Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wenecja - Regata Storica > WłOCHY


crisca33 crisca33 Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie WłOCHY / Wenecja / Wenecja / Wenecja - Regata Storica 2010W Wenecji co roku w pierwszą niedzielę września odbywają sie Historyczne Regaty - relacja dotyczy września 2010r.

Od 1315r. w każdą pierwszą niedzielę września Wenecja świętuje Regata Storica, czyli Historyczne Regaty na cześć przybycia do Wenecji królowej Cypru Cateriny Corsaro. Na najsłynniejszym kanale Europy - Canale Grande odbywa się parada oraz wyścig łodzi. Pojawiają się wtedy tysiące kolorów. Po kanale pływa wszystko co tylko pływać w Wenecji może, czyli gondole, taxi, prywatne łodzie, policja z jednym wyjątkiem - tramwajów wodnych. Widowisko ubrane jest w tysiące kolorów. Każdy pływający zespół ma jednakowy strój a łodzie przyozdobiają w różny sposób np. liśćmi plmowymi, kwiatami itp. Po pokazach zaczyna się rywalizacja. Ścigają się gondolierzy, kobiety i mężczyźni. Śpiewają przy tym i wydają okrzyki, które mają im przysparzać dziarskości w wiosłowaniu. Widowisko jest wspaniałe, my trafiliśmy na nie zupełnie niechcący i bardzo miło je wspominamy.

Polecamy gorąco, warto wybrać się do Wenecji w pierwszą niedzielę września. Należy pamiętać, że jest w tym czasie zdecydowanie więcej turystów a dodatkowo w ciągu dnia nie kursują tramwaje wodne, co utrudnia poruszanie się ulicami miasta. Tylko w taki sposób można dostać się do hotelu. Turyści ciągną za sobą walizy, co nie jest szczególnie łatwe biorąc pod uwagę liczne weneckie mostki, które muszą pokonać.

Zdjęcia

WłOCHY / Wenecja / Wenecja / Wenecja - Regata Storica 2010WłOCHY / Wenecja / Wenecja / Wenecja - Regata Storica 2010WłOCHY / Wenecja / Wenecja / Wenecja - Regata Storica 2010WłOCHY / Wenecja / Wenecja / Wenecja - Regata Storica 2010WłOCHY / Wenecja / Wenecja / Wenecja - Regata Storica 2010

Dodane komentarze

crisca33 dołączył
12.01.2012

crisca33 2012-02-08 21:03:58

Polecam, na 100% będziesz zadowolona :-)

[konto usuniete] dołączył
03.07.2010

[konto usuniete] 2012-01-13 19:00:02

Dziękuję za informację :) Ostatnio trafiłam na Wenecję zalaną z tzw. Aqua Alta, czyli na przełomie grudnia i stycznia. Też było pełno turystów ciągnących walizy po.... chodnikach ułożonych jakieś 1.5 metra nad właściwymi chodnikami. Wąskie były :) Może wybiorę się na tą imprezę na kanałach, którą opisujesz. Pozdrawiam :)

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl