Karnataka / Mysore / Pałac w Mysore
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2185

boroborewicz Kolejna część mojej podróży po południowych Indiach. Jedziemy dalej na południe. Dalej jest brud, syf, smród i bałagan. To w Indiach się nie zmienia :) Zapraszam serdecznie na mojego bloga: http://borowiknasurowo.blogspot.com

INDIE / Karnataka / Mysore / Mysore 1
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2239

boroborewicz Drugą część mojej podróży do Indii południowych. Tekst zawiera moje subiektywne spostrzeżenia i opinie. Może być nieodpowiedni dla starszych pań :)

INDIE / Karnataka / Ooty / Żebrak
liczba komentarzy: 32

liczba odsłon: 2276

boroborewicz Przyszedł czas żebym opisał wyprawę do Indii. Trzeba przy tym wyraźnie zaznaczyć, że były to Indie Południowe. Ludzie kojarzą Indie z Taj Mahal, Waranasi, Gangesem czy rezydencjami maharadżów w Radżastanie. Ale to wszystko jest na Północy.

INDIE / Madhya Pradesh / Satpura / Wschód słońca
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2001

Anie89 Zapada noc. Z minuty na minutę robi się ciemniej. Niebo jeszcze tak niedawno w ognistych barwach, przygotowało Słońce do snu, a samo przyodziało odcień purpury. Zapakowani w minibusa jedziemy przez gęstwinę ciemnej dżungli. Ani jednej latarni, ani jednego odblasku dookoła. Wydaje się, że podążamy za gwiazdą, jedyną właścicielką nieba. Tylko ona oświetla nam drogę. Nagle świst… gwizd… hamowanie… i… cisza… Wszyscy zamierają w bezruchu. – YYY? Co to, co to? – Panika. Podejrzliwie patrzymy na siebie. Dopiero teraz odzyskuję trzeźwość umysłu. Prawdopodobnie to zając, na szczęście uniknął zderzenia z naszym wozem. W ten oto sposób wrota na teren puszczy, królestwa dzikich, krwiożerczych zwierząt zostały dla nas otwarte. Teraz liczy się tylko przetrwanie.

droga na miejsce, zdjęcia

Anie89 Chociaż Indie należą do tzw. krajów trzeciego świata, to w ostatnich latach poczyniły progres jeżeli chodzi o turystykę. To właśnie w tej dziedzinie władze tego kraju widzą nadzieję w walce z biedą, ubóstwem, chorobami i analfabetyzmem.

inf.praktczne, zdjęcia

Anie89 MPTM to event organizowany przez indyjską agencję rządową, wspierającą turystykę w tymże kraju. Jego trzecia edycja odbywa się w dniach od 14 do 16 października 2016 w mieście Bhopal. Główną koncepcją tej imprezy jest promocja regionu Indii o nazwie Madhja Pradesh by przyciągnąć w owy rejon jak największą liczbę turystów z całego świata. Podczas tych dni Madhja Pradesh dla każdego odsłoni swe najskrytsze tajemnice.

INDIE /  Uttar Pradesh / Varanasi / święta trójca
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3388

alchemia_momentu Przez prawie pięć miesięcy moim domem była Azja. Mieszkałam z hinduskimi, islamskimi i buddyjskimi rodzinami. Stałam nad brzegiem Gangesu w Indiach i na szczycie wulkanu w Indonezji. Założenie był jedno, po prostu iść przed siebie. Bez konkretnego planu i zbędnych ograniczeń.

2016-06-03

Ed Bochnak Apatani

INDIE / Arunachal Pradesh / Dolina Ziro / Kobieta z plemienia Apatani.
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 3820

Ed Bochnak Relacja z pobytu wśród plemion Apatani z doliny Ziro.

INDIE / Gujarat / Vadodara / Z dzieckiem na lotnisku
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2264

Agnieszka Trolese Oto 10 przykazań latającej mamy :-) Koniecznie przeczytajcie, jeśli macie obawy czy rodzicielstwo wyklucza podróżowanie!

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDIE / Nagaland / Mon / Wojownik  Yao
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 4148

Ed Bochnak Zapraszam do przeczytania relacji z wyprawy do wiosek wojownicków z Naga, ostatnich łowców głów, żyjących w pn-wsch. Indiach.

INDIE / Goa / Pociąg / najlepiej się sypia w indyjskim pociągu
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 4653

alchemia_momentu Indie, przedziwne jest to miejsce. Z jednej strony szepty prastarych modlitw, mantry i kadzidła a z drugiej prosta, brudna codzienność. Tutaj więc o tym jak podróżować po tym niezwykłym kraju.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Gujarat / Vadodara / Indie, what else you can carry on your head?
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1915

Agnieszka Trolese Każdej kobiecie wolno czasami ponarzekać zwłaszcza, jeśli ma ku temu dobry powód. Mimo, iż jestem z natury pozytywnie nastawiona do wszelkich przeciwności losu, Indie codziennie wystawiają moją cierpliwość na próbę. Już po paru tygodniach całkowicie pogodziłam się z tym, że lwia część mieszkańców Bharuch wydaje się permanentnie lekko zaspana, a załatwienie czegokolwiek trwa trzy razy dłużej niż mogłoby trwać w rzeczywistości, nadal męczy mnie jednak parę kwestii z którymi moja europejska mentalność pogodzić się nie chce.

INDIE / Gujarat / Bharuch / INDIAN STREET
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1902

Agnieszka Trolese Jeśli zastanawiacie się czy możliwa jest rodzinna podróż do Indii z małym dzieckiem oraz gdzie jeść aby uniknąć kłopotów, to koniecznie przeczytajcie tę relację!

INDIE / Uttar Pradesh / Delhi / Grobowiec Humanyuna
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4946

igebski Indie w pigułce, czyli relacja z tygodniowego przejazdu na trasie Delhi - Jaipur- Agra - Delhi. Indyjskie kontrasty: pełne przepychu świątynie i slumsy, pałace i rynsztoki, limuzyny i riksze...

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

INDIE / Maharaszta / Colaba / Mumbaj
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3338

alchemia_momentu Mumbaj- pierwsze skojarzenia: slumsy, wieżowce, kontrasty, bieda, zgiełk i hałas. A tym czasem powitało mnie miasto, w którym bez większego problemu mogłam się odnaleźć.

inf.praktczne, zdjęcia

KAMBODżA / Koh Rong / Koh Rong / Koh Rong
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 9237

mariusz_3city Polecamy praktyczny poradnik "Jak szukać tanich lotów". Czekamy także na Wasze uwagi i przykłady udanych "polowań" na bilety :-)

inf.praktczne, zdjęcia

POLSKA / Mazowsze / Warszawa / Logo
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 5281

Trzeci Stopień Ryzyka Trzyletnia, bezgotówgowa, pieszo-autostopowa wyprawa dookoła świata.

zdjęcia, mapy, linki

ROSJA / Dolina Baksan /  Miejscowość Elbrus / Ekipa Nysateam
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7768

Nysateam Globtroter objął patronatem wyprawę "Nysą dookoła Azji 2014". Już za miesiąc kilkoro przyjaciół pozostawi dom, pracę, swoich bliskich, aby przeżyć przygodę swojego życia i przejechać niemalże całą Azję Nyską 522 o imieniu Lucek.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

CHORWACJA / Pliwickie Jeziora / Plitwickie Jeziora / Balkan Expedition 2012
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5637

NaKoniecŚwiata Prezentujemy najnowszy patronat medialny Globtrotera! Uwaga - jest możliwość dołączenia do ekipy pomarańczowego Volkswagena T3 ... Poczytajcie i podejmijcie najlepszą decyzję ;-)

zdjęcia, mapy, linki

INDIE / Uttar Pradesh / Agra / Monument miłości
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4909

Michelle Pobyt w Agrze i zobaczenie na własne oczy Taj Mahal to must see w Indiach, tak jak Wielki mur w Chinach. W relacji dwa dni z pobytu w Agrze. Jak miasto nas 'przywitało', kilka słów o Taj'u i podróż dalej do Jaipuru.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDIE / Kerala / Thrikkakara / Obchody Święta Onam
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3484

zorientowani.com Onam to jedno z najważniejszych świąt w Keralii, które obchodzone jest tylko w tym stanie na przełomie sierpnia i września, w tym roku rozpoczął się 15.09. Obchody są dużą atrakcją turystyczną i obejmują m.in. występy tancerzy kathakali, wyścigi długich łodzi - vallamkali czy uliczne tygrysie procesje.

zdjęcia, linki

NEPAL / Kaski / Pokhara / Studenckie Praktyki w Himalajach
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3493

Studenckie Praktyki w Himalajach Jak to jest chodzić do szkoły w cieniu ośmiotysięcznej Annapurny? Na razie tego nie wiem, ale mam nadzieję, że już wkrótce poznam odpowiedź na to pytanie. Opowiedzą mi o tym osobiście uczniowie ze szkoły w Jharkot. Będą mieli ku temu szereg okazji, ponieważ moim zadaniem w Nepalu będzie właśnie prowadzenie angielskich konwersacji. Jako student filologii angielskiej, przez okres czterech tygodni, odbywać tam będę praktyki zawodowe.

zdjęcia, linki

TAJLANDIA / - / Elephant Nature Park / Elephant Nature Park
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 16648

anszu Artykuł mówi o phajaan, tzw. oddzielaniu duszy od ciała słoni, które później wykorzystywane są w turystyce w Azji.

inf.praktczne, zdjęcia

2013-06-05

Luti Gwalior

INDIE / Gwalior / Gwalior / Gwalior - widok z fortu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1968

Luti Władcy Gwalioru kilkakrotnie odgrywali znaczącą role w historii Indii. Nawet i dziś rodzina dawnych maharadżów ma niemało do powiedzenia w polityce.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDIE / NAGALAND / NAGALAND / LUDZIE
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3219

Wiesław Nagaland to mało popularny zakatek Indii, tuż przy granicy z Birmą. Pojechałem tam mając nadzieję na spotkanie Konjaków, to podobno potomkowie łowców głów.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / --- / --- / Nasza podróż do Indii - artykuł powstał we współpracy z Wimdu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3515

GlobAdmin Indie są tak bardzo inne, a mimo wszystko przyciągają do siebie rzesze turystów swoją tajemniczością oraz połączeniem egzotyki z religią. Turyści najchętniej wybierają się do kultowych miejsc jak doliny rzek świętych, czyli doliny Gangesu oraz Jamuny.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3423

nitkaska Podróż z biurem… No tak, to drogo, to w tłumie turystów, to w towarzystwie obcych ludzi, z których każdy jest inny, to według utartych szlaków, w szalonym tempie, z pilotami o różnych kompetencjach i umiejętnościach (o chęciach nie wspomnę!)

2013-03-20

jedrzej Indie - Bombaj

INDIE / Maharastra / Bombaj / dzieci z Bombaju
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 11185

jedrzej Na dworcu centralnym w Bombaju jesteśmy około siódmej rano. Dawniej znany pod nazwą Wiktoria Terminal, był pierwszym dworcem wybudowany przez Anglików w Indiach. Budynek główny zaprojektowany w stylu neogotyckim z elementami architektury muzułmańskiej i hinduskiej jest uważany za jeden z najpiękniejszych zabytków kolonialnych w całych Indiach. Holl dworca, ze swoimi kolumnami, ostro łukami i galeriami, przypomina gotycką katedrę. Obecnie dobudowano w stylu współczesnym (tzn. żadnym) kilkanaście nowych peronów oraz holle dla podróżnych. W wyniku czego powstał ogromny dworzec obsługujący wiekszość dalekobieżnych połączeń Bombaju.

inf.praktczne, zdjęcia

2013-01-19

Goska Bloggerka Namaste India

INDIE / Bombaj / Druga strona Infosysu / Kontrasty
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2009

Goska Bloggerka Indie to kraj kontrastów, gdzie skrajna bieda przeplata się z ogromnym bogactwem i przepychem. 100 metrów od luksusowego hotelu znajdują się slamsy.

Wyprawy Foto z Jakubem Śliwą Cel wyprawy został zrealizowany - łodziami dotarliśmy do wiosek, osad i plantacji zagubionych w plątaninie kanałów w Allepey i wzięliśmy udział w magicznych rytuałach Theyyam.

INDIE / bengal Zachodni / Kalkuta / ulice Kalkuty
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 11398

jedrzej Kalkuta, stolica kolonialnych Indii, drugie co do wielkości miasto współczesnych Indii, może zachwycić każdego swoją egzotyką i kontrastami.

GlobAdmin Już za kilkanaście dni rozpocznie się kolejna wyprawa organizowana w ramach cyklu Wyprawy Fotograficzne z Jakubem Śliwą. Tym razem dotrzemy do Kerali, gdzie weźmiemy udział w magicznych rytuałach Theyyam. Na bieżąco będziemy dzielić się z Wami zdjęciami i wrażeniami.

INDIE / Bengal Zachodni / Darjeeling / Mahaakal Temple
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4699

jedrzej Darjeeling, perła Zachodniego Bengalu w czasach kolonialnych był uzdrowiskiem, do którego przyjeżdżali Anglicy, gdy upał w Kalkucie był nie do wytrzymania. Zbudowali nawet w tym celu specjalną kolejkę "toy train". Również dzisiaj położona w górach miejscowość jest miejscem wypoczynku Hindusów i turystów.

2012-09-13

jedrzej Indie - Sikkim

INDIE / Sikkim / Gangtok / klasztor Enchey
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4782

jedrzej Po prawie czterdziestostopniowych upałach w Varanasi zdecydowaliśmy się na ochłodzenie w Sikkimie. Najlepiej, lepiąc bałwana nad jeziorem Tsomgo...

INDIE / Uttar Pradesh / Waranasi / Ghaty
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 4977

jedrzej Varanasi jest na pewno miejscem, którego nie można pominąć, chcąc poznać Indie. Dlatego, kontynuując naszą podróż po tym kraju, postanowiliśmy odwiedzić to miasto.

INDIE / Madhja Pradesh / Khajuraho / Świątynia 1 - grupa zachodnia
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4776

jedrzej Kolejnym celem naszej wędrówki po Indiach; jest Khajuraho...

INDIE / Madhja Pradesh / Gwalior / Twierdza Man Mandir
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3378

jedrzej Z Agry wyruszamy na południe stanu Madhya Pradesh. Naszym celem na najbliższe dni są dwa miasteczka: Gwalior i Orchha...

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Uttar Pradesh / Agra / Taj Mahal o zachodzie 3
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 6809

jedrzej Po przylocie do Delhi, samolot krążył nad lotniskiem około dwóch godzin, nie mając zgody na lądowanie. Kiedy dojechaliśmy do hotelu była druga w nocy. Okazało się, że nasz pokój został już wynajęty, komu innemu i Hindus kazał nam czekać na nowy do piątej rano.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Delhi / Delhi / Delhi, oferta przyprawowa
liczba komentarzy: 7

liczba odsłon: 8538

andrzejst Dalsza część relacji oraz porady skonsolidowane

inf.praktczne, proga powrotna, zdjęcia

INDIE / Uttar Pradesh / Waranasi / Indyjski patent: Wieszak nad drzwiami
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 9160

andrzejst Czytelników o silnej motywacji zdobywania wiedzy proszę o dalsze poświęcenie w czytaniu wywodów domorosłego literata.

inf.praktczne, zdjęcia

KENIA / - / Nairobi / w sirocińcu dla słoni
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2714

vetnolimits Po sukcesie SłonieCznego Patrolu w Kenii postanawiamy poznać bliżej azjatyckich krewnych słonia afrykańskiego i udać się do Parku Narodowego Chitwan w Nepalu.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / - / Jaipur / reklama wody mineralnej
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3558

vetnolimits O dzikich ptakach, szalonych małpach, niechcianych krowach i wściekłych psach. Nie gdzie indziej a w Indiach!

inf.praktczne, zdjęcia

KENIA / - / Nairobi / Centrum Żyraf Rotschilda
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 8243

vetnolimits Kierując się wyborem życiowej drogi, miałam i nadal mam wielką potrzebę samorealizacji, intensywnej pracy umysłowej oraz społecznej przydatności. Niektórzy nazywają to misją. Przecież praca weterynarza to nie tylko zwykła profesja, to też pasja na całe życie i zajęcie, któremu oddaję się już teraz bez reszty – bez względu na porę dnia. To wybór pewnego stylu życia i określonej drogi. Pasję poznawczą we mnie rozbudziła już we wczesnych latach dzieciństwa moja mama. Dzięki wspólnym wycieczkom, wyprawom do zoo i w ukochane góry a także oglądaniu programów i czytaniu książek o podróżach i zwierzętach sprawiła, że poczułam głód wiedzy i świata, który pozostanie mi już na zawsze. Obecnie niezliczone podróże po Europie a także podjęte przeze mnie studia weterynaryjne stały się życiową szansą na realizację moich dwóch największych pasji – podróżowania i poznawania zwierząt.

2012-05-11

Luti Abhaneri

INDIE / Rajasthan / Abhaneri / Studnia schodkowa Chand Baori
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5060

Luti Abhaneri jest niewielką wioską przy drodze z Jaipuru do Agry. Jest słynna ze studni schodkowej tzw. baoli i świątyni Harshat Mata.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDIE / Madhya Pradesh / Khajuraho / Świątynie Miłości
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 9366

Mońka Relacja z podróży po Indiach: Delhi --> Khajuraho --> Orchha --> Agra --> Jaipur --> Delhi

inf.praktczne, zdjęcia

M.Bednarek 2 kwietnia ruszyła ogólnopolska rekrutacja na wolontariaty zagraniczne organizowane przez AIESEC. Studenci i absolwenci mogą wybierać jedną z wielu możliwości tematyk wolontariatu w Indiach. To szansa by zdobyć cenne doświadczenie zawodowe, zwiedzić kawał świata oraz przeżyć ciekawą przygodę.

2012-03-31

Luti Orchha

INDIE / - / Orchha / Orchha widziana z Pałacu Jahangira
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5146

Luti Turysta zwiedzający Indie od północy dopiero w Orchhy ma okazje zobaczyć archtekturę hinduską. Być może związane jest to z faktem, że aczkolwiek Orcha była związana sojuszem z Mogołami, to wpływy muzułmańskie nie były tam już tak silne. Miastu sprzyjało też szczęście, chociaż kilakrotnie było atakowane i zdobywane nikt go nie zniszczył.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDIE / - / Indie / Incredible Asia- kierunek Indie
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 4044

karolinamichal Wszystko miało swój początek kilka dni przed 1 czerwca 2010. Siedząc w pracy i myśląc gdzie można by pojechać, odwiedziłam stronę orbitz.com. Zdecydowanie miała to być Europa, ale czemu nie spróbować trochę dalej, jakieś 8 tysiecy km dalej Padło na Indie. Wyniki wyszukiwarki były dość zaskakujące połączenie Warszawa Moskwa New Delhi w obie strony jedyne 1650zl !! Michała nie trzeba było zbyt długo przekonywać tzn. wystarczył 1 sms ” Lot do Delhi 1650zl Lecimy?” 5 minut później odpowiedź „Tak!”:) Daliśmy sobie kilka dni żeby na poważnie ten cały wypad przemyśleć. 1 czerwca zakupiliśmy bilety( niestety były już droższe;/ ) i pozostało nam 4 miesiące na przygotowania. Ok lecimy na miesiąc ale co chcemy zobaczyć. Opcji było kilka.

INDIE / - / Cochin / Spektakl Katkhakali
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2893

amat Wspominki z trasy, trochę informacji praktycznych i ceny.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

INDIE / Rajastan / Agra / Fort w Agrze popołudniową porą
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5426

asheekk Krótka opowieść o mojej pierwszej przygodzie z Indiami, którą przeżyłam podróżując po Rajastanie w 2007 r. Pierwsze wrażenie, próba ogarnięcia i otwarte ze zdziwienia oczy. Zapraszam do lektury krótkiego bardzo subiektywnego opisu moich Indii.

INDIE / Himachal Pradesh / Manali-Przełęcz Rohtang / Czas na śniadanie w drodze na przełęcz Rohtang
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4029

asheekk To było piękne Indyjskie lato 2008 r. na przedpolu Himalajów. Podróżowała wówczas po stanie Himachal Prades i bardzo chciałam zobaczyć, chociaż przez chwilę, najwyższe góry świata... Wybrałam się więc na wycieczkę z Manali na przełęcz Rohtang. Czy udało się zobaczyć Himalaje? Zapraszam do lektury opowieści o najdłuższym korku na świecie...

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

INDIE / Rajasthan / Pushkar / Pan i Pani Singh
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3889

Beata & Tomek Globetrotting Mielismy przyjemnosc byc zaproszonymi na wesele naszgo przyjaciela Supreeta w Jaipur w listopadzie 2010 roku. Wesele bardzo nietypowe bo pomiedzy rodowitym hindusem wyznania Sikh i Francuska wyznania katolickiego.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Sikkim / Phodong / Rimo Bhutia
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2214

gastropoda Na Kanchendzongę się nie wdrapałem, nad jeziorem w pobliżu granicy z Chinami nie byłem, bo dostęp tam możliwy jest tylko w zorganizowanej grupie z przewodnikiem, ale sporo w Sikkim przewędrowałem i spotkałem się z życzliwością miejscowej ludności buddyjskiej.

2011-08-15

Beata & Tomek Globetrotting Bundi

INDIE / Rajasthan / Bundi / Bundi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3756

Beata & Tomek Globetrotting Miasto Studni

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Sikkim / Szlak klasztorny / Flagi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2807

gastropoda Informację o szlaku od gompy do gompy wraz z prymitywną mapką otrzymałem w turystycznym hoteliku w Pelling.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

2011-08-10

Beata & Tomek Globetrotting Goa - Palolem

INDIE / Goa / Palolem / Goa Palolem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 9282

Beata & Tomek Globetrotting Nasz pierwszy posmak raju na ziemi

INDIE / Uttar Pradesh / Fatehpur Sikri / Miasto Duchow - Grobowiec Sheika Salim Chisti
liczba komentarzy: 7

liczba odsłon: 7390

Beata & Tomek Globetrotting Opuszczone arcydzielo architektury Mughali

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Uttar Pradesh / Agra / Taj Mahal przy wschodzie slonca
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3563

Beata & Tomek Globetrotting Nie czesto budynek zapiera nam dech w piersiach ... Taj Mahal nas nie zawiodl;-)

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Rajasthan / Jaisalmer / Wycieczka na pustynie
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3635

Beata & Tomek Globetrotting Jak to sie stalo ze dziecieca fascynacja przerodzila sie w rzeczywistosc;-)

inf.praktczne, zdjęcia

2011-07-17

Luti Gwalior

INDIE / Uttar Pradesh / Gwalior / Fort w Gwaliorze
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 13481

Luti It is easy trip from Delhi to Gwalior by Shadabdi Express. 6.00 from Delhi, ca. 9.30 in Gwalior. Przepraszam, że tekst jest po angielsku.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

2011-07-12

Luti Agra

INDIE / Uttar Pradesh / Agra / Taj Mahal
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 10036

Luti Słynie przede wszystkim z Taj Mahal. Jego sława uczyniła z miasta atrakcję turystyczną, ale niestety także zdeterminowała ceny i pewne miejscowe obyczaje. Przede wszystkim ceny są bardzo wysokie, gdyż do Agry przyjeżdża wielu biznesmenów przebywających w Indiach w interesach. Na ogół planują oni 1 dzień na Taj Mahal, jadą więc do Agry i kupują pamiątki bez oglądania się na ceny. To powoduje, że ceny w Agrze są wysokie i nie warto tam robić zakupów.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

2011-07-10

Luti Mumbai

INDIE / Maharastra / Mumbai / Brama do Indii i Hotel Taj Mahal
liczba komentarzy: 7

liczba odsłon: 17217

Luti Jest to biznesowa stolica Indii i wielki ośrodek finansowy. Siedziby tu mają liczne banki (m.in. Reserve Bank of India), giełda (Bombay Stock Exchange) oraz liczne indyjskie firmy i korporacje (Reliance, Tata). Bombaj jest uznawany za stolicę kinematografii indyjskiej (Bollywood). Tutejsze wytwórnie produkują rocznie najwięcej filmów na świecie.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDIE / New Delhi / New Delhi / Old Delhi - widok z dachu Spice Market
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7123

Luti elhi to z pewnością kwintesencja i serce Indii. Kiedy w 1857 r. zbuntowani żołnierze indyjscy w służbie brytyjskiej, sepoje, opanowali miasto, zwrócili się do króla Delhi o swoisty “patronat”. Tak wielki był autorytet dawnych władców Delhi, mimo ze wówczas nie mieli już żadnej realnej władzy i majątku, a stolicą brytyjskich Indii była Kalkuta.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDIE / Himalaje / Kausani / Nanda Devi2
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2492

Luti Lodowiec Pindari leży na granicy masywu Nanda Devi na wysokości 3.627 – 5.000 m, pomiędzy szczytami Nanda Devi (7.816 m n.p.m., drugi co do wysokości szczyt Indii) i Nandakot, w dolinie Pinder.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDIE / Mizoram / Aizawl / Scena uliczna
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5114

Luti Delhi, jak każde wielkie miasto jest pełne hoteli. Nie wiem, czy ktoś je kiedykolwiek policzył. Prawdopodobnie nikt nawet nie próbował. W niniejszym artykule postaram się przedstawić zasady, jakimi warto się kierować wybierając hotel, a przede wszystkim je posegregować w zależności od położenia i ceny.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDIE / Rajasthan / Udaipuer / Dziewczynka
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3981

INDIE / Mizoram / niedaleko Aizawl / Dżungla w Mizoramie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6378

Luti North East różni się od reszty Indii. Innej rasy i religii są tu ludzie. Obywatelom Indii nie wolno tu sie osiedlać. Wszędzie jest szalenie daleko. Do niedawna na niektórych obszarach toczyła się krwawa wojna domowa, o której nikt nie słyszał. W 2007 r liczba ofiar w Manipurze była większa, niż w Kaszmirze.

inf.praktczne, zdjęcia

2011-06-03

Luti Magiczne Indie

INDIE / New Delhi / New Delhi / Gimbus
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 8268

Luti Indie, to kraj o wielu twarzach, który zawsze nas czymś zaskoczy. Z jednej strony niebotyczne Himalaje, z drugiej płaskie jak stół równiny nad Gangesem. „Pusty” Ladakh i przeraźliwie zatłoczony Mumbai. Ludzie mówią to ponad 30 językami (w niektórych z nich mówi więcej ludzi niż po polsku) i różnią sie wyglądem znacznie bardziej niż Europejczycy.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3044

alexxx Krótka historia podróży z Delhi, poprzez Agrę, Fatehpur Skiri, Khajuraho, do Orchhy

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

INDIE / - / Fatehpur Sikhri / Fatehpur Sikhri
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2629

alexxx Krótka historia podróży z Delhi, poprzez Agrę, Fatehpur Sikhri, Khajuraho, do Orchhy

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

SYRIA / - / Morze Śródziemne / Pokład promu Visemar One
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3475

MichalCichecki Bombaj, 8 luty, 2011

INDIE / Radjastan / Pustynia Thar / Romantyczny wielbłąd
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 57085

northkris Na lotnisku, w Mumbaju sa takie zasady, ze do środka terminala można wejść dopiero na dwie godziny przed odlotem. Jeśli jest się wcześniej, trzeba czekać pod lotniskiem. Ja byłem kilka ładnych godzin wcześniej. Powody były dwa.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Mandi / Mandi / Oczy
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 3025

benbm Opis spotkania z niemowlakiem

INDIE / - / Poland / India Story
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3808

Backpack Stories Zapraszamy do sledzenia naszej podrozy w ramach projektu India Story!

inf.praktczne, zdjęcia

2010-05-24

benbm W Drogę

liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 2839

benbm Początek

INDIE / Karnataka / Hubli / A to Indie właśnie
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6938

brux Czy można zobaczyć Indie w tydzień? Czy można Indie dotknąć, poczuć, posmakować w 7dni? Nie. Nie ma takiej możliwości. Czy więc warto do Indii jechać na tak krótko? Nie wiem. Ja nie polecam, ale…jeśli ktoś ma niebywałą okazję wyjechać do tego egzotycznego kraju, bo, jakkolwiek dziwnie by to nie zabrzmiało, np.: jest mu po drodze, albo znajdzie się tam przypadkowo, albo jest tam w interesach, bądź służbowo i może zostać właśnie ten jeden tydzień dłużej, to powinien to zrobić. Zostać i zwiedzać. Na pewno nie będzie się nudził, a jest duża szansa, że żałować też nie będzie. Pierwsze co zwraca uwagę Europejczyka w Indiach to ludzie...

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

INDIE / Kerala / Kochi / anyz
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 24472

casuelle Materiał pomocny dla wyjeżdżających do Indii ale także dla odwiedzających restauracje indyjskie w Indiach. Dużo czasu zajęło mi przyswojenie nazw miejscowych specjalności, dlatego aby ułatwić życie innym zamieszczam małą ściągawkę. Miłej lektury:)

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / brak / Agra / 3 kolory pomarnczowy
liczba komentarzy: 8

liczba odsłon: 71878

casuelle W artykule odpowiadam na pytanie postawione w tytule. Prezentuję różne możliwości spędzenia czasu w Indiach plus podaje ich orientacyjną wycenę. Analizuję i przedstawiam koszty z jakimi musimy się liczyć organizując wyjazd na własną rękę ale również wyjeżdżając z biurem.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Himachal Pradesh / Manali / Budda
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 4101

r.leszcz Polroczna wyprawa do Indii i Nepalu

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDIE / Ladakh / Himalaje / Klasztor Buddyjski
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 3867

tater Ziściło się jedno z moich największych marzeń - przejechanie rowerem przez jedną z najwyższych dróg na świecie położoną w Himalajach w Północnych Indiach. Ponad 700km wyłącznie po górach, 6 potężnych przełęczy powyżej 4500m.n.p.m., w tym jedną z najwyższych drogowych przełęczy świata, Khardung La 5377m.n.p.m. ( Hindusi podają 5602m.n.p.m.). Wyprawa to nie tylko wspinaczka na przełęcze, ale przede wszystkim kontakt z niesamowitą kulturą i niesamowitymi ludźmi - o zaskakującej życzliwość i dobroci, o szczerym uśmiechu - takim zwyczajnym, prawdziwym, goszczącym nieustannie na ich twarzach. Kilka miesięcy przygotowań, godziny spędzone przed komputerem w poszukiwaniu informacji o Ladaku dobiegły kresu - nadszedł dzień wyjazdu. Kolejny raz sprawdzam zawartość sakw, przecież jadę na najtrudniejszą wyprawę swego życia i prawdę mówiąc od tego będzie zależało moje przeżycie na wyprawie. Jest tego niewiele zaledwie 12kg+rower, zawsze, kiedy spoglądam na spakowane sakwy ogarnia mnie zdumienie, że wszystko, czego potrzebuję, aby przeżyć kilka tygodni, mieści się w tych sakwach. Nie do uwierzenia jak niewiele rzeczy potrzeba człowiekowi do życia.

inf.praktczne, zdjęcia

INDIE / Maharastra / Ellora / świątynia Kailasa
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 21050

jedrzej Stan Maharastra w zachodnich Indiach znany jest ze świątyń wykutych w skałach. Do najbardziej znanych należą te w Ajancie i Ellorze. Położone na uboczu głównych szlaków turystycznych Indii są rzadko odwiedzane przez zorganizowane grupy, za to licznie przybywają tu Hindusi. Ponieważ dla trzech religii hinduskich: hinduizmu, buddyzmu i dżinizmu, są one tak ważne, jak np. Taj Mahal dla islamu, postanowiliśmy spędzić w stanie Maharastra trochę czasu. Do Jalgaonu, miasta leżącego w pobliżu Ajanty, przyjechaliśmy późnym wieczorem.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

INDIE / sikkim / rejon Kangdzendzongi / 12.	Kangdzendzonga o świcie
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 5349

marekbytom Ktrotka relacja i galeria zdjęć z sikkimu - trekkingu u stóp trzeciej góry swiata

INDIE / brak / Punjab / Amritsar
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 17833

makensis Wyprawa koleją w Indiach to niezapomniane przeżycie, a to za sprawą tych fenomenalnych pociągów, które pełne są wybuchowej wręcz mieszaniny różnych kultur. Przyjdzie nam podróżować z Arabami, Hindusami, Buddystami, wyznawcami Kryszna, wiecznie zadowolonymi Sikhami. Aby podróż koleją przebiegła bezproblemowa polecam przeczytać niniejszy artykuł.

inf.praktczne, zdjęcia

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3758

Lawendaa Witacje :) niedawno wróciłam z północnych Indii- pare dni spedzilam w miejscowosci Mcleod Ganj, znanej rowniez jako "Mala Lhassa"- chce sie w Wami podzielic moimi wrazeniami z tego miejsca- nie wiem czy o nim slyszeliscie czy nie.

INDIE / ANDAMANY / Wyspy / Elephant Beach na Andamanach
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 11131

chustka ARTYKUŁ o Wyspach, które należą do Indii - w zmienionej formie ukazał się w gazecie GLOBTROTER (numer wakacyjny 2008)

zdjęcia, linki

INDIE / Radjastan / Pustynia Thar / Romantyczny wielbłąd
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3152

northkris Granica pomiędzy Pakistanem a Indiami przebiega częściowo przez niegościnne piaski i skały pustyni Thar. Surowe piękno tej krainy, biedni lecz niezwykle gościnni i uczynni ludzie, niezwykła przyroda czynią to miejsce wyjątkowym. Tu trzeba się nauczyć żyć inaczej, by przeżyć. Tu nie ma miejsca na zbytek, lenistwo czy rozżutność. Tu trzeba mieć w sobie pokorę do potęgi przyrody by było nam dane powitać nowy dzień.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

INDIE / Radjastan / Pustynia Thar / Romantyczny wielbłąd
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 3028

northkris Brama do pustyni Thar. Jaisalmer. Poczuć potęge i surowość przyrody, zjeść ćapate pieczone przy wieczornym ognisku, czy spędzić noc na morzu piasku, gdzie tylko miliony gwiazd rozjaśniają ciemność, to nadal przygody warte odwiedzenia tego miejsca.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

INDIE / Radjastan / Udajpur / Mozaika- pawi dziedziniec
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3466

northkris Udajpur- to miejsce uważane za najbardziej romantyczne miasto Radjastanu. Otoczone zielonymi górami, położone nad brzegiem jaziora Pichola robi wrażenie przystani spokoju w indyjskim kotle i rozgardiaszu. Pomimo liczby dużej turystów, można tu znaleść miejsca, by odpocząć i odetchnąć spokojem i pięknem przyrody na tle przepychu Indyjskiej historii...

inf.praktczne, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2727, Łączna liczba odwiedzin: 14261932Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl