Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

MAROKO informacje praktyczne. > MAROKO


5mark 5mark Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie MAROKO / - / AGADIR / Czekając na klientaInformacje praktyczne z czerwca 2011 r. przydatne dla wybierających się do tego kraju.

Od 10 do 24 czerwca 2011 r. przebywałem na południu Maroka. Wylądowałem w Agadirze i zwiedzałem ten kraj od tego miasta na wschód. Oto kilka praktycznych rad.
Jeżeli ktoś źle znosi upały polecam zwiedzanie tego kraju we wcześniejszych miesiącach lub jesienią.
Pieniądze. Zabrać na wymianę EURO. Kurs ustalany jest z góry, dlatego nie ma co szukać tańszych punktów wymiany. Na lotnisku od wymiany pobiera się prowizję - nie wymieniaj tam. Podczas mojego pobytu kurs wynosił ok. 11,15 dirhama za 1 EURO. Przy zakupach na okrągło można przyjąc, że 10 dirhamów to 4 PLN. Chyba nie muszę przypominać o targowaniu się. Rzucają ceny z kosmosu, np. cenę 250 dirhamów zbija się do 50-100. Raczej nie zabierać dolarów, nawet na bakszysz. Najchętniej wolą dirhamy. W większych miastach bankomaty, które wymieniają obcą walute na dirhamy. Jeżli po pobycie zostaną dirhamy można je wymienić na lotnisku ale tylko powyżej 100 dirhamów.

Zdjęcia

MAROKO / - / AGADIR / Czekając na klienta

Dodane komentarze

5mark dołączył
15.07.2010

5mark 2012-08-06 10:37:51

Wycieczka bardzo udana. Ceny porównywalne z polskimi. Nie wem na jaką przewodniczkę/przewodnika trafisz. Ja miałem wyśmienitą. Mnóstwo informacji. Polecam Sahare. To nie jest egipska Sahara, Nie ma porównania. Góry Atlas - bajka.
Pozostałe informacje pod zdjęciami. Dodam jeszcze Marakesz i Agadir.

ozi dołączył
06.08.2012

ozi 2012-08-06 09:45:01

"Hej, mam pytanie o praktyczna stronę tej wycieczki. Czy było gonienie na łeb, na szyję, czy też trochę czasu, zeby spokojnie się poszwędać. I ja ranne było wstawanie. Ile osób liczyła grupa, jacy byli przewodnicy itd. Z góry dziekuje za info."

trevor dołączył
16.02.2009

trevor 2011-10-11 12:00:54

czołem - wybieram się do Maroka via Agadir i myślę o podobnej trasie. Podrzuć mi proszę kilka ciekawych miejscówek i cen i ci tam jeszcze:) Pozdro!

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl