Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

IndieLisboa - 10 urodziny niezależnego festiwalu filmowego > PORTUGALIA


Turismo de Portugal Turismo de Portugal Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie PORTUGALIA / Lisboa / Lizbona / IndieLisboa 2013IndieLisboa, najważniejszy portugalski festiwal kina niezależnego, obchodzi w tym roku swoje 10 urodziny. Podczas festiwalu nie zabraknie najnowszych produkcji znanych reżyserów ani polskiego akcentu.

W dniach od 18 do 28 kwietnia br. po raz kolejny odbędzie się IndieLisboa, czyli lizboński Międzynarodowy Festiwal Filmów Niezależnych (International Independent Film Festival). To doskonałe miejsce, by odkryć nowych reżyserów i najnowsze trendy w światowej kinematografii. Tegoroczna edycja jest wyjątkowa, bowiem IndieLisboa obchodzi swoje 10. urodziny.

Festiwal promowany jest hasłem: „Hollywood kończą się pomysły. Przyjdź na IndieLisboa, aby zobaczyć coś nowego.” („Hollywood is running out of ideas. Come to IndieLisboa to see something new.”). Program imprezy udowadnia, że organizatorzy dotrzymają słowa.
W czterech kinach w Lizbonie (Culturgest, Cinema São Jorge, Cinema City Classic Alvalade oraz Cinemateca Portuguesa - Museu do Cinema) będzie można zobaczyć najnowsze i najbardziej interesujące niezależne produkcje z całego świata. W sumie zaplanowano 234 projekcje.

W Międzynarodowym Konkursie (International Competition), w którym biorą udział filmy fabularne oraz krótkie formy nie wyświetlane wcześniej w Portugalii a ukończone w ciągu ostatniego roku, pojawi się także polski akcent. To trwająca 15 minut etiuda dokumentalna Piotra Złotorowicza - „Wiosna Lato Jesień”, ukazująca codzienne życie jedynej rodziny Amiszów, która mieszka w Polsce.

W części pozakonkursowej - Obserwatorium (Observatory) - zaprezentowane zostaną najważniejsze filmy roku, głównie znanych reżyserów, które nie miały jeszcze swojej premiery w Portugali. Najciekawsze z nich to nominowany do Oskara chilijski film „No” w reżyserii Pablo Larraína, opowiadający o kampanii telewizyjnej namawiającej do zagłosowania przeciwko dyktaturze generała Pinocheta, oraz „Przed północą” („Before Midnight”) Richarda Linklatera - ostatnia część trylogii, na którą składają się obrazy „Przed wschodem słońca" i „Przed zachodem słońca" z Julie Delpy i Ethanem Hawke w rolach głównych.
Podczas Obserwatorium ukazana zostanie także twórczość austriackiego reżysera Ulricha Seidla: m.in. jego trylogia „Raj: miłość” („Paradies: Liebe”), „Raj: wiara” („Paradies: Glaube”) oraz „Raj: nadzieja” („Paradies: Hoffnung”).

Karnet umożliwiający 10 wejść kosztuje 30 euro, 20 wejść – 55 euro.

Więcej informacji n.t. festiwalu znajduje się na stronie www.indielisboa.com.


IndieLisboa, najważniejszy portugalski festiwal kina niezależnego, obchodzi w tym roku swoje 10 urodziny. Podczas festiwalu nie zabraknie najnowszych produkcji znanych reżyserów (m.in. Richarda Linklatera i Ulricha Seidla) ani polskiego akcentu (etiuda dokumentalna Piotra Złotorowicza - „Wiosna Lato Jesień”).

Zdjęcia

PORTUGALIA / Lisboa / Lizbona / IndieLisboa 2013PORTUGALIA / Lisboa / Lizbona / IndieLisboa 2013 - plakat

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Indie Lisboa 29 Indie Lisboa to Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego, którego celem jest odkrywanie nowych, interesujących filmów i reżyserów. Na festiwalu prezentowane są nowe formy narracyjne ani filmy poruszające aktualne problemy globalne czy lokalne. Miejsce:

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl