Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

LOFOTY - PRZYGOTOWANIA DO WYPRAWY > NORWEGIA


Travel4ever Travel4ever Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / Lubuskie / Lubuskie / WyprawaO aktualnym statusie przygotowań do wyprawy na Lofoty. O tym czym jedziemy, w co się ubierzemy, jaki sprzęt zabierzemy.

Przygotowania do naszej Wyprawy na Lofoty i Koniec Świata 2013 wciąż trwają. Oczywiście przygotowujemy się sukcesywnie, przeznaczając na nią co miesiąc jakąś część prywatnego budżetu. Naszym zamiarem jest również pozyskanie reklamodawców i sponsorów, którzy by nas wsparli, ale zdajemy sobie sprawę, że nie jesteśmy jeszcze rozpoznawalni medialnie, a to utrudnia zachęcenie innych do współpracy. Na nikogo się za to nie obrażamy. Dlatego też robimy co możemy, na własną rękę, aby wyrobić sobie "markę" i w przyszłości zdobyć zaufanie potencjalnych partnerów. Przede wszystkim, aby zdobyć podczas wyprawy jak najlepszy materiał foto i video kupiliśmy kamerę sportową ACTION CAM Sony HDR AS15 oraz kamerę cyfrową HDR-CX570 również firmy Sony. Wcześniej posiadaliśmy już dwa aparaty typu lustrzanka GX20 firmy Samsung, wzbogacone o dodatkowe obiektywy, zewnętrzną lampę błyskową oraz filtry polaryzacyjne i szare, czyli ND, statywy i pilota. Mamy też mały kompakcie FUJI o niezłej rozdzielczości, który zawsze można schować w kieszeń i pstryknąć fotkę w razie potrzeby.

Mamy spore plany jeśli chodzi o przygotowanie materiału zarówno foto jak i video. Oby się udało.
Cały czas mamy nadzieję, że w przyszłości znajdą się też sponsorzy, którzy pomogą nam wzbogacić nasze zaplecze sprzętowe.

Zakupiliśmy też niezbędne mapy Norwegii wydane przez Freytag & Berndt za pośrednictwem wydawnictwa Bezdroża oraz „Przewodnik SKANDYNAWIA Śladami Wikingów” wydany przez Bezdroża.pl właśnie.

Nasz samochód wyprawowy Jeep Wrangler Unlimited Mountain też nie powinien nas zawieść, jeżeli już, to powinien nas jedynie zawieźć….. do celu. Uwielbiamy nim podróżować, bo sprawdza się w każdych warunkach.

Na dzień dzisiejszy posiadamy już odpowiednie kurtki wyprawowe 3w1 dla całej ekipy, 5 śpiworów i buty trekkingowe, ale tylko dla dwojga z nas oraz jeden plecak.

Potrzebujemy więc 3 pary butów trekkingowych, odzież termo aktywną dla pięciu osób, 4 plecaki, kartusze i 2 palniki gazowe, naczynia wyprawowe, żywność liofilizowaną, namiot 5-cio osobowy, latarki czołowe i karimaty. Do sierpnia jest jeszcze sporo czasu, ale biorąc pod uwagę moment, od którego rozpoczęliśmy przygotowania to 2 miesiące uciekły jak z bicza strzelił.

Trzymajcie więc za nas kciuki, aby udało się nam przygotować do wyprawy jak należy. A później, aby nasza wyprawa przyniosła jak najwięcej wrażeń, żeby udało się nam jak najwięcej przeżyć, sfotografować, sfilmować i opisać. Później będziemy się tym dzielić z innymi publikując nasz materiał na stronach naszych i naszych Patronów Medialnych.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy na stronę Załogi Wrangler4ever.pl

www.wrangler4ever.pl

Mamy nadzieję, że nas polubicie i zalajkujecie.

Pozdrawiam
GosiaKażda podróż zaczyna się od jednego kroku - nie pamiętam, kto to powiedział, ale jest to mądrość życiowa, którą staramy się z pokorą wcielać w życie, po to aby postawić kolejne kroki.

Zdjęcia

POLSKA / Lubuskie / Lubuskie / Wyprawa

Dodane komentarze

ciastek dołączył
26.09.2019

ciastek 2019-10-11 12:55:10

Trochę o łowieniu z brzegu na Lofotach http://podrozniej.pl/2019/10/01/lowienie-ryb-na-lofotach-norwegia/

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl